רונאלדיניו הצטרף למסי בקידום הטוקן WATER; המחיר זינק ביותר מפי 3.5 – ומאז התרסק בכ-45%

אגדת הכדורגל הברזילאי פרסם סטורי באינסטגרם לעשרות מיליוני עוקביו לקידום מימקוין על סולנה המוצג כפרויקט חברתי וסביבתי; ברשת נשמעות אזהרות מסכנת "פאמפ-אנד-דמאפ"
רונלדיניו

כוכב הכדורגל רונאלדיניו גאוצ'ו הצטרף לליונל מסי בקידום מטבע מם (Memecoin) חדש בשם Water Coin (WATER) על רשת הבלוקצ'יין סולאנה. רונאלדיניו פרסם סטורי בעמוד האינסטגרם שלו ב-9 ביולי לכ-76.6 מיליון עוקביו, ובו תמונה שלו עם קמע המטבע מציץ מעל כתפו.

בעקבות הפרסום של מסי ב-8 ביולי, מחיר המטבע WATER זינק מ-0.0002951 דולר ל-0.0011 דולר, עלייה של כ-273%. לזמן קצר, המחיר אף הגיע לשיא של 0.0015 דולר. לאחר הפרסום של רונאלדיניו ב-9 ביולי, המטבע המשיך לעלות והגיע לשיא של 0.0012 דולר, אך מאז צלל לכ-0.00083 דולר, התרסקות של יותר מ-45% משיא המחיר, כך על פי נתוני CoinGecko.

הקורס הפרונטלי והראשון מסוגו בארץ ללימוד מסחר בקריפטו

מספר המקומות מוגבל - לכל הפרטים👇

תנודתיות חדה זו במחיר הטוקן מדגישה את הסיכונים הגבוהים הכרוכים בהשקעה במימקוינס, במיוחד כאלה המקודמים על ידי ידוענים.

על פי אתר האינטרנט של הפרויקט, Water Coin מתמקד בהעלאת מודעות לבעיות הקשורות למים, כולל תמיכה בפרויקטים בני-קיימא למניעת בירוא יערות ולסיוע בחלוקת מים באפריקה. מפת הדרכים של הפרויקט מתארת תוכניות ליצירת שותפויות עם סלבריטאים לפני הפיכתו לטוקן סביבתי ממוקד צדקה. עם זאת, ברשתות החברתיות היו מי שמצאו ב-WATER מאפיינים של מזימת "pump-and-dump" פוטנציאלית.

רונלידניו והקמע של הטוקן WATER. מתוך עמוד האינסטגרם שלו
רונלידניו והקמע של הטוקן WATER. מתוך עמוד האינסטגרם שלו

באוגוסט האחרון הופיע רונאלדיניו בפני ועדת חקירה פרלמנטרית בברזיל בנוגע לחשד כי לקח חלק במזימת פירמידה לכאורה בשווי 61 מיליון דולר שהשתמשה בדמותו. רונאלדיניו הכחיש כל מעורבות בתוכנית וטען כי גם הוא קורבן לשימוש בדמותו ללא רשות.

מקרה זה מצטרף למגמה רחבה יותר של דמויות מפורסמות המקדמות מטבעות דיגיטליים. לאחרונה, לוחם UFC חאזמט צ'ימאייב קידם טוקן הנושא את שמו, אך מאוחר יותר טען כי אין לו מעורבות בפרויקט. חוקר הקריפטו ZachXBT טען כי לטוקן SMASH מאפיינים של תוכנית pump-and-dump, כאשר צוות SMASH לכאורה מחזיק ב-78% מהאספקה.

התפתחויות אלו מדגישות את הצורך בזהירות רבה בקרב משקיעים בתחום מטבעות הממים, במיוחד כאשר הם מקודמים על ידי סלבריטאים. יש לזכור כי בעבר הוגשו תביעות נגד ידוענים כמו קים קרדשיאן ופול פירס על קידום מטבעות קריפטו ללא גילוי נאות, וכי רשות ניירות הערך האמריקנית (SEC) הזהירה ידוענים מפני קידום פרויקטים בתחום הקריפטו ללא גילוי מלא על התגמול שהם מקבלים.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן