יו"ר ה-SEC, גארי גנסלר: ביטקוין מתחרה עם מערכת הבנקאות של ארה"ב

יו"ר הרשות לניירות ערך האמריקנית, גארי גנסלר, אמר אתמול (ד') כי ביטקוין נוצר "כתגובה" למערכת המוניטרית של ארה"ב ולקונצנזוס העולמי שלה.
גארי גנסלר

ביטקוין הוא אלטרנטיבה "מחוץ לרשת" עבור המערכת הפיננסית המסורתית, אמר יו"ר ה-SEC, גארי גנסלר.

גנסלר חבר ביום רביעי לג'יי קלייטון, יו"ר ה-SEC לשעבר, כדי לדבר על ביטקוין, מטבעות דיגיטליים ותעודות סל. הצהרתו של גנסלר נאמרה במהלך כנס DACOM, שהתקיים בשידור לייב ביום רביעי ועסק בציות, רגולציה ויושרת השוק.

"יצרנו שכבות במערכת הכסף הדיגיטלית שלנו לפני כ-40 שנה עם הלבנת הון וסנקציות ומשטרים שונים ברחבי העולם; פרסנו אותן על מערכת מטבע דיגיטלית שנקראת מערכת הבנקאות שלנו", אמר גנסלר. "בשנת 2008, סאטושי נקמוטו כתב את מסמך כתגובה, כסוג של גישה אל מחוץ למערכת. זה לא מפתיע שיש תחרות שאתה ואני לא תומכים בה, אבל מנסה לערער את הקונצנזוס העולמי הזה".

ביטקוין, הדולר ונכסים דיגיטליים

לאורך השיחה, יו"ר ה-SEC המשיך למתוח קו הפרדה בין ביטקוין לנכסים דיגיטליים. למרות שלא התחייב לזה או לזה, הכיר בהבדלים ביניהם, והדגיש את האופי הדומה לניירות ערך של פרויקטים רבים.

"אלה עסקו במידה רבה בגיוס כסף ליזמים, וככאלה, הם עומדים בהגדרה שנבחנת בזמן של חוזה השקעה ובכך נופלים תחת חוקי ניירות הערך", אמר גנסלר, בהתייחס לטוקנים רבים שנוצרים ונסחרים ברחבי העולם שלא תחת פיקוח רגולטורי.

גנסלר חזר ואמר כיצד הוא רואה את תעשיית המטבעות הדיגיטליים כ"מערב פרוע", כשדחק ב"שומרי הסף" של פרויקטים שונים בתחום "למצוא נתיב להירשם ולהיכנס לתחום הגנה על המשקיעים". פרויקטים כאלה, "בין אם זה פלטפורמת מסחר או טוקן", הוסיף, "לא יתפתחו היטב מחוץ לעקרונות המדיניות הציבורית".

כשדיבר על נכסים דיגיטליים, גנסלר העיר כיצד, לדעתו, פיתוחים כאלה כבר קיימים ואינם דורשים ביזור כדי לתפקד. יו"ר ה-SEC גם יצר הקבלה בין הדולר האמריקני למושג המטבע הדיגיטלי, והמעיט בהבדלים ביניהם.

"הדולר האמריקאי, האירו' הין, ורוב החברות הציבוריות, הם דיגיטליים", טען. "אתה קונה ומוכר מניות שהן דיגיטליות, אתה קונה ומוכר אוצר דיגיטלי; אין יותר חוב פיזי לאוצר. אני נוטה לקרוא לזה נכסים דיגיטליים".

עם זאת, גנסלר לא הביע שלילה זכות הקיום של נכסים דיגיטליים אחרים. בסופו של דבר, אמר שהמשקיעים צריכים להחליט במה ראוי להשקיע את כספם. ובכל זאת, הוא דורש מידע ברור ופשוט על יעדי כל פרויקט בדומה לחברה ציבורית.

גנסלר הדגיש את החשיבות של "גילוי מלא והוגן" בפרספקטיבה של "הגנה על משקיעים ומניעת הונאה". אם הנכסים הדיגיטליים האלה לא יגיעו תחת המטרייה הרגולטורית של ה-SEC, הוסיף, עלולות להיות אי יציבות פיננסית בעתיד.

הגנה על הציבור

"החידושים סביב DeFi יכולים להיות אמיתיים, אבל הם לא יימשכו אם הם יישארו מחוץ למסגרות המדיניות הציבורית", הוסיף.

כפי שהצהיר מוקדם יותר השנה, גנסלר השווה את אותם סטייבלקוינס ל"צ'יפים בבתי הקזינו", והדגיש כיצד רוב התנועה במגזר הזה נעשתה בתוך פלטפורמות מסחר.

"הם הוקדמו בתחילה כדי להפוך את פלטפורמות המסחר ליעילות יותר, אבל זה גם אפשר לאנשים ברחבי העולם למנוע הלבנת הון וציות למס בתחומי שיפוט", אמר.

יו"ר ה-SEC גם שיתף כי הוועדה שלו משתפת פעולה עם סוכנויות מקבילות כמו הוועדה למסחר בחוזים עתידיים בסחורות (CFTC) כדי להבין כיצד יש להתייחס לטוקנים שונים.

"אנחנו עובדים יחד כדי לסדר את זה", אמר גנסלר. "אבל כרגע הציבור אינו מוגן כפי שהוא יכול להיות וכפי שאני מאמין שהוא צריך להיות במרחב הזה. טכנולוגיות לא נמשכות זמן רב בחוץ.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir
דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן