הרשות לני”ע האמריקנית ממשיכה: מזמנת לחקירה את חברת Circle

חברת סירקל (Circle), מנפיקת USDC, מסרה כי היא "משתפת פעולה באופן מלא" עם החקירה, אך סירבה לפרט על היקפה.
סירקל USDC

חברת סירקל (Circle) נחקרת על ידי הרשות לניירות ערך האמריקנית (ה-SEC), כך מסרה חברת התשלומים אתמול (ב').
סירקל, התומכת המרכזית ומנפיקת הסטייבלקוין USDC (מטבע יציב), מסרה כי על פי דרישה רגולטורית, קיבלה "זימון לחקירה" מחטיבת האכיפה של ה-SEC בחודש יולי השנה. הזימון דורש "מסמכים ומידע בנוגע לחלק מההחזקות שלנו, תכניות הלקוחות והפעולות שלנו", כך נכתב מהחברה.

"אנו משתפים פעולה באופן מלא עם החקירה שלהם", מסרה החברה במסגרת הגשת המסמכים הנדרשים כחלק מתוכנית ההנפקה הציבורית הקרבה. מסמכי החברה לא פירטו במה התמקדה חקירת ה-SEC.

חברת סירקל לא הגיבה לבקשה העיתונות בנושא זה.

מגיעים לכולם

הזימון הגיע חודש לאחר שסירקל החלה לעלות למחזיקי USDC את קבלת הריבית באחד ממוצריה המספקים תשואה בשם Circle Yield. דבר דומה קרה גם עם חברת קויינבייס, החברה השניה בקונסורציום המנפיק של USDC, שלא הצליחה להעריך את פעולות ה-SEC כאשר זו הקפיאה את תוכנית ההלוואות המתוכננת שלה בחודש שעבר.

ההצהרות החוזרות ונשנות של יו"ר ה-SEC, גארי גנסלר, הסתמנו כמבלבלות ולא חד משמעיות בנוגע לרגולציה של תחום הקריפטו, זאת לאחר שטען שמגיעים אמצעי אכיפה נוספים השנה.

זוהי לא ההתמודדות הראשונה של סירקל עם ה-SEC. החברה מתכננת הנפקה ציבורית על ידי תהליך SPAC של מיזוג שלה עם Concord Acquisition Corp המעריך את החברה בכ-4.5 מיליארד דולר.

בסוף יולי פרסמה סירקל דוח גילוי שחשף כי 61% מהרזרבות של USDC מוחזקות במזומנים ונכסי מזומנים, כשהיתר בחשבונות נייר מסחריים, אגרות חוב ובטחונות נוספים.

מוקדם יותר באוגוסט השנה, סירקל הודיעה כי הסכימה לשלם ל-SEC למעלה מ-10 מיליון דולר בכדי להסדיר חיובים שחברת הבת החד פעמית שלה, פולוניקס, פעלה כבורסת נכסים דיגיטליים לא רשומים.

לסיכום

שוק המטבעות היציבים גודל בנפחו ובביקוש אליו במהירות בעוד הוא מהווה כגשר עיקרי בין עולם הפיאט לעולם הקריפטו, אך לפי דבריו של גארי גנסלר, מטבעות יציבים הם כמו "צ'יפים בקזינו" והם מוקפים בספקולציות שונות כשעתידם לוט בערפל.

סטייבלקוינס מחזירים אותנו לשאלה המרכזית שעליה מנסה לענות שוק הקריפטו בכלל וביטקוין בפרט – מהו כסף? והאם כל חברה שתוכיח מספיק טוב שהסטייבלקוין שלה מגובה במספיק בטחונות תתפוס? את זה רק הזמן יגיד.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir
דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן