סטרייק (Strike): המדריך המלא לאפליקציית תשלומי הביטקוין

סטרייק

אפליקציית סטרייק (Strike) הינה אפליקציית תשלומים הפועלת על בסיס רשת הברק של ביטקוין. האפליקציה מאפשרת תשלומים מהירים באמצעות חשבון בנק וכרטיסי דביט, כמו גם קנייה ומכירה של ביטקוין.

סטרייק פותחה על ידי חברת Zap inc, המפתחת של הארנק Zap, אשר הוקמה על ידי ג'ק מאלרס. מאלרס, מפתח ביטקוין צעיר בשנות ה-20 המוקדמות, החל לפתח את סטרייק לאחר שהוא הבין שהוא יכול להשתמש ברשת הביטקוין כדי לאפשר תשלומים מהירים באופן חדשני גם לאנשים שאינם רוצים כלל להחזיק ביטקוין בעצמם. מתוך הניסיון שצבר בעזרת המשתמשים מאפליקציה קודמת שפיתח בשם Olympus, הוא הבין שהוא חייב למצוא דרך להגיע לקהל רחב יותר. 

מאלרס הוא אחד מהמשפיעים הגדולים מאחורי הקלעים במהלך ההיסטורי של אל סלבדור לאמץ את ביטקוין כהילך חוקי במדינה. היזם הצעיר עזר בניסוח הצעת החוק באל סלבדור, והוא גם זה שחשף את החדשות בנאומו בכנס הביטקוין השנתי של BitcoinMagazine במיאמי.

האפליקציה סטרייק זמינה כיום לשימוש בארה"ב ובאל סלבדור בלבד, אך צפויה להגיע לאזורים נוספים ברחבי העולם במהרה כאשר המטרה הבאה היא אירופה.


איך אפליקציית סטרייק עובדת?

מאלרס הבין שרוב האנשים אינם מעוניינים להיות חשופים לתנודתיות בשער הביטקוין, להתעסק בדיווחים למס הכנסה על כל פעולות ההמרה, וגם לא בהכרח מעוניינים ללמוד ולקחת אחריות על שמירת המפתחות הפרטיים בעצמם. לטובת התזכורת, המפתחות הפרטיים משמשים כהוכחת הבעלות על הביטקוין עצמו, ולפיכך אחזקה עצמית מגיעה עם אחריות השמירה עליהם.

סטרייק היא התשובה של מאלרס לשאלה – כיצד לאפשר לאנשים להשתמש ביתרונות של רשת הביטקוין מבלי לסבך אותם? באמצעות חיבור לחשבון הבנק ו/או כרטיס הדביט, עסקים ולקוחות יכולים להנות מתשלומים מהירים בסכומים מזעריים כמו גדולים בעמלות נמוכות. כל זאת, ללא צורך אפילו לדעת שהאפליקציה משתמשת ברשת הביטקוין מאחורי הקלעים.

צפו בו מסביר זאת בריאיון ל-CNBC:

לדברי מאלרס, האפליקציה למעשה מאפשרת לבנקים וכרטיסי הדביט "לדבר ביטקוין". כלומר, בזכות האפליקצייה אנשים יוכלו לשלם לכתובות ביטקוין, מבלי אפילו להחזיק ביטקוין בעצמם. המערכת מאפשרת לסרוק קוד QR ולבצע תשלום לכתובת ביטקוין באמצעות חשבון הבנק או כרטיס הדביט בלבד, ואותו הדבר הפוך – ניתן יהיה לקבל תשלומים בדולרים באמצעות כתובת קוד QR אשר אליה ישלחו ביטקוין.

למעשה האפליקציה משתמשת ברשת הברק של ביטקוין בתור תשתית לביצוע תשלומים מהירים מסביב לעולם. גם אם שולחים דולרים – המערכת ממירה את הדולרים לביטקוין ושולחת את הערך בביטקוין על פני רשת הברק ולאחר מכן ממירה מחדש למטבע המקומי בצד המקבל. אף על פי שהתהליך נשמע מורכב, בפועל זה לוקח פחות משנייה.

שלמו לי בביטקוין

בתחילת אוקטובר מאלרס הודיע על השקת השירות החדש של סטרייק: "שלמו לי בביטקוין". מאז האפליקציה זכתה לפרסום רב בעקבות מפורסמים אשר בחרו להשתמש בה כדי לקבל את משכורותיהם בביטקוין, ביניהם: סקוואן בארקלי, הרץ האחורי של קבוצת הפוטבול האמריקנית ניו יורק ג'איינטס, אשר הודיע כי הוא ימיר את כל הכנסותיו מספונסרים לביטקוין באמצעות האפליקציה; וראסל אוקונג, שחקן ליגת ה-NFL, הודיע שימיר 50% מהמשכורת שלו לביטקוין באמצעותה.

לא רק ספורטאים מפורסמים – גם ראשי עיר גדולים בארה"ב משתמשים בסטרייק, בניהם: ראש עיריית מיאמי, פרנסיס סוארז, אשר הודיע בתחילת נובמבר 2021 שהוא יקבל את המשכורת הבאה שלו בביטקוין באמצעות האפליקצייה. בתגובה לכך הודיע ראש עיריית ניו יורק הנכנס, אריק אדמס, שהוא יקבל את שלוש המשכורות הבאות שלו בביטקוין. סוארז לא נשאר חייב והודיע שהוא יקבל את כל המשכורות שלו בביטקוין באמצעות השירות של סטרייק.

האם אפליקציית סטרייק בטוחה?

אפליקציית סטרייק מבוססת על ארנק הקוד הפתוח Zap ונחשבת בטוחה לשימוש. באפליקציה ישנה אפשרות להפעלת אימות דו שלבי כדי להוסיף שכבת הגנה נוספת. היא אמנם יחסית חדשה ומביקורות ברשת נראה שעדיין יש לה לא מעט באגים, אך נראה ששירות הלקוחות של החברה מתייחס אל פניות המשתמשים כדי לטפל בכל בעיה.

הפיצ'רים של סטרייק

 • ניתן להשתמש באפליקציה כארנק
 • פשוט לשימוש ולא מצריך הבנה של רשת הביטקוין כלל
 • מעבר בין פיאט לביטקוין ובחזרה עם סריקת QR קוד במהירות
 • שימוש ברשת הברק והעברות של סכומים זעירים במאית השנייה

 

יתרונות

 • פשוטה לשימוש
 • עמלות נמוכות ביותר
 • מעולה לסכומים קטנים
 • שליחת כסף בינלאומית ללא עלות
 • שיתופי פעולה גדולים

חסרונות

 • יכול למנוע מאנשים להשתמש ולהבין את רשת הביטקוין
 • אפליקציה חדשה בשלביה הראשונים
 • הכספים שעל גבי האפליקציה מוחזקים על ידי Strike
 • עדיין לא זמינה ברוב העולם כולל בישראל
 • מתחרים רבים, כולל מצד הבנקים וחברות האשראי

לסיכום

אפליקציית סטרייק מחברת בין המערכת הכספית המסורתית (בנקים וכרטיסי דביט) ומערכת הביטקוין באמצעות רשת הברק. היא מאפשרת רכישה, שליחה וקבלה של ביטקוין ופיאט ומעבר חלק ביניהם בעמלות נמוכות ביותר.

בזכות השימוש ברשת הביטקוין העולמית ורשת הברק המהירה – סטרייק מביאה תחרות פורצת דרך בעסקי התשלומים והעברות הכספים העולמיות. כתוצאה משימוש זה, סטרייק יכולה לספק שירותי תשלומים מהירים ומאובטחים בלי שיהיו לה הוצאות גדולות כמו של חברות האשראי, ולכן החברה יכולה לשמור על עמלות נמוכות ולהיות רווחית ותחרותית.

בימים אלו רבים חוקרים ומתנסים עם האפשרות החדשה של תשלומים מזעריים, כמו למשל תשלום מספר אגורות כדי לקרוא מאמר באינטרנט או תשלום מזערי עבור כל שנייה שמקשיבים לפודקאסט. 

בזכות העמלות הנמוכות של רשת הברק ושל אפליקציות כמו סטרייק תשלומים אלו הופכים לאפשריים, כמו גם תשלומים אחרים בסכומים קטנים – כמו תשלום על כוס קפה או שליחת טיפ דרך טוויטר – מבלי שהעמלות יהפכו את הפעולה ללא משתלמת.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/
דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן