בורסת ת"א מכריזה על אסטרטגיית בלוקצ'יין מקיפה עד שנת 2027

השקת פלטפורמת בלוקצ'יין לני"ע הינה יעד אסטרטגי בתכנית שהוצגה הבוקר.
בורסת תל אביב בלוקצ'יין

בורסת תל אביב לניירות ערך מכריזה הבוקר (יום ב') על אסטרטגיית בלוקצ'יין חדשה לשנים 2023-2027 אשר היא רואה כ"חלון הזדמנויות קריטי להשתלבותה של הבורסה הישראלית במהפכה הטכנולוגית שעוברים שוקי ההון בעולם".

בדבריו הצהיר איתי בן זאב, מנכ"ל הבורסה, כי "התכנית מהווה קפיצת מדרגה בפיתוח וניהול שירותים ומוצרים חדשניים מתוך הסתכלות על מגמות השוק; אנו לא רק מתכוונים להיות חלק מהשינוי אלא לשאוף ולהוביל אותו."

על פי ההצהרה של הבורסה, ישנם ארבעה יעדים אסטרטגיים לתכנית הכללית של הבורסה, מתוכן אחת מתייחסת לבלוקצ'יין:

  1. פיתוח וחיזוק הצעת הערך של פעילות הליבה כגון הגדלת נזילות, חיזוק פרופיל בינלאומי, שיפור המסחר מעבר לדלפק (OTC)
  2. העמקת הפעילות הישירה והקשרים עם הלקוחות באמצעות תהליכי דיגיטיזציה שיאפשרו ערוץ ישיר מול לקוחות ועוד
  3. ייצוא שירותים ופתרונות טכנולוגיים לבורסות זרות – כאלו המיועדים לבורסות קטנות ובינוניות
  4. הקמת פלטפורמה לנכסים דיגיטליים מבוססת בלוקצ'יין וכניסה לעולמות הקריפטו

בורסת קריפטו תל אביב?

הבורסה בתל אביב, עפ"י הצהרת המנכ"ל, תפעל ליישום טכנולוגיות חדשניות ותשלב טוקניזציה של נכסים דיגיטליים מסוגים שונים וחוזים חכמים. בכוונת הבורסה לבחון מגוון רחב של כיווני פעולה פוטנציאליים, כולל הסבת תשתיות קיימות לטכנולוגיות חדשניות, הקמת פלטפורמות חדשות ועוד.

כמו כן, הבורסה מעריכה את יעדי הצמיחה השנתיים הממוצעיים בשנים הקרובות בין 10 ל-12%.

לפני כשבוע כבר התפרסמה יריית הפתיחה.

בורסת תל אביב הכריזה על שיתוף פעולה לטובת ניסוי עם אגף החשב הכללי במשרד האוצר הישראלי בהנפקת אג"ח על הבלוקצ'יין.

זאת לאחר שלפני מספר חודשים נערך האקתון של החשב הכללי והרשות לני"ע בו הזמינו חברות שונות בתחום לפתח מוצרים שישמשו את המדינה.

בינתיים, הוקם צוות לבחינת ההיתכנות של אג"ח ממשלתי על הבלוקצ'יין, מודל שקיים כבר בשלבים ניסויים או מתקדמים במקומות אחרים בעולם.

למשל, בשנה שעברה הנפיק בנק ההשקעות האירופי סדרה של אגרות חוב בשווי 100 מיליון אירו על בסיס אתריום.

שקיפות ויעילות

שימוש בבלוקצ'יין לטובת הנפקת אג"ח יאפשר הגברת היעילות של מערכות סליקת ני"ע הנמצאות בתוקף כיום. בנוסף, השקיפות שמגיעה עם הנפקה שכזו – במידה ואכן תהיה שקיפות – תהא כזו שתאפשר לרגולטורים לפקח על שימוש כפול או משולש באג"ח כערבויות. תופעה זו פוגעת משמעותית בנזילות בזמני משבר, וזו תהיה הזדמנות להילחם בתופעה.

כך או כך, הצהרת הבורסה לני"ע בת"א מעידה כי תחום הבלוקצ'יין – על אף החששות ממיתון והירידות השנה – ממשיך לצמוח ולצבור אימוץ.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן