רשות המסים בארה”ב רודפת את לקוחות Kraken ו-Circle

בית משפט במדינת מסצ’וסטס שבארה”ב קיבל פנייה מרשות המסים האמריקאית (IRS) לקבלת הפרטים של לקוחות החברה סירקל (Circle). 

השופט הפדרלי פסק ביום חמישי האחרון כי רשות המסים יכולה להתקדם במאמציה לחשוף את הפרטים של הלקוחות של סירקל, אשר ביצעו עסקאות במטבעות דיגיטליים בשווי של יותר מ-20 אלף דולר בין השנים 2016 ל-2020.

ה-IRS אמרה לבית המשפט שהיא צריכה את המסמכים כדי לוודא שמשתמשי ביטקוין ומטבעות הדיגיטליים משלמים את המסים שלהם. 

ברשות מאמינים שרבים מהם לא משלמים, ועכשיו הם מזמנים את הנתונים כדי להוכיח את זה. למרות זאת, הם לא טוענים שזה אומר ש-Circle עברה על החוק.

הזימון תקף גם לזירת המסחר פולוניאקס (Poloniex), שנרכשה על ידי סירקל בשנת 2018 ובהמשך הפכה לחברה נפרדת באמצעות ביצוע ספין-אוף.

כלי זימון פלוני אלמוני – John Doe Summon

הזימון מסוג John Doe (פלוני אלמוני) הוא כלי של ה-IRS כאשר הם רוצים לבצע חקירה במצב שהם לא יודעים את שם או הזהות של משלם המסים. שופטים יכולים לאשר את הזימון הזה במידה ויש בסיס סביר להניח שקבוצה של אנשים עברו על חוק תשלום המסים, ושהמידע הזה לא זמין להשגה בדרך אחרת.

“כלים כמו John Doe אשר אושרו שולחים מסר ברור למשלמי המסים האמריקאים שה-IRS עובדת כדי לוודא שהם פועלים בצורה מלאה התואמת את חוקי המדינה כשהם משתמשים במטבעות דיגיטליים,” אמר נציב הרשות, צ’אק רטינג.

עוד הוא אמר ש”הכלי שהשתמשו בו הוא צעד לאפשר לרשות המסים האמריקאית לחשוף את כל מי שכושלים בדיווח ראוי על הפעולות שלהם במטבעות הדיגיטליים. “אנחנו נאכוף את החוק בכל מקום שנמצא אי ציות מערכתית או הונאה.”

גם קראקן על הכוונת

בנוסף, הוגשה תביעה לבית המשפט לבקשת מידע על לקוחות החברה קראקן (Kraken). הזימון מבקש מקראקן לחשוף את מידע החשבונות של כל משלמי המסים האמריקאים אשר החזיקו מעל 20,000 דולר במטבעות דיגיטליים על גבי זירת המסחר בכל נקודה בזמן מ-2016 ועד 2020. 

אך בניגוד לסירקל – השופט הבוחן את הבקשה, ג’וזף ספרו – אינו מוכן עדיין לאשר את הבקשה לחשוף את פרטי ההרשמה ואת היסטוריית הפעולות, אלא אם הממשלה תצדיק זאת. 

השופט הצהיר שרשות המסים “מוכרחה להתייחס באופן ספציפי מדוע כל קטגוריה של האינפורמציה שהם מחפשים מותאמת בצורה צרה [ומדויקת] לצרכי החקירה של רשות המיסים האמריקאית, כולל האם ניתן לדחות את הבקשות למידע וקטגוריות יותר פולשניות וכוללניות, עד לאחר שהרשות תבדוק את הפרטים הבסיסיים של הרישום לחשבון והיסטוריית הפעולות.”

הדובר של Kraken אמר לאתר החדשות דיקריפט: “קראקן לא קיבלה זימונים של רישומי לקוחות. קראקן מצייתת לדרישות החוק והרגולציה בכל תחומי השיפוט אשר אנו פועלים בהם. אנחנו בוחנים בקפידה את כל הפניות הרגולטוריות ומספקים את התגובות בזמן המתאים.”

לא הפעם הראשונה

זו לא הפעם הראשונה שזימון כזה בוצע בעולם המטבעות הדיגיטליים. רשות המיסים האמריקאית השתמשה בעבר בכלי ג’ון דו כדי לחקור נתוני לקוחות של בורסת קוינבייס (Coinbase), שם היא חשפה נתונים על כ-13 אלף לקוחות.

לרשות המסים יש יכולת כלשהי להשוות בין מספר משלמי המסים המדווחים למס הכנסה לבין מספר המשתמשים האמריקאים בזירות המסחר השונות. במידה והם מוצאים פער גדול מדיי במספרים בשנה נתונה, הדבר יכול לעורר את חשדם ולגרום להם לנקוט בפעולות הדרושות להם כדי לחקור את העניין לעומק

שתפו:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
דאיה מורטי

דאיה מורטי

יזם, מורה ויוצר תוכן בעולם הקריפטו והבלוקצ'יין.
דאיה מורטי

דאיה מורטי

יזם, מורה ויוצר תוכן בעולם הקריפטו והבלוקצ'יין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

רוצים להישאר מעודכנים בכל החדשות בתחום הקריפטו? הירשמו לניוזלטר שלנו

גם אנחנו שונאים ספאם, נשלח רק תוכן איכותי ורלוונטי 🙂