יש עסקה: טקטונה רוכשת 42% מהוריזון תמורת 11.7 מיליון שקל

העסקה כוללת רכיב של 9.7 מיליון שקל במזומן בנוסף להשקעה בהיקף של 2 מיליון שקל תמורת מניות. אילן שטרק מנכ"ל הוריזון: "הבעת אמון משמעותית בחזון וביכולות החברה"
deal עסקה לחיצת ידיים

טקטונה, החברה הציבורית הגדולה בישראל בתחום הבלוקצ'יין והנכסים הדיגיטליים, הודיעה היום על חתימת עסקה לרכישת כ-42% ממניות חברת הוריזון, המספקת שירותי קנייה, מכירה ושמירה של מטבעות קריפטוגרפיים, תמורת 11.7 מיליון שקל. העסקה, שהיא המשך למזכר ההבנות שנחתם בין החברות במרץ האחרון, כוללת תשלום של 9.7 מיליון ש"ח במזומן לחלק מבעלי המניות בהוריזון, והשקעה בהיקף של 2 מיליון ש"ח נוספים בחברה תמורת הקצאת מניות נוספות.

לאחר השלמת העסקה, תחזיק טקטונה ב-42% ממניות הוריזון, בעוד בית ההשקעות אלטשולר שחם ימשיך להיות בעל השליטה עם אחזקה של כ-43%.

יתרת מניות הוריזון תוחזק ע"י בעלי מניות נוספים, ביניהם מנכ"ל הוריזון אילן שטרק.

תעשיית הבלוקצ'יין צומחת בקצב מסחרר!

הכשרה מקצועית, הסמכה רשמית ו-Boost לקורות חיים
רוצים לשמוע עוד?👇

עם השלמת העסקה, תפעל טקטונה להגדיל את בסיס לקוחותיה ושירותיה של הוריזון, וכן להוסיף מוצרים נלווים ומשלימים. טקטונה גם תמנה שני נציגים לדירקטוריון הוריזון.

יוסי ברנע, מנכ"ל טקטונה, הסביר בשיחה עם CryptoJungle את השינויים בתנאי העסקה לעומת מזכר ההבנות המקורי: "העסקה המקורית הייתה בנויה מ-2 אספקטים: רכישת המניות מכל בעלי המניות בהוריזון שהם לא אלטשולר שחם ועובדי החברה, והשקעה בהוריזון לאחר מכן שמדללת למעשה את שאר בעלי המניות. בעסקה המקורית, רכישת המניות הייתה אמורה להתבצע עם סכום של כ-4 מיליון ש"ח מזומן והיתרה, כ-14 מיליון ש"ח, בשווי מניות טקטונה. לעומת זאת, כאן היא מתבצעת ב-9.7 מיליון ש"ח מזומן."

יוסי ברנע מנכל טקטונה
יוסי ברנע מנכ"ל טקטונה. צילום: יחצ

"נהפוך את השלם לגדול מסך חלקיו"

ברנע הדגיש את חשיבות השותפות עם אלטשולר שחם: "המטרה שלנו ביצירת השותפות עם בית ההשקעות מהגדולים בישראל, אלטשולר שחם, היא להפוך את השלם לגדול יותר מסך חלקיו. אנו נגדיל ונרחיב את בסיס הפעילות של החברה, בסיס הלקוחות שלה, את המוצרים והשירותים המוצעים – ולמעשה בכל אספקט של הפעילות – נצמיח ונגדיל."

הוריזון, הנשלטת על ידי אלטשולר שחם, מחזיקה ברישיון למתן שירותים בנכס פיננסי מורחב מרשות שוק ההון. החברה מציעה שירותים כגון הוראת קבע חודשית לרכישת מטבעות דיגיטליים ושירות מימוש מטבעות עבור חברות שהנפיקו מטבעות.

אילן שטרק, מנכ"ל הוריזון, מסר: "אנו מברכים על הצטרפותה של טקטונה, הסכם זה מהווה הבעת אמון משמעותית בחזון וביכולות החברה. אנו ממשיכים במימוש התכניות האסטרטגיות של החברה ומציגים קצבי צמיחה גבוהים, בין היתר בזינוק מספר הלקוחות ובמחזורי המסחר של החברה."

אילן שטרק מנכל הוריזון
אילן שטרק מנכ"ל הוריזון

הנתונים הכספיים של הוריזון מעידים על צמיחה משמעותית. הכנסות החברה ברבעון הראשון של 2024 עמדו על כ-3.5 מיליון ש"ח, לעומת 4.7 מיליון ש"ח בכל שנת 2023.

ברנע הוסיף: "התשתית הקיימת של הוריזון עובדת והוכיחה עצמה, המעורבות והמחויבות של לא פחות מאלטשולר שחם מוסיפה המון – ולצד הידע, הקשרים וההבנה של השוק שטקטונה מביאה – נוצר כאן משהו שיאפשר לנו לענות כמה שיותר על כל הדרישות של התחום, גם עבור הלקוחות המוסדיים, וגם עבור לקוחות הריטייל."

"הסכם זה מהווה הבעת אמון משמעותית בחזון וביכולות החברה שממשיכה להציג קצבי צמיחה גבוהים, בין היתר בזינוק מספר הלקוחות ובמחזורי המסחר של החברה", מסר שטרק ל-CryptoJungle. "בשוק שמתפתח ומשתנה באופן תדיר, הוריזון פועלת כל העת לקידום חדשנות ופיתוח מוצרים ושירותים חדשים למגוון רחב של לקוחות כל זאת על מנת ולהציע את השירות והמוצר הטוב ביותר".

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן