כרה ביטקוין במרתף ונתפס: מנכ"ל בורסת טהרן לני"ע התפטר

לאחר פשיטות רבות של הרשויות על כורי קריפטו במפעלים נטושים, בבתים ובעסקים קטנים - הם מגיעים גם לבורסה הגדולה במדינה.
teheran stock exchange

על פי הדיווח של אתר החדשות Cointelegraph, עלי סהראי, מנכ"ל בורסת טהרן לניירות ערך (TSE) מאז 2018, התפטר מתפקידו לאחר שהתגלו מכשירים לכריית ביטקוין במרתף הבניין.

סוכנות הידיעות של הרפובליקה האיסלאמית מדווחת כי סגן נשיא הבורסה, מחמוד גודארזי יוביל את החברה לאחר עזיבתו של סהראי.

בהתחלה הכחישה הבורסה האיראנית את קיומם של הכורים, ואמרה כי הציוד הוא חלק מפרויקט מחקר. עם זאת, סגן המנהל הבאשטי-סארשט אמר מאוחר יותר כי על החברה לתת דין וחשבון על מעשיה.

האיסורים של איראן לא אפקטיביים

נשיא איראן, חסן רוחאני, הודיע במאי האחרון כי כריית ביטקוין (BTC) ומטבעות דיגיטליים ייאסרו במהלך הקיץ בניסיון להפחית את העומסים על רשת החשמל במדינה. לא ברור מתי הרשויות גילו את מכשירי הכרייה ב"בדיקה פתאומית" של מרתף הבורסה, אך מסתמן כי הפעילות נעשתה בצורה בלתי חוקית עד השבוע האחרון של ספטמבר.

במהלך האיסור, הרשויות ערכו פשיטות רבות על כורי מטבעות דיגיטליים גדולים וקטנים, תפסו כורים שהפעילו באופן בלתי חוקי את הציוד שלהם וקנסו משקי בית שאחראים לאימות עסקאות כאלה ואחרות. עם זאת, רוב הפשיטות התמקדו במפעלים נטושים, בתים ועסקים קטנים – דבר לא ממש מרעיש כמו הבורסה הגדולה ביותר באיראן.

משבר האנרגיה באיראן הוביל להפסקות חשמל, כשגורמים רבים מאשימים בכך את כריית ביטקוין. עם זאת, דו"ח שיצא באוגוסט ממשרד התעשייה, הכרייה והמסחר במדינה טען כי הטענות שהשמיעו רשויות אחרות בנוגע לשימוש בחשמל של כורי מטבעות דיגיטליים הן "מוגזמות ביותר".

לסיכום

איראן לא מצליחה לאכוף ביעילות את ענף הכרייה המחתרתי במדינה, בין אם זה בגלל שחיתות של בכירים בממשל שמעלימים עין מהנעשה ובין אם לאזרחים יש מספיק תמריצים על מנת לעשות זאת בכדי להתקיים בכבוד ולהתפרנס. בדומה למדינות כמו הודו וניגריה, נראה כי האזרחים הם אלו שמכתיבים את הרצון בלקיחת חלק מהאקוסיסטם של ביטקוין בין אם המדינה מסכימה לכך ובין אם לא.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir
דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן