טסלה, שופיפיי ומייסד פייפאל: כנס הביטקוין השנתי סיפק אקשן רב למשתתפים

משיתופי פעולה בין חברות ענק, אל אינטגרציות תשלומים בצורה גלובלית, קבלת תשלומים בביטקוין כהילך חוקי ועד אנרגיה מתחדשת - כל זה בכנס הביטקוין הגדול בעולם.
סיכום כנס ביטקוין מיאמי 2022

ביטקוין מיאמי 2022, כנס הביטקוין הגדול בעולם תם לו אתמול (שבת). אל הכנס הגיעו עשרות אלפי אנשים מרחבי העולם ומתוך מגוון תתי הסקטורים בתעשיית המטבעות הדיגיטליים, אך כולם הגיעו במטרה אחת – לדבר על ביטקוין. נציגי מפתח ומייסדים של החברות טסלה, סטרייק ופייפאל סיפקו את הידיעות המשמעותיות ביותר שאותן נסקור בכתבה הבאה.

הכנס התחלק למגוון נושאים, שהמרכזיים היו – תעשייה, כרייה וחדשנות. דוברים רבים הגיעו לנאום על במות הכנס בפני האורחים שהגיעו פיזית ואלו שצפו בבית. בין הדוברים היו גם משקיעים מפורסמים, סלבס, אנשי עסקים, יזמים, מנכ"לים ואנשי מפתח בחברות קטנות כגדולות – זאת כדי להמשיך להפוך את מהפכת המטבעות הדיגיטליים ליותר ויותר אמיתית. בשעות והימים לאחר שפראנסיס סוארז, ראש עיריית מיאמי, הציג את שור הביטקוין וסיכם את יריית הפתיחה – התחילו לקרות הדברים המעניינים:

פיטר ת'יל על וורן באפט: אויב מס' 1 של ביטקוין

כשעלה לבמה, פיטר ת'יל, משקיע ההון סיכון והמולטי-מיליארדר, הביע ביקורת חריפה על משקיעים ובנקאים מפורסמים שלדבריו מנסים לעצור את ביטקוין – בניהם וורן באפט, ג'ימי דיימון ולארי פינק.

ת'יל כינה את וורן באפט "סבא סוציופת מאומהה". ואמר שהוא "אויב מס' 1". בנוסף, קרא גם למנכ"ל ג'י פי מורגן (JPMorgan), ג'יימי דימון, ולמנכ"ל בלקרוק (BlackRock), לארי פינק אויביים מושבעים של ביטקוין. ת'יל הציג גרפיקה גדולה עם התמונות של שני המנהלים הפיננסיים והערותיהם הדוביות על הביטקוין.

ת'יל הציג צילום של באפט עם המילים "רעל עכברים", בהתייחסו לזמן שבו באפט כינה כך את ביטקוין. בציטוט נוסף של באפט נכתב: "אין לי ביטקוין אחד ולעולם לא יהיה לי". מוקדם יותר השנה השקיעה ברקשייר מיליארד דולר ב-Nubank בברזיל, בנק מקוון פופולרי בקרב משקיעי קריפטו.

נאום התוכחה של ת'יל במיאמי היא ההתקפה הפומבית האחרונה והנועזת ביותר שלו כנגד האנשים שהוא רואה כמי שעומדים בדרכו של ביטקוין. "זה מה שאנחנו צריכים להילחם הו כדי שביטקוין יגיע לפי 10 או פי 100 מכאן", אמר ת'יל והוסיף כי באפט, דיימון ופינק בסדר גמור עם טכנולוגיית הבלוקצ'יין, העומדת בבסיס המטבעות הדיגיטליים, אך מרגישים צורך להוריד את ביטקוין ואת הלגיטימיות שלו.

הדוברים של אותם משקיעים לא הגיבו מייד לבקשה ואף חלקם סירבו כלל להגיב.

התייחסות לנאמר החל מדקה 15:00

שופיפיי (Shopify) תאפשר תשלומים באמצעות רשת הברק

ג'ק מאלרס, הביטקוינר שהודיע בכנס בשנה שעברה על שיתוף הפעולה שיצר עם ממשלת אל סלבדור וסיוע להכרזת ביטקוין שכיהלך חוקי בה, הגיע גם השנה עם חדשות חיוביות.

מאלרס, המשמש כמנכ"ל של אפליקציית תשלומי הביטקוין סטרייק (Strike), חשף בכנס ביום חמישי האחרון שותפויות משמעותיות הכוללות אינטגרציה עם ענקית המסחר האלקטרוני שופיפיי (Shopify) בשימוש של טכנולוגיית רשת הברק (Lightning Network). בנוסף, מסר מאלרס כי סטרייק שיתפה פעולה גם עם NCR, ספקית נקודות המכירה (Point-of-sale) הגדולה ביותר בעולם, וגם עם חברת התשלומים Blackhawk.

"אם נוכל לעזור להפוך את רשת הביטקוין לנגישה ושמישה יותר, אנו מאמינים שנוכל לשנות את העולם", אמר. מינוף הביטקוין כרשת תשלומים זולה הוא קריטי לכך, אמר, והדגיש את העובדה שורת תשלומים בכרטיסי אשראי הומצאה בשנת 1949 ומאז בקושי השתנתה: "לא הייתה מאז רשת תשלומים מעולה שמאפשרת לנו לחדש" עבור הצרכנים, טען. "בואו נבנה את רשת התשלומים המעולה מאפס."

על ידי המרה מיידית של תשלומי ביטקוין (BTC) לדולרים, סטרייק מסירה מורכבויות רבות העומדות בפני בעלי עסקים עבור קבלת תשלומים. על פי דבריו של מאלרס.

ההכרזה של מאלרס עשויה להגביר משמעותית את אימוץ המיינסטרים עבור רשת הברק. "עבדתי גם עם קובעי מדיניות כדי להבטיח שיש לנו את הזכות לבנות בחופשיות במדינה הזו", הוא אמר, והוסיף שהוא עובד עם הסנאטורית חובבת הביטקוין של ויומינג, סינתיה לומיס על חקיקה כזו.

אי קריבי מכיר בביטקוין כהילך חוקי בשטחו

באזור הכלכלי המיוחד הממוקם באי רואטן מול החוף הצפוני של הונדורס, המכונה פרוספרה, ביטקוין ומטבעות דיגיטליים אחרים יכולים לשמש כעת כאמצעי תשלום עבור אנשים פרטיים ועסקים, זאת על פי הודעה רשמית מהכנס ביום חמישי. המהלך מגיע בעקבות ההובלה של אל סלבדור, שאישרה את הביטקוין כהילך חוקי ב-7 בספטמבר.

פרוספרה, שהוקמה בשנת 2020, היא התנחלות בניהול פרטי בהונדורס עם מערכת פוליטית משלה בתחום המשפטי, הכלכלי והמנהלי. האזור כפוף לחוקים של הממשלה הלאומית, המנסה להגביר את הזדמנויות ההשקעות והתעסוקה בחלקים לא מיושבים ברובם של המדינה.ג'ואל בומגר, נשיא פרוספרה – הבטיח שאזרחים לא יצטרכו לשלם מס הכנסה בעת מסחר בביטקוין.

גם עיריות בהונדורס רשאיות כעת להנפיק אג"ח בביטקוין כדי למשוך השקעות זרות. כל החברות והממשלות המקומיות, למעט אלו הרשומות בארה"ב, זכאיות להגיש מועמדות, נכתב בהצהרה הרשמית.

הן מכירת איגרות החוב והן היכולת להשתמש בביטקוין כהילך חוקי יהיו "תחת תקנים ברמה עולמית נגד הלבנת הון (AML) ו-KYC" כדי להבטיח ציות לרגולציה. על פי דיווח של פורבס, טריטוריה נוספת שהכריזה על ביטקוין שהילך חוקי היא האיזור המערבי של פורטוגל – מדיירה.

נשיא אל סלבדור, נאיב בוקלה, הודיע ​​בנובמבר על תוכניות לבנות "עיר ביטקוין" הממומנת בעיקר על ידי מכירת אג"ח ביטקוין עם ריבית קופון של 6.5% לחמש השנים הראשונות. סכום הגיוס של מיליארד דולר יפוצל למימון ובניית העיר ואילו המחצית השנייה ישמש לרכישת ביטקוין נוסף. ממשלתו של בוקלה קבעה את השקת האג"ח למרץ, אך דחתה אותה בגלל תנאי שוק לא נוחים ופרוץ המלחמה באוקראינה.

 

טסלה, בלוק ובלוקסטרים חוברות כדי לכרות ביטקוין בטקסס

חברת בלוקסטרים (blockstream) ובלוק (Block, לשעבר Square), פורצות דרך בתחום כריית הביטקוין בצורה סולארית תוך שימוש בטכנולוגיית שמש ואחסון אנרגיה של חברת טסלה (Tesla). המערך הסולארי של טסלה יפעיל את המתקן בטקסס.

אדם בק, מייסד שותף ומנכ"ל בלוקסטרים, אמר ל-CNBC בכנס כי מתקן הכרייה נועד להיות הוכחה לכך שניתן לבצע כרייה בקנה מידה גדול עם 100% אנרגיה מתחדשת.

"אנשים אוהבים להתווכח על הגורמים השונים הקשורים לכריית ביטקוין. חשבנו, בואו רק נוכיח את זה. שיהיה ממשק פתוח כך שאנשים יוכלו לשחק יחד, אולי זה יכול לשכנע ​​שחקנים אחרים להשתתף", אמר בק.

הממשק יהיה נגיש לציבור ויציג מדדים בזמן אמת של ביצועי הפרויקט, כולל תפוקת כוח החישוב וסך הביטקוין שנכרה. החברה מסרה כי גרסה מאוחרת יותר של הממשק תכלול גם נקודות נתוני ביצועים סולאריות ואחסון.

"זהו צעד להוכחת התזה שלנו שכריית ביטקוין יכולה לממן תשתית כוח עם אפס פליטות ולבנות צמיחה כלכלית לעתיד", אמר בק. אם הפרויקט יתברר כרווחי בשלב הפיילוט שלו, חברות נוספות יוסיפו כוח מאנרגיית רוח לתמהיל, יגדילו את הפרויקט, ויסייעו על ידי הוספת אנרגיית רוח לתערובת שיפחיתו עלויות ויאזנו את התשתית כשאין שמש.

בסופו של דבר, לפי דברי בלוקסטרים, מטרת המפתח היא לחזק את רשת הביטקוין על ידי גיוון מקורות האנרגיה של המטבע הדיגיטלי המוביל.

 

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir
דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן