אילון מאסק: טסלה תחדש אפשרות תשלום בביטקוין בתנאים מסוימים

על פי ציוץ חדש של אילון מאסק בטוויטר, החברה תסכים לקבל מחדש תשלומים בביטקוין במידה ו-50% מהכורים ישתמשו באנרגיה ירוקה.
tesla will accept bitcoin again

"כאשר יהיו ראיות שכמחצית מהאנרגיה שהכורים משתמשים כדי לכרות ביטקוין תגיע מאנרגיה נקייה, ותהיה מגמה חיובית גם לעתיד, טסלה תחדש את קבלת התשלומים בביטקוין," כתב מאסק בציוץ בטוויטר וחזר לשגע את השוק.

tesla will accept bitcoin again 2

הציוץ הגיע כתגובה לכתבה של Cointelegraph העוסקת בטענות שמאסק עושה מניפולציות כדי להשפיע על המחיר של ביטקוין ויתר המטבעות הדיגיטליים

בכתבה מצוטטים את מגדה וירזיקה, אחת הנשים העשירות בדרום אפריקה והמנכ"לית של חברת השירותים הפיננסים Sygnia, אשר  טוענת כי מאסק דחף את המחיר של ביטקוין באמצעות הציוצים שלו בטוויטר החושפים כי טסלה רכשה ביטקוין בשווי 1.5 מיליארד דולר, ולאחר מכן מכרה החברה חלק מהביטקוין שברשותה כשהמחירים היו קרובים לשיא. 

זמן לא רב לאחר ההודעה על הרכישה הגדולה, מאסק צייץ כי החברה החלה לקבל תשלומים בביטקוין ושבכוונתה לשמור על ההכנסות בצורת ביטקוין, ולא להמיר אותם לדולרים. 

לאחר כחודש בלבד, טסלה מכרה ביטקוין בשווי של 272 מיליון דולר "רק כדי לבחון נזילות," על פי מאסק. כשבועיים בלבד לאחר המכירה, ציוץ נוסף של מאסק חשף כי טסלה לא תקבל יותר תשלומים בביטקוין. 

"מה שראינו עם ביטקוין זה מניפולציית מחירים על ידי אינדיבידואל מאוד חזק ובעל השפעה," אמרה וירזיקה.

טסלה לא מוכרת? מחיר הביטקוין בעלייה

בין אם במכוון או בין אם בטעות, אין ספק כי למאסק השפעה על השוק. כשעה לאחר הציוץ, מחיר הביטקוין עלה בכ-10%, וכעת המחיר קרוב ל-40,000 דולר. 

הציוץ החדש חוזר ומדגיש כי טסלה מכרה רק כ-10% מהביטקוין שרכשה. אם הדבר נכון, זה יכול להרגיע את החששות שעלו בעקבות הציוצים המסתוריים של מאסק – שטסלה מכרה עוד ביטקוין. אם כי בשלב זה קשה לדעת מה המניעים של מאסק ואילו מהדברים שהוא אומר נכונים או לא.

העתיד של ביטקוין נראה ירוק

הרבה ביקורת הופנתה כלפי צריכת האנרגיה של ביטקוין בתקופה האחרונה. אף על פי שהמציאות יותר מורכבת מהסיפורים שהתקשורת מנסה להעביר לציבור, נראה שהביקורת עוזרת לזרז את תהליך המעבר של ביטקוין לשימוש באנרגיה מתחדשת. 

יוזמות חדשות כמו מועצת כריית הביטקוין יכולות להועיל לתהליך זה, כמו גם לשנות את הדימוי הציבורי שרבים מנסים לייצר לביטקוין. המועצה החדשה שמה דגש על חשיפת נתוני צריכת האנרגיה של הכורים, עידודם לשימוש באנרגיה ירוקה ושיתוף של מידע ועזרה בתהליך לכורים ומידע והשכלה בנוגע לכריית ביטקוין לקהל הרחב.

בכל הנוגע לצריכת האנרגיה העכשווית של ביטקוין, יש הרבה מחקרים והשערות, אם כי לא כל המידע חשוף. בנוסף, שינויים גדולים בתעשיית הכרייה מתרחשים בימים אלו בעיקר בעקבות כך שסין ממשיכה להילחם ולעצור את הכרייה בשטחה. הדבר מוביל, בין היתר, להגירה של תעשיית הכרייה (ציוד וצוותים) לאזורים אחרים בעולם, ולכן גם השינוי בצריכת האנרגיה מושפע מכך.

אף על פי כן, על פי דו"ח מקיף של Coindesk, כ-40% מהאנרגיה שכורי ביטקוין צורכים נובעת ממקור מתחדש, ויותר מ-75% אחוז מהכורים משתמשים במידה כלשהי באנרגיה מתחדשת. הנתונים הללו מראים שכורי ביטקוין משתמשים בפי שתיים יותר אנרגיה מתחדשת בהשוואה לשאר העולם, על פי הדו"ח.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/
דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן