ממשל ביידן הוציא טיוטה לצו מנהלי בנוגע לקריפטו: מתכונן לאכיפה רוחבית

ממשלת ארה"ב ממשיכה להגביר הילוך בנוגע לתעשיית הקריפטו ושוקלת להטיל צו מנהלי כדי לקדם את הרגולציה בתחום.
הבית הלבן

ממשל ביידן שוקל להוציא צו מנהלי בנוגע למטבעות דיגיטליים כחלק מהמאמץ הממשלתי ליצור בהירות רגולטורית בתחום, על פי מקורות בבלומברג. במשך שנים הרגולטורים וקובעי המדיניות בממשלת ארה"ב מתקשים ליצור מדיניות ברורה ושלמה בנוגע לסקטור הכלכלי החדש.

על פי המקורות, טיוטה של הצו כבר עוברת בין פקידים ורגולטורים בכירים בממשל. ככל הנראה, הצו יבהיר מה תחום האחריות של כל אחת מהסוכנויות הממשלתיות הרלוונטיות ויורה עליהן לערוך מחקר ולספק המלצות במגוון נושאים בתחום. הנושאים העיקריים על הפרק יהיו: רגולציה פיננסית, חדשנות כלכלית וביטחון לאומי. 

אסטרגיה כוללת

זה אמנם מעבר לסמכותו של ביידן לכתוב חוקים חדשים בנוגע למטבעות דיגיטליים, בשביל זה יש את הקונגרס של ארה"ב, אך הוא יכול להוציא צו המורה לסוכנויות היכן לשים את הפוקוס שלהן ולספק הנחיות כיצד לאכוף את החוקים הקיימים.

על אף הטיוטה, לא ברור עדיין אם ממשלת ארה"ב אכן תוציא את הצו לפועל או שתמצא דרכים עקיפות יותר להגיע לאותן התוצאות. כך או כך, נראה שבשבועות הקרובים ממשל ביידן מתכוון לחשוף לציבור את האסטרטגיה הממשלתית הכוללת לגבי תחום המטבעות הדיגיטליים.

כבר אי אפשר להתעלם מקריפטו

בבית הלבן כבר לא יכולים להתעלם מסקטור הקריפטו אשר הולך וגדל. מטבעות דיגיטליים הפכו בשנים האחרונות, ובמיוחד בשנה האחרונה, לפופולאריים במיוחד בקרב הציבור האמריקני, ונראה שבממשלת ארה"ב מבינים שאם הם רוצים רגולציה נוספת בתחום עכשיו זו ההזדמנות האחרונה שלהם. אחרי שזה יהיה חלק בלתי נפרד מהחיים של כל אזרח אמריקני ממוצע, זה יהיה מאתגר יותר.

בחודשים האחרונים מחלקות נוספות בממשלת ארה"ב עוסקות בפומבי ומתייחסות אל ביטקוין ואל שאר המטבעות הדיגיטליים. רגולטורים הביעו את הדאגות שלהם בנוגע לחוסר הגנה על משקיעים בתחום, כמו גם על החשש מחוסר יציבות כלכלית העשויה להיגרם משוק הקריפטו השווה למעלה מ-2 טריליון דולר.

לא כולם נגד קריפטו 

נראה שממשל ביידן מתכוון להגביר את הרגולציה והפיקוח על תחום המטבעות הדיגיטליים, וקולות כמו של יו"ר הרשות לניירות ערך האמריקנית (ה-SEC), גארי גנסלר, מצביעים על פיקוח נוקשה ומקיף יותר. מצד שני, ישנם לא מעט סנאטורים, פקידים ולוביסטים הפועלים במטרה לקדם את התחום ולהגן על התעשייה.

דמות בולטת אחת הפועלת מתוך ממשלת ארה"ב היא הסטר פירס, הידועה בכינוי "אם הקריפטו" (Crypto Mom). פירס מכהנת כנציבה ב-SEC וידועה בהבעת עמדתה הפתוחה בנוגע לתחום הקריפטו.

דוגמה בולטת נוספת היא הסנאטורית סינתיה לומיס, הידועה בגישת הפרו-ביטקוין שלה. לומיס דיווחה על רכישת ביטקוין בשווי 50-100 אלף דולר בחודש אוגוסט האחרון. לומיס דיווחה בעקבות החוק אשר אושר באפריל 2012 במטרה למנוע מסחר למטרות רווח באמצעות מידע לא ציבורי.

לומיס ביצעה את הרכישה פחות משבועיים לפני שהיא ניסתה להכניס תיקונים לחוק התשתיות בכדי להקל על חובת הדיווח, הבלתי סבירה, הנדרשת על פי החוק גם מהכורים וספקי הארנקים הדיגיטליים. הסנאטורית, אמרה בחודש יוני שהיא מחזיקה כ-5 מטבעות ביטקוין ושאת הביטקוין הראשון שלה רכשה ב-330 דולר בשנת 2013.

לסיכום

כיצד הכוחות השונים הפועלים בממשל האמריקני ישפיעו על עיצוב המדיניות והרגולציה בתחום עדיין אינו ברור. מה שברור הוא שמאמצים רבים מושקעים ויושקעו במטרה לענות שאלות חשובות בתחום. הצו מורה לסוכנויות לחקור את התחום ולדווח על הממצאים שלהן, כך שנראה שיש סיכוי שהממשל עוד פתוח לגבש את עמדתו.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/
דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן