זה רשמי: הצעת החוק אושרה באל-סלבדור להפוך את ביטקוין למטבע חוקי

רוב גדול בפרלמנט אישר את הצעת החוק של הנשיא נאיב בוקלה. לדבריו, הצעת החוק נכנסת לתוקף במידי ותתאפשר מסגרת זמן של כ-90 יום להצבת תשתיות רלוונטיות.
el salvador passed

הפרלמנט באל סלבדור הצביע הבוקר (שעון ישראל) על הכרה בביטקוין כהילך חוקי במדינה, כפי שהצהיר הנשיא נאיב בוקלה.

לדבריו של בוקלה, קבלת ביטקוין תהיה חובה בכל העסקים במדינה. "הם צריכים לקבל את זה על פי חוק", אמר. "אם אתה נוסע למקסיקו צריכים לקחת את הפזו שלך".

"במקרה של אל סלבדור, ביטקוין יהיה מטבע חוקי בדיוק כמו הדולר האמריקני."

הנשיא גילה כי ייפגש ביום חמישי עם קרן המטבע הבינלאומית. בנוסף לכך, הממשלה תשיק ארנק ביטקוין רשמי (אולם זה לא יהיה חובה) ובכוונתה להחזיק 150 מיליון דולר בביטקוין בקרן נאמנות בבנק הפיתוח שלה כדי לקחת על עצמם סיכונים של סוחרים במדינה שתספק את התשתית המאפשרת למשתמשים בביטקוין להמיר מידית מביטקוין לדולר במידת הצורך. תושבות קבועה תהיה זמינה לכל מי שמשקיע 3 מטבעות ביטקוין באל סלבדור. כשנשאל אם המדינה תכניס את הביטקוין לרזרבות שלה, אמר כי אין תכניות כאלו בעתיד הקרוב.

על פי הצעת החוק, שאושרה ברוב מוחץ של 62 מתוך 84. המדינה תספק "הכשרה ומנגנונים" כדי לסייע לאזרחים שאינם מכירים את ביטקוין, זאת מכיוון שרבים יצטרכו ללמוד כיצד להשתמש בנכס הדיגיטלי.

bitcoin law el salvador

אמריקה הלטינית מעלה הילוך

המהלך המתקדם של נשיא אל-סלבדור עורר התלהבות אצל מספר פוליטיקאים ברחבי אמריקה הלטינית, אשר הציעו הצעות עבור מטבעות דיגיטליים משלהם.

בעקבות זאת, חבר הקונגרס בפרגוואי, קרליטוס רג'אלה הציג הצעת חוק שיעודד חברות כרייה בינלאומיות ועסקי קריפטו אחרים להגיע למדינה. הפרויקט מאפשר לחברות מטבעות דיגיטליים – בין אם מדובר בכרייה ובין אם בפלח אחר, כמו בורסות – לממן את פעילותן בפרגוואי במטבעות דיגיטליים, להעביר דיבידנדים לחו"ל ולהוון את רווחי הקריפטו שלהם בבנקים מקומיים, אמר רג'אלה לאתר החדשות קוינדסק (CoinDesk). זאת לאחר שמוקדם יותר השבוע התריע כי יפרסם הודעה בהקשר של ביטקוין.

בנוסף, הסנטור המקסיקני אדוארדו מוראט הינוג'וסה גילה שהוא מתכנן " לקדם ולהציע מסגרת חוקית למטבעות דיגיטליים בבית התחתון של מקסיקו".

גם גבריאל סילבה, חבר קונגרס פנמי, הצהיר כי הוא מתכנן להגיש הצעת חוק פרו-קריפטו באותו יום.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir
דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן