ההפחדות חוזרות: הממשל בסין מנבא את מותו של ביטקוין – שוב

בנסיון למנוע מאזרחים להשקיע בביטקוין, הממשל בסין הכריז כי על רקע הזעזועים בשוק הקריפטו המטבע דוהר אל האפס.

רשת החדשות הסינית Economic Daily, הזהירה אתמול (ד') כי ביטקוין (BTC), המטבע הדיגיטלי בעל שווי השוק הגדול ביותר, עלול להגיע לערך של אפס. רשת החדשות האשימה את המערב ביצירת שוק קריפטו המבוסס על מינופים גבוהים, מניפולציות ורעיונות פסאודו טכנולוגיים, אשר תרמו יחד לתנודתיות של ביטקוין, שאינו אלא שרשרת של שורות קוד לדבריה.

היא הוסיפה כי הרווחים שביטקוין הניב נבעו בעיקר מהעובדה שמשקיעים קנו אותו במחיר נמוך ומכרו אותו במחיר גבוה ואמרה כי בעתיד, כאשר האמון של משקיעים במטבע יקרוס או כאשר מדינות יכריזו עליו כלא חוקי, ביטקוין יחזור לערכו האמיתי, שלמעשה אינו קיים.

נכון לכתיבת שורות אלה, מחיר הביטקוין עומד על כ-20,431 דולר.

קצת היסטוריה

סין הכריזה על מותו בטרם עת של ביטקוין אינספור פעמים. במאי 2021 הממשל הסיני אסר על כריית ביטקוין וזאת כאשר באותו זמן 65% מכוח החישוב של רשת הבלוקצ'יין של ביטקוין הגיע מסין. בעקבות ההודעה איבד ביטקוין כ-8.5% מערכו – נפילה שהיתה חלק מירידה כוללת של למעלה מ- 40% בערך המטבע באותה תקופה. בספטמבר 2021 הממשל אסר על קיום טרנסקציות בכל המטבעות הדיגיטליים וב-2018 אסר על בורסות קריפטו זרות לפעול ברחבי המדינה.

יחד עם זאת, לפני כחודש נודע כי הממשל בסין אינו מצליח לאכוף את איסור הכריה וכי נכון לתחילת השנה למעלה מ-20% מסך כוח החישוב ברשת של ביטקוין מגיע מסין.

הבנק המרכזי של בריטניה מזהה פוטנציאל

לעומת נבואות הזעם של הממשל הסיני, הבנק המרכזי של בריטניה (BOE) ככל הנראה מזהה את הפוטנציאל הטמון בבניית הון במטבעות דיגיטליים בתקופה של שוק דובי.

ג'ון קאנליף, סגן יו"ר הבנק, אמר אתמול (ד') כי חברות קריפטו אשר יצליחו לשרוד בתקופה זו של טלטלות עזות בשוק יוכלו להפוך לשחקניות מרכזיות בעולם המטבעות הדיגיטליים כאשר השוק יתאושש. לדבריו, למרות מה שעוד עלול לקרות לנכסים דיגיטליים בחודשים הקרובים, הוא מצפה שטכנולוגיות הקריפטו ושוק ההון המייצג אותן ימשיכו להתקיים והוא מאמין כי חלק מהחברות בתחום יהפכו לאמזון של מחר.

נשיא אל סלבדור אופטימי

נשיא אל סלבדור, נאיב בוקלה, אשר סופג ביקורות קשות בשל מדיניות ההשקעה שלו בביטקוין לאחר שהמטבע אומץ כהילך חוקי במדינה, צייץ ביום ראשון (א') כי כדאי לאנשים להפסיק להסתכל על הגרפים ולהתחיל להנות מהחיים. הוא הביע בטחון בכך שהמטבע יתאושש ואמר לעוקביו כי ההשקעות שלהם בביטקוין בטוחות וערכן עוד יעלה.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.
פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן