[דעה] תקופת הירידות ממשיכה, סימנים ראשוניים לשוק דובי

דור שחר, אנליסט שמנתח את פעילות הבלוקצ'יין, בטור אורח שמסביר כי אפשרות לשוק דובי נמצאת על הפרק
שוק דובי

סקירת השוק האחרונה שלי ציינה כי תקופה נוספת של איסוף מטבעות כנראה לפנינו, וכפי שציינתי, תקופה שכזאת מביאה איתה ירידת מחירים, מה שהיה ניכר במהלך השבועיים האחרונים.

מאז הסקירה האחרונה ביטקוין ירד מ-$43,000 למטבע עד לשפל של $33,000 ומשם עולה חזרה ל-$38,000 בעת כתיבת הסקירה. 

בסקירה זאת אני אעריך האם תקופת איסוף מטבעות עשויה להפוך לשוק דובי או שמא אנו צפויים להגיע לשפל ולהתחיל מגמת עלייה חדשה. 

פירוט האנליזה על בסיס הבלוקצ׳יין 

אני אתחיל עם מדד שיצרתי שציינתי גם בסקירה הקודמת שנקרא ״יחס חיות למחיר ממומש״ (Realized Price-to-Liveliness Ratio) שזכה להופיע השבוע באנליזה השבועית של גלאסנוד (Glassnode, דקה 11:23).

אז כפי שציינתי באנליזה הקודמת, שבירה מתחת למדד (הקו הכתום) היא אינדיקציה ראשונית לבואו של שוק דובי. ניתן לראות כי שבירה מתחת התרחשה במהלך הימים האחרונים וזה יכול להיות הסימן הראשון לכך שאנו מתחילים שוק דובי. 

Glassnode

 

אם יקרה ולא נצליח לשבור חזרה מעל המדד והוא ישמש כהתנגדות אני מאמין שתתרחש דינמיקת שוק דומה לזו של שנת 2013 שכללה שני שיאים מקומיים. כלומר, המחיר ירד עד לאזור ׳מחיר ממומש׳ (Realized Price) שכעת נמצא ב- $24,000 ומשם נתחיל מגמת עלייה חדשה לכיוון ה-$100,000 פלוס. 

מאז האנליזה הקודמת האספקה המוחזקת על ידי מחזיקים לטווח ארוך הגיעה לשיא של 13,400,000 מטבעות אך החלה לרדת מעט בימים האחרונים. אנו נרצה לראות המשך איסוף מטבעות ביחד עם ירידות מחירים.

חשוב לציין כי ירידה באספקה המוחזקת על ידי מחזיקים לטווח ארוך ביחד עם ירידת מחירים היא אינדיקציה דובית המעידה כי משתתפי השוק הותיקים ובעלי הניסיון עוזבים את השוק מתוך חוסר אמונה במחירים גבוהים יותר.

אמשיך ואעריך מי מוכר מטבעות ומה זה מספר לנו על חוזקת השוק.

אתחיל עם ׳יחס רווח מטבעות שהועברו – מחזיקים לטווח ארוך׳ (LTH SOPR) ניתן לראות כי מחזיקים לטווח ארוך מממשים רווחים ממטבעות שמחזיקים תשואה של 50%, כנראה אלה מטבעות שנקנה בשפל של יולי ובני חצי שנה. 

כלומר, המטבעות הצעירים מתוך האספקה המוחזקת על ידי מחזיקים לטווח ארוך נמכרים, ומטבעות שמחזיקים רווחים של 300 – 1000 אחוז עדיין מוחזקים על ידי מחזיקים לטווח ארוך הוותיקים יותר. הם אלה בעלי הידע והניסיון האמינים כי מחירים גבוהים יותר יגיעו במהלך השנה. 

אמשיך למדד ,יחס רווח מטבעות שהועברו – מחזיקים לטווח קצר׳ (STH SOPR) הם משתתפי שוק שמחזיקים מטבעות פחות מ-155 ימים ויש להם נטייה גבוהה לבזבז מטבעות. בקבוצה זאת ניתן לכלול סוחרים, ספקולנטים ומשתתפי שוק חדשים. 

הם אלה שממשו הפסדים במהלך הירידות האחרונות, כלומר, הם אלה שמכרו בפניקה ולקחו חלק ניכר בהשפעה על המחיר כלפי מטה.

אמשיך עם מחזיקים לטווח קצר, ניתן לראות כי כאשר הם מגיעים לשיא הפסדים זה סימן לשפל אפשרי.

נכון לעכשיו 16% מהאספקה במחזור (Circulating Supply) מוחזקת על ידי מחזיקים לטווח קצר בהפסד, ביחס לערכים היסטוריים זה קרוב לאזור שמסמל שפל אפשרי. 

אסיים את האנליזה עם מדד שנקרא ׳יחס ערך שוק לערך מחזיקים לטווח ארוך׳ (Market-Value-to-Long-term-holder-Value / MVLV). המדד מציג את המספר סטיות התקן של ערך השוק בהשוואה לערך של מחזיקים לטווח ארוך.

ניתן לראות כי המדד קרוב מאוד לרמה הכחולה, רמת ה-0, שהיסטורית סיפקה אינדיקציה לשפל.

מסקנות סיום

אני מאמין כי התנהגות המחיר במהלך השבועיים האחרונים לא משאירה הרבה מכם אופטימיים, אך חייב לציין כי יש אפשרות לשוק דובי. מצד שני, אנו נמצא ממש על הקצה לדעת האם ביטקוין ימשיך מטה או ייצור שפל ויתחיל מגמת עלייה חדשה. 

מדד ׳יחס חיות למחיר ממומש׳, מדד ׳ערך שוק לערך מחזיקים לטווח ארוך׳ והאספקה בהפסד המוחזקת על ידי מחזיקים לטווח קצר מסמלים על שפל אפשרי, כאשר מחזיקים לטווח ארוך מחזיקים ואוספים מטבעות. כל אלה מעידים כי ישנה אפשרות שנגיע לשפל בקרוב ונתחיל מגמת עלייה חדשה. 

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור שחר

דור שחר

חוקר ביטקוין וניתוח על בסיס הבלוקצ'יין, משקיע ומנהל החזקות ביטקוין. למעקב בטוויטר: https://twitter.com/dorinvesting
דור שחר

דור שחר

חוקר ביטקוין וניתוח על בסיס הבלוקצ'יין, משקיע ומנהל החזקות ביטקוין. למעקב בטוויטר: https://twitter.com/dorinvesting

4 תגובות

 1. בסיכום לא הבנתי מה בדיוק ההבדל בין זה שהשוק 'ימשיך מטה' לבין זה שיגיע לשפל ומשם יעלה,
  ימשיך מטה הכוונה שימשיך לרדת ללא שינוי באופק…?

  1. נכון, ימשיך מטה זה אומר שהוא ימשיך לרדת לפחות לעבר התמיכות הבאות הגדולות

 2. אני יחסית מתחיל אז אני כנראה טועה אבל אנחנו כבר בשוק דובי בחודשים האחרונים לא?

  1. הירידות אמנם התחילו לפני חודשיים+ אבל לשוק דובי יש הגדרה שסממנים נוספים צריכים לקרות.
   במקרה של הניתוח המתואר – הכוונה היא שעכשיו גם המידע מהבלוקצ'יין (פעילות רשת הביטקוין, לא מחיר המטבע) מחזק זאת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן