הטוקן ETHW המתיימר לשמר את הוכחת העבודה באתריום צולל יותר מ-50%

בשבוע שעבר, עלתה הצעה בקרב קהילת אתריום ליצור פיצול בו יווצר מטבע חדש בשם ETHW לטובת שימור מנגנון הקונצנזוס הוכחת העבודה (Proof of Work)
ETHW פיצול פוטנציאלי

ב-8 באוגוסט, עלתה הצעה בקרב קהילת אתריום הקיימת לטובת שרשרת בלוקצ'יין בשם ETHW, שצברה תאוצה והחלה להירקם במספר שווקי IOU (אישור כתוב על חוב שצד אחד חייב לאחר). למרות הערך שנצבר, הטוקן הפוטנציאלי איבד יותר ממחצית מערכו תוך פחות משישה ימים.

בעוד 31 ימים, צפויה רשת אתריום לעבור שדרוג ממנגנון של הוכחת העבודה (PoW) למנגנון הוכחת ההחזקה (PoS), זאת לאחר שהרשת השתמשה במנגנון הוכחת העבודה במשך שבע שנים. בעוד שרשתות המיועדות לטסטים יישמו את חוקי הרשת החדשים, רבים מעריכים מעבר חלק יחסית של הרשת המרכזית לטובת המנגנון החדש. עם זאת, צפוי להתרחש פיצול, כאשר הרשת של ETHW צפויה להיווצר מתוך השדרוג, תהליך שנקרא מזלוג קשיח (Hard Fork) בו נוצר מצב של פיצול בקהילת המטבע שיוצר פיצול בשרשראות הבלוקצ'יין שלו – דבר שמוליד מטבע חדש.

מאז שכורה הביטקוין צ'נדלר גואו התחיל לדבר על גרסה חדשה של אתריום מבוססת מנגנון הוכחת עבודה, הרעיון צבר תאוצה מסוימת. בורסת המטבעות הדיגיטליים פולוניקס (Poloniex) חשפה כי השיקה שווקי ETHW – אותו טוקן המייצג את אתריום ברשת החדשה. בנוסף, הוקם גם אתר חדש לפרויקט בשם ethereumpow.org.

נתונים סטטיסטיים מ-Coinmarketcap.com מצביעים על כך שגם הבורסות,Digifinex ,Gate.io ו-MEXC מנגישות את שווקי ה-IOU של ETHW. באתר עם זאת, נטען שיש לפרויקט קשרים עם מספר "קהילות, בורסות, כורים ואינדיבידואלים שעבדו יחד כדי להפוך את ETHW לאפשרי". מגמות בטוויטר מראות שהפיצול של ETHW שנוי במחלוקת בקרב תומכי אתריום מושבעים. גם תומכי אתריום קלאסיק (Ethereum Classic) הביעו ספק.

האתר מציג קשרים דרך רישומי בורסה של ETHW, ולכאורה עם בריכות כרייה ועסקים נוספים כמו Binance ,FTX ,Antpool ,Poolin ,Coincheck ,Huobi ,Hiveon ,Flexpool.io ,2miners.com ,F2pool ו-Bitfly. נכון לעכשיו, ETHW רשום בבורסות המציעות שווקי IOU במשך שבוע. כששווקי ETHW הושקו רשמית, ערך הטוקן קפץ לשיא של כל הזמנים והגיע ל-141.36 דולר ליחידה.

ETHW צולל

מאז ההשקה, ETHW איבד 53% מערכו ובהשוואה לערכו הנוכחי של אתריום (ETH), ETHW מייצג 3.2% במחירי השוק הנוכחיים. ETHW הגיע לשפל כל הזמנים ב-10 באוגוסט 2022, ל-65.17 דולר. נכון לכתיבת מילים אלו נסחר במחיר של כ-66.10 דולר ליחידה.

הערך של ETHW קרוב יותר לערך הנוכחי של אתריום קלאסיק (ETC), שהוא בסביבות 43.86 דולר ליחידה בזמן כתיבת שורות אלו. כלומר, ETHW גבוה בכ-23 דולר מהערך הנוכחי של ETC. עם זאת, תומכי קריפטו רבים דנו כיצד נוצרה ETC מסיבות אידיאולוגיות בעוד ש-ETHW מכונה "חטיפת כסף".

רשת אתריום קלאסיק (ETC) לא מתחזקת

רוב בריכות הכרייה המוזכרות ב-ethereumpow.org כבר כורות אתריום קלאסיק (ETC). 2miners.com לדוגמא, היא בריכת הכרייה השניה בגודלה של ETC, ומקדישה קרוב לשישה טרה-האש בשנייה (TH/s) לרשת של ETC.

כשזה מגיע ל-ETHW, אם אפילו אחת מבריכות הכרייה תתחיל לכרות ETHW, החזון יהפוך למציאות. נכון לעכשיו, עשרות בריכות כריית אתרים כורות לכאורה ETH עד השדרוג, מכיוון שהעליות האחרונות הפכו אותו למשתלם לכרייה עבור רבים.

כוח החישוב ברשת אתריום גדול בהרבה מזה של אתריום קלאסיק ועד כה, לא נרשמו עליות משמעותיות בכוח החישוב ברשת של אתריום קלאסיק, למעט הזינוק הראשוני ב-28 ביולי 2022.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir
דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן