ניצל ממאסר: המנכ"ל לשעבר של BitMEX נשפט לשנתיים על תנאי

ארת'ור הייז, המנכ"ל לשעבר של בורסת המטבעות הדיגיטליים ביטמקס (BitMEX), נשפט לשנתיים מאסר על תנאי בגין עבירה על חוק הסודיות הבנקאית.
ניצל ממאסר, מנכל לשעבר של ביטמקס

הייז, אחד מהמייסדים של ביטמקס והמנכ"ל שלה לשעבר, הודה בפברואר השנה בביצוע עבירה על חוק הסודיות הבנקאית (BSA או Bank Secrecy Act) ובכך שלא מילא אחר הנחיות התוכנית למניעת הלבנת הון (AML או Anti Money Laundering). ההודאה ניתנה במסגרת עסקת טיעון והייז, שהסגיר עצמו לרשויות האמריקניות בהוואיי באפריל השנה, שוחרר בערבות של 10 מיליון דולר עם בטחונות של מיליון דולר במזומן.

 משפטו של הייז נערך בבית משפט פדרלי בניו יורק וביום שישי (ו') האחרון נגזרו עליו שנתיים מאסר על תנאי ומעצר בית למשך חצי שנה.

ביטמקס מגיעה להסדר

באוגוסט 2021 דיווחנו על כך שבורסת ביטמקס (BitMEX), המאפשרת מסחר בנגזרים פיננסיים על ביטקוין ומטבעות דיגטיליים נוספים, הגיעה להסדר בנוגע להאשמות נגדה מול הוועדה לפיקוח על מסחר בחוזים עתידיים וסחורות (CFTC) והרשות לאכיפת פשעים פיננסיים (FinCEN) בארה"ב. האשמות אלה כללו פעילות ללא רישיון, ללא תהליכי הכר את הלקוח (KYC או Know Your Customer) וללא אמצעים למניעת הלבנת הון.

נציין כי בשבוע שעבר ביטמקס השיקה זירת מסחר בשוק הספוט, אשר תאפשר מסחר בביטקוין (BTC), אתריום (ETH) ומטבעות נוספים.

הייז יוצא בזול

מוקדם יותר השנה הייז חתם על עסקת טיעון שבה נוסח מתווה של בין 6 ל-12 חודשי מאסר בגין העבירות שביצע, וזאת למרות העובדה שעבירות אלה נושאות עונשים של עד 10 שנות מאסר. על רקע זה העונש שנגזר עליו הגיע כהפתעה ונתפס כקל מדי. בית המשפט התחשב בעובדה שזוהי העבירה הראשונה של הייז ואימץ את המלצת שירות המבחן להטיל עליו עונש מאסר על תנאי בלבד.

על פי החלטת בית המשפט הייז יוכל להיות בקשר עם שותפיו לייסוד ביטמקס, סמואל ריד ובן דלו, שהודו אף הם באותן האשמות. זאת למרות שתקנות שירות המבחן אוסרות על נאשמים לתקשר אלו עם אלו.

הייז אמר בבית המשפט כי הוא לוקח אחריות מלאה על מעשיו וכי הוא מתחרט על כך שהיה לו חלק בפעילות פלילית. 

לסיכום

גזר דינו של ארת'ור הייז אמנם נתפס כקל לעומת העונש המירבי שיכול היה לקבל, אך נראה כי יש לו משמעות רבה, במיוחד בתקופה זו שבה נשמעות קריאות להידוק הפיקוח הממשלתי על עולם המטבעות הדיגיטליים ולהטלת אחריות על ארגונים ויחידים הפועלים בו. כפי שקורה לא פעם, ייתכן כי במקרים עתידיים רשויות החוק יבחרו בענישה מחמירה יותר.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.
פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן