טרנד ההנפקות נמשך: 3 חברות כריית ביטקוין בדרך לבורסה האמריקנית

חברות כרייה ברחבי העולם מנצלות את המומנטום וממשיכות לגייס כספים ולצאת להנפקות ציבוריות

בימים האחרונים מספר חברות בתעשיית המטבעות הדיגיטליים הודיעו על יציאה להנפקת מניות ראשוניות לציבור (IPO). ההנפקות יבוצעו באופן ישיר או באמצעות חברת רכישה למטרות מיוחדות (Special Purpose Acquisition Company או בקיצור SPAC).

החברות Core Scientific, Argo Blockchain והחברה Iris Energy האוסטרלית מתכוונת להנפיק בארה"ב. כך, הן מצטרפות לחברות כריית ביטקוין נוספות כגון Marathon Digital Holdings, Riot Blockchain, Hive Blockchain ואחרות.

טרנד ה-SPAC נמשך

חברת הכרייה הגדולה Core Scientific (בקיצור Core) תתמזג עם חברת הרכישה למטרות מיוחדות Power & Digital Infrastructure Acquisition Corp. לאחר המיזוג Core Scientific תונפק בנאסד"ק בשווי מוערך של 4.3 מיליארד דולר.

על פי מנכ"ל Core, מיכאל לויט, החברה כרתה למעלה מ-3,000 ביטקוין מתחילת השנה, ומחזיקה 1,683 ביטקוין השווים כעת כ-54 מיליון דולר. בנוסף, לויט טוען כי על שם החברה רשומים למעלה מ-70 פטנטים הקשורים בטכנולוגיית הבלוקצ'יין.

החברה הרוויחה 60 מיליון דולר בשנת 2020 וצופה גדילה של פי שמונה לשנת 2021, במיוחד לאור הגירת הכורים הסיניים.

חברות רכישה למטרות מיוחדות (SPAC) הן חברות ללא פעילות עסקית אשר כל מטרתן היא גיוס כספים מהציבור על מנת למזג לתוכן חברה עם פעילות קיימת. כינוי נוסף לחברות אלו הוא "חברות צ'ק פתוח". אם הרכישה לא מתבצעת בפרק זמן מוגדר מראש, על החברה להחזיר את הכסף למשקיעים.

באמצעות המיזוג, הציבור יוכל לרכוש מניות של Core מבלי שהחברה תצטרך לעבור את התהליך המסורבל של יציאה להנפקה ציבורית בדרך הרגילה. חוץ מהערכת השווי לא נמסרו פרטים רבים כמו מועד ההנפקה הציבורית או מה יהיה הטיקר (סימון המניה) של החברה.

חברת הכרייה Argo Blockchain מגישה בקשה להנפקה בארה"ב

Argo Blockchain, חברה ציבורית בבריטניה משנת 2018 העוסקת בכריית מטבעות דיגיטליים, הגישה בקשה לרשות לניירות ערך האמריקאית (SEC) להנפקה ציבורית בארה"ב. בעקבות ההודעה, מחיר המנייה בבורסה לניירות ערך בלונדון עלה בכ-30% ב-24 השעות האחרונות.

ARGO

חברת הכרייה Argo הודיעה כי היא מתכננת להקים מפעל כרייה על שטח בגודל של כ-1300 דונם במדינת טקסס, ארה"ב. החברה קיבלה הלוואה על סך 20 מיליון דולר מ-Galaxy Digital, כדי לעזור לממן את התהליך.

על פי החברה, האנרגיה המתחדשת הזולה בטקסס, כמו גם הפתיחות לחדשנות במדינה, הן חלק מרכזי בבחירת המיקום למפעל הכרייה החדש.

בהודעה מתחילת החודש בטוויטר, Argo פרסמה שהחברה כרתה כ-167 ביטקוין בחודש מאי, וכ-883 ביטקוין מתחילת השנה. בנוסף, החברה מחזיקה ב-1,268 ביטקוין או שווה ערך לכך.

מספר המניות אשר יונפקו, אם וכאשר החברה תצא להנפקה ציבורית בארה"ב, או מחירן – אינו ידוע בשלב זה. 

ARGO 2

חגיגת הנפקות גם באוסטרליה

חברת Iris Energy המבוססת בסידני, אוסטרליה, מגייסת כספים לקראת הנפקה ציבורית בארה"ב. 

החברה, אשר עוסקת בכרית מטבעות דיגיטליים ותפעול מרכזי מידע באמצעות אנרגיה ירוקה, מתכננת לצאת להנפקה ציבורית לפני סוף 2021. Iris Energy ויתרה על הנפקה ציבורית באמצעות SPAC, והחליטה לשנות כיוון ולצאת להנפקה בצורה עצמאית.

החברה, השמה דגש רב על אנרגיה ירוקה ותמיכה במטרות ראויות נוספות, החלה בדרך להנפקה ציבורית עוד לפני שכרייה ירוקה הפך להיות נושא חם כל כך. בנוסף לשימוש באנרגיה ירוקה, החברה פועלת במגוון דרכים להחזיר לסביבה ולאוכלוסיות מוחלשות.

לדוגמה, אתמול הודיעה החברה שהיא תתרום חצי מיליון דולר לקהילות ילידים בקנדה ("האומות הראשונות"), כחלק מהמחויבות שלה לתמוך בקהילת הילידים הנמצאת בכפר קטן על שפת אגם קולומביה בקולומביה הבריטית. 

הפעילות של החברה משתמשת באנרגיה הידרו-אלקטרית אשר סיפקה בעבר חשמל למנסרה בכפר. השימוש בחשמל מעניק יציבות נחוצה לרשת החשמל המקומית ומספקת הזדמנויות עבודה ותמיכה כלכלית לאזור. 

"החזון של Iris Energy הוא להפעיל מרכזי מידע בשיתוף עם קהילות כפריות המתמודדים עם אי-ודאות כלכלית, ליצור מקומות עבודה חדשים ולשתף פעולה עם האומות הראשונות במולדות המסורתיות שלהם בהן אנו פועלים," אמר ג'ייסון קונרוי, מנכ"ל החברה.

החברה מתכננת להקים מרכזי מידע ברחבי ארה"ב, קנדה ובמספר מדינות באסיה.

העתיד נראה ירוק

כשהפאניקה מהאיסורים על כרייה של מטבעות דיגיטליים בסין מתחילה להשתחרר, אפשר לראות גם את ההשפעות החיוביות של מהלך זה.

אף כי תעשיית הכרייה של ביטקוין גם לפני כן השתמשה במידה רבה באנרגיה ממקורות מתחדשים, נראה שהמגמה מואצת כעת כשמפעלי כרייה מתומרצים לפעול ולגדול במערב. 

בעולם המערבי המודעות לזיהום סביבתי והפיקוח עליו גבוה יותר מאשר בסין, ונראה שעכשיו גם מבחינה חוקית וגם כלכלית משתלם יותר לכורים לעבור אל עבר פעילות יותר ידידותית לסביבה.

אם הסיקור בתקשורת בנוגע לביטקוין, כמו גם המציאות בשטח, יצביעו על שימוש נרחב באנרגיה ירוקה כמו גם תרומה לסביבה ולקהילה זה ללא ספק יהיה שינוי משמעותי אשר יחזק את ההתייחסות החיובית אל ביטקוין ואל חברות הכרייה הירוקות.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/
דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן