באותו הכיוון: הישורת האחרונה לקראת שיאים חדשים [דעה]

דור שחר, חוקר ואנליסט שמנתח את הפעילות בבלוקצ'יין, חוזר עם ניתוח שוק נוסף ואינדיקציות רבות המעידות על שיאים חדשים שנמצאים מעבר לפינה

שלום לכולם, מאז סקירת השוק האחרונה שלי ביטקוין ירד מטה לאזור ה-$59,000, ומאז חזר מעלה בצורה הדרגתית לאזור ה-$62,000 נכון לזמן כתיבת הסקירה. נראה שביטקוין נמצא בישורת האחרונה לקראת המשך עליות ושיאים חדשים.

אונציין

Glassnode

פירוט האנליזה על בסיס הבלוקצ׳יין

אתחיל את האנליזה הנוכחית עם מדד חשוב שסקרתי באנליזה האחרונה המודד את כמות האספקה שמוחזקת אצל מחזיקים לטווח ארוך. שכפי שכבר ציינתי, הם ישויות שמחזיקות ביטקוין למעלה מ-155 ימים. 

להתנהגותם חשיבות מפני שהם בעלי ניסיון רב, חוו מחזורי שוק ותנודתיות, לכן הם יודעים לנווט את השוק בצורה טובה יותר משאר המשתתפים. לפיכך, אנו נותנים משקל להתנהגותם כאינדיקציה על מצב השוק.

מאז הסקירה האחרונה האספקה המוחזרת על ידיהם עלתה במעט וחזרה שוב לרדת בימים האחרונים, שבמהלכם נמכרו בערך 47,000 מטבעות.

אונציין

Glassnode

 נראה כי שיא אספקה המוחזק על ידיהם מתהווה. וכפי שציינתי בעבר, תחילת ירידה באספקה מהשיא ההחזקה מעידה על תחילתו של שוק שורי. 

עוד מדד שבאמצעותו נוכל להסתכל על האספקה המוחזקת על ידיהם הוא ׳שינוי נטו בפוזיציית מחזיקים לטווח ארוך׳ (Long-term Holder Net Position Change) שמודד את השינוי החודשי בכמות המטבעות המוחזקים על ידיהם. 

אונציין

Glassnode

מדד זה מראה ירידה ברורה, אך יש לציין שאנו עדיין רחוקים משיא ההפצה שמסמל את התקרבותו של שיא מקומי חדש.

אמשיך עם מדד שנקרא ׳יחס רווח מטבעות שהועברו׳ (Spent Output Profit Ratio – SOPR) המותאם להתעלם ממטבעות שגילם מתחת לשעה (לרב מטבעות הנוגעים לפעילות שוטפת בבלוקצ'יין). בפשטות הוא מודד את הרווח או ההפסד שמומש בפרק זמן מסוים. 

אונציין

Glassnode

ניתן לראות שהמדד נגע ברמת ה-1 והמשיך מעלה, הדבר מעיד על כך שמשקיעים הגיעו לנקודת איזון (Breakeven) בפוזיציה ובחרו שלא להמשיך למכור מטבעות לתוך הפסד. כאמור, מתוך ציפייה להמשך עליית מחירים. 

יחד עם זאת המחיר עלה לאורך השבועיים האחרונים על אף שנלקחו רווחים (המדד מעל רמה 1), דבר המעיד שיש ביקוש מספק בשוק על מנת לספוג את אותם מטבעות שנמכרו ואף לאפשר עליית מחירים. 

אמשיך עם וריאציה של מדד שסקרתי באנליזה האחרונה, ״רווח/הפסד לא ממומש של מחזיקים לטווח ארוך״ (Entity-Adjusted LTH NUPL) המותאם ישויות (ניתן לקרוא מה היא ׳ישות׳ באנליזה הקודמת). 

ניתן לראות כי היסטורית רמת ה-0.75 היוותה התנגדות שהייתה צריכה להישבר על מנת שהמחיר ימשיך לתקופת עליות נוספת.

אונציין

Glassnode

בהסתכלות יותר ספציפית ניתן לראות שבתקופה האחרונה המדד נתקל פעמיים ברמת ה-0.75 כהתנגדות, נצפה לראות שבירה של התנגדות זו על מנת לקבל אינדיקציה נוספת המאששת את בואו של שוק שורי נוסף.

Glassnode

תחום שהתחלתי להעמיק בו יותר את הידע לאחרונה הוא שוק הנגזרים, אז אגע בו יותר לעומק באנליזה הנוכחית. אציין שזה שוק המהווה השפעה על מחירו של ביטקוין לטווח הקצר המונעת על ידי סוחרים וספקולנטים, לפיכך יש לו משקל מסוים ויש לתת עליו את הדעת.

אתחיל ואציין שבמהלך השבועות האחרונים המחיר באופן כללי נמצא במגמת דשדוש, כאשר שיעורי המימון – המחיר שצריך לשלם סוחר כדי להיכנס לפוזיציית לונג/שורט עם חוזה עתידי, נשארו גבוהים ואף עלו.

שיעורי מימון גבוהים יכולים להוות אינדיקציה דובית כאשר המחיר יורד מטה ו/או מדשדש.

Glassnode

זה באה יחד עם מספר גבוהה של חוזים נסחרים, שמדשדש אך עדיין נמצא ברמות גבוהות. למרות זאת, ניתן לראות ירידה מסוימת בכמות החוזים הנסחרים מה שמעיד על סגירה של חוזים עתידיים בפוזיציית לונג (מרוויחים בעלייה) וכמות מסויימת של מינוף שעזבה את השוק. 

Glassnode

דבר נוסף וחיובי הנוגע לשוק הנגזרים היא מגמת ירידה כללית של סוחרים המשתמשים בביטקוין כביטחון (Margin) לפוזיציה, אלא משתמשים ב׳מטבעות יציבים׳ או כסף ממשלתי. 

זה מינוף חיובי יותר מהסיבה הפשוטה שערך הביטחון של הפוזיציה לא יורד יחד עם ירידת המחיר כפי שיקרה אם הביטחון הוא ביטקוין. בפשטות, הביטחון של הפוזיציה יציב יותר ולפיכך ישנה סבירות נמוכה יותר שיסגרו פוזיציות לונג באופן יזום וכפוי (Long Liquidtations) וישפיעו על המחיר כלפי מטה.

Glassnode

יש לציין שכמות הפוזיציות המובטחות על ידי ביטקוין עולות לאחרונה אך עדיין נמצאות ברמות נמוכות שלא אמורות להוות דאגה. 

באופן כולל שוק הנגזרים מספק אינדיקציה ניטרלית, אך ירידה בשיעורי המימון ובכמות פוזיציות החוזים תהווה אפשרות לעליית מחירים בריאה יותר. 

אסיים את האנליזה הנוכחית עם מדד הנקרא 'כפולת מאייר׳ (Mayer Multiple), שזה מתנד המודד את המרחק של המחיר מממוצע נע של ה-200 ימים האחרונים שמספק אינדיקציה על סנטימנט שורי או דובי. 

כפי שניתן לראות, נכון לעכשיו המדד נמצא בערכים נמוכים, שהיסטורית העידו על שלבים של טרום / תחילת שוק שורי. 

על אף שבטווח הקצר יש סבירות שנראה ירידת מחירים ותנודתיות, אני סבור ובטוח שהחודשים הקרובים יביאו איתם עליות מחירים ושיאים חדשים. 

מסקנות סיום

עד כה דברים נראים בסדר; מחזיקים לטווח ארוך מסמלים על שיא החזקה והתקדמות לתוך הפצת מטבעות, ישנו עדיין ביקוש מספק כדי לספוג מטבעות נמכרים ולאפשר עליית מחירים, ירידה משמעותית בחוזים המבוטחים על ידי ביטקוין ו׳מכפיל מאייר׳ מעיד שאנו בשלבי טרום שוק שורי. 

בהתחשב במידע לעיל, אני סבור שבחודשים הקרובים אנחנו נראה עליית מחירים שתביא איתה שיאים חדשים עד לשיא מקומי נוסף. עדיין מזכיר שעל אף שהמינוף בשוק בריא יותר אין זה אומר שלא נראה ירידות מחירים קצרות טווח.

בשבועות הקרובים אני מצפה לירידה הדרגתית במינוף לרמות נורמליות שיאפשרו עליית מחירים בריאה יותר. 

מקורות מידע:

גלאסנוד (Glassnode) מנוי בתשלום

 

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור שחר

דור שחר

חוקר ביטקוין וניתוח על בסיס הבלוקצ'יין, משקיע ומנהל החזקות ביטקוין. למעקב בטוויטר: https://twitter.com/dorinvesting
דור שחר

דור שחר

חוקר ביטקוין וניתוח על בסיס הבלוקצ'יין, משקיע ומנהל החזקות ביטקוין. למעקב בטוויטר: https://twitter.com/dorinvesting

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן