סכנת הכחדה? מספר ליוויתני הביטקוין הגדולים הולך ומצטמצם

שפל חדש נקבע במספר מחזיקי הביטקוין הגדולים ביותר, המכונים כליוויתני ביטקוין. אך מנגד, מספר הלוויתנים 'הבינוניים' צומח במהירות
לוויתני ביטקוין

מספר לוויתני ביטקוין מהנדירים והגדולים ביותר, מסתכנים בהכחדה השנה – למעשה, מספרם ירד לנקודה הנמוכה ביותר בהיסטוריה. לוויתן 'גדול' מוגדר ככתובת בבלוקצ'יין המחזיקה למעלה מ-10,000 מטבעות ביטקוין שלא מוכרת או משמשת כבורסה.

העיתונאי הסיני Wu Blockchain שיתף נתונים בטוויטר שלו בנושא. הנתונים נלקחו ממדדי האונצ'יין (On-chain) של אתר Glassnode מוקדם יותר אתמול (א') אחר הצהריים. נכון להיום, מספר כתובות הביטקוין שמחזיקות למעלה מ-10,000 ביטקוין נמצא בשפל שיא של 82. וו בלוקצ'יין

הפעם האחרונה שבה המספר הזה היה כל כך נמוך הייתה ב-15 בדצמבר 2012, כארבע שנים לאחר שביטקוין נוצר. לאחר מכן, רק 81 ארנקים הכילו יותר מ-10,000 מטבעות ביטקוין, כשאז כל אחד היה שווה 13.51 דולר. אז האם זה אומר שלווייתני ביטקוין הם גזע גוסס? לא בדיוק. כפי שציין Wu מאוחר יותר בשרשור בטוויטר, נתונים מ-Sunbase מעידים כי "מספר הכתובות המחזיקות בין 100 ל-1,000 מטבעות ביטקוין גדל באופן משמעותי בחמשת השבועות האחרונים". בהתחשב בעובדה ש-100 ביטקוין שווים קצת יותר מ-6 מיליון דולר, יותר ממספיק כדי להיחשב לווייתן ביטקוין – הנתונים מדגישים כי לווייתני ביטקוין 'בינוניים' נמצאים בעלייה מתחילת ספטמבר.

המשקיעים הקטנים עדיין לא באופק

מספר התפתחויות מרכזיות בתעשייה גרמו לסוג של "ריצה לזהב" בהקשר של ביטקוין. ראשית, ההחלטה של ​​אל סלבדור לקבל את המטבע כהליך חוקי ב-7 בספטמבר השנה. ההחלטה התקבלה למרות מחאה מצד התושבים והאופוזיציה הפוליטית.

כמובן שאישור קרן הסל של ProShares העניקה רוח גבית חזקה שבעקבותיה שוק הקריפטו נוסק בשבועות האחרונים. העליות האחרונות ממשיכות ושער הביטקוין במרחק קטן מאוד משיא כל הזמנים, שנקבע ב-14 באפריל השנה, כאשר הגיע ביטקוין ל-64,863 דולר לפני שירד לשפל מקומי של 29,807 דולר ב-20 ביולי.

על פי מחקר שערך חברה בשם B2C2 שעושה שוק (Market Maker), לא המשקיעים הקמעונאיים שגרמו לראלי האחרון, אלא קרנות השקעה משפחתיות עשו זאת. במהלך הקיץ, סקר בנק ההשקעות גולדמן זאקס למעלה מ-150 קרנות השקעה משפחתיות והגיע למסקנה שכמעט חמישית מתוכן התעניינו במחקר קריפטו כאופציה פוטנציאלית לגידור כנגד אינפלציה, כך שמחקרי B2C2 עשויים להצביע על חיזוק מעמדם בתחום. גולדמן זאקס עצמו פרסם דו"ח במאי וסיווג את ביטקוין בקטגוריית "נכסים לגיטימיים" – תפנית מוחלטת בגישה הקודמת בשנה שעברה, כי מטבעות דיגיטליים אינם סוג נכס לגיטימי.

לסיכום

מניפולציות בשוק הקריפטו בכלל ובביטקוין בפרט מתרחשות לא מעט, והן נגרמות בדרך כלל על ידי ליוויתנים שביכולתם להזיז את המחיר בקלות יחסית. כך יכול להיווצר מצב, שככל שהחזקת המטבעות מתפזרת, ויותר מטבעות מוחזקים אצל מספר רב של אנשים תוך מצב של גדילת השוק, המניפולציות האגרסיביות יפחתו. יכול להיות שנהיה מאתגר יותר לליוויתנים גדולים לבצע מניפולציות בשוק ויכול גם להיות שלא, אך ההתפתחויות האחרונות מצביעות על כך שלווייתנים קטנים יותר מתרבים. 


 

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir
דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן