חברת התשלומים Square משנה את שמה ל-Block

חברת התשלומים הגדולה Square משנה את שמה ל-Block כחלק מהתרחבות החברה ופיתוח עסקים ויוזמות בתחום הבלוקצ'יין
ג'ק דורסי ביטקוין

חברת התשלומים הדיגיטליים סקוור (Square) הודיעה שהיא משנה את שם החברה לבלוק (Block). ההודעה הגיעה כיומיים בלבד לאחר שמנכ"ל החברה, ג'ק דורסי, הודיע שהוא עוזב את תפקידו בתור מנכ"ל טוויטר. הפרישה של דורסי מטוויטר ככל הנראה תאפשר לו להתמקד יותר בחברת בלוק ולקדם את החזון שלו בנוגע לטכנולוגיית הבלוקצ'יין וביטקוין.

שינוי השם של החברה יהיה ברמת התאגיד, כאשר רוב העסקים השונים בתאגיד ישמרו על שמותיהם הקודמים. על פי הודעת החברה, השם סקוור משויך בעיקר לעסק של החברה המספק שירותי תשלומים למוכרים, ולכן תת העסק הזה ישמור את השם סקוור. לעומת זאת, כחלק משינוי השם של התאגיד גם היוזמה המוקדשת לקידום ביטקוין – Square Crypto – תשנה את שמה ומעתה תיקרא Spiral.

"שינוי השם לבלוק מבדיל את הישות התאגידית מהעסקים שלה, או אבני הבניין שלה. לא יהיו שינויים ארגוניים, וסקוור, Cash App, Tidal ו-TBD54566975 ישמרו על שמותיהם," נכתב בהודעת החברה. "בלוק הינה אקוסיסטם של עסקים רבים המאוחדים יחד במטרה להעצמה כלכלית, והיא משרתת אנשים רבים – אינדיבידואלים, אמנים, מעריצים, מפתחים ומוכרים." 

בהודעה נכתב שלשם החדש יש משמעויות רבות עבור החברה, ביניהן: "בלוקצ'יין, חלק מסוים בקוד ומכשול שיש לגבור עליו." החברה צפויה לשנות את השם מבחינה חוקית בעוד כעשרה ימים, לאחר שתשלים את הדרישות החוקיות. סימול המנייה (SQ) של החברה לא ישתנה בשלב זה. 

שאיפות הביטקוין של דורסי

דורסי ידוע בחיבתו הרבה לביטקוין וחברת בלוק ממשיכה בפיתוחים בכיוון. בחודש יולי דורסי הודיע על עסק חדש של החברה בשם TBD "הממוקד בבנייה של פלטפורמה פתוחה למפתחים עם המטרה הבלעדית להפוך את זה לפשוט ליצור שירותים פיננסיים המוצעים ללא תלות בצד שלישי, ללא חסמי כניסה, ועם ביזור מלא. המיקוד הראשי שלנו הוא ביטקוין."

בחודש שעבר, העסק פרסם מסמך לבן המציג את זירת המסחר המבוזרת (tbDEX) המיועדת למסחר בביטקוין ונכסים נוספים. בחודש אוקטובר, דורסי צייץ בחשבון הטוויטר שלו על הכוונה של החברה לפתח ציוד כריית ביטקוין שיהיה זול ונגיש יותר למשתמש הפשוט. לדבריו, היוזמה תתקדם בצורה דומה ליוזמת ארנק החומרה לביטקוין שהחברה מפתחת – בפתיחות, שקיפות ושיתוף פעולה עם הקהילה.

לפני ההודעה על עזיבתו בתור מנ"כל טוויטר, הרשת החברתית הגדולה הוסיפה תמיכה בתשלומי ביטקוין באמצעות רשת הברק. מוקדם יותר השנה, בכנס הביטקוין במיאמי, דורסי אמר: "אם לא הייתי בסקוור או טוויטר, הייתי עובד בביטקוין." עכשיו כשדורסי עוזב את טוויטר ומתמקד עוד יותר בביטקוין, נראה שהוא התכוון לזה.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/
דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן