יותר רווחית: כריית אתריום ממשיכה לעקוף את זו של ביטקוין

רשת אתריום ממשיכה לעקוף את ביטקוין מבחינת רווחיות הכרייה שלה בזמן שרבים מצפים לשדרוג הגדול אשר אמור להפוך את כורי הרשת למיותרים לחלוטין
ביטקוין אתריום BTC ETH

רווחיות הכרייה של אתריום ממשיכה לעקוף את זו של ביטקוין. בחודש מרץ רווחי הכרייה של הרשת עמדו על 1.34 מיליארד דולר, לעומת 1.21 מיליארד דולר של כריית ביטקוין – הפרש של כ-10 אחוזים. רווחיות הכרייה של אתריום עוקפת את זו של ביטקוין כבר חודש רביעי ברציפות.

בזמן שביטקוין הוא עדיין המטבע הגדול ביותר מבחינת שווי השוק שלו (שווי של למעלה מ-800 מיליארד דולר, לעומת פחות מ-400 מיליארד דולר של אתריום), אתריום הוא המטבע הדיגיטלי היחיד אשר עוקף אותו מבחינת רווחיות הכרייה שלו בשווי דולרי. כיום הרווחיות היומית של הכרייה ברשת אתריום עומדת על כ-88 מיליון דולר, לעומת כ-76 מיליון דולר של ביטקוין.

מקור: buybitcoinworldwide 

ככל הנראה, ההבדל העיקרי שהוביל להפרש זה קשור להפרש בעליית המחירים של המטבעות. בזמן ששווי הביטקוין עלה בחודש מרץ בכ-11%, השווי של אתריום עלה בכ-18%. בנוסף, נפח המסחר באתריום עלה בצורה משמעותית בחודש מרץ, ביחס לחודש פברואר, מה שהוביל גם לרווחיות נוספת כתוצאה מעמלות השימוש ברשת.

מתכוננים לסוף?

אף על פי שרווחיות הכורים ברשת אתריום גוברת ועוקפת את זו של ביטקוין, לא ברור מה יישאר מכל זה לאחר השדרוג הגדול של הרשת. השדרוג, הצפוי להתרחש השנה, יהפוך את אתריום מרשת המבוססת על מנגנון הוכחת עבודה (proof of work או בקיצור POW) לרשת המבוססת על מנגנון הוכחת החזקה (Proof of Stake או בקיצור POS). 

אחת המשמעויות הגדולות של המעבר למנגנון POS היא שכל הכורים, אשר משתמשים כיום בחומרה מיוחדת וחשמל רב כדי להנפיק מטבעות אית'ר חדשים, לא יוכלו להמשיך בפעילותם באותו האופן. במקום להשתמש בחשמל רב וחומרה מתאימה, המרכיב העיקרי אשר יאפשר להם להמשיך להנפיק מטבעות אית'ר חדשים, באמצעות סטייקינג, הוא – מטבעות אית'ר (ETH). ככל שיהיו להם יותר מטבעות אית'ר להפקיד בחוזה החכם של מנגנון הוכחת ההחזקה (סטייקינג), כך הם יוכלו להרוויח יותר.

שיא חדש בכח החישוב של רשת אתריום 

כח החישוב של רשת אתריום ממשיך לגבור במהירות ולשבור שיאים חדשים. ב-7 באפריל כח החישוב של הרשת שבר שיא חדש המציין עלייה של כ-13% מתחילת השנה. כפי שראינו בפסקה הקודמת, יתכן כי הביקוש הגובר והאנרגיה הרבה המושקעת כעת בכריית המטבע נובעת במידה רבה מהציפייה לשינוי הגדול.

מקור: coinwarz

בנוסף, יתכן כי הכורים מנצלים את הציוד שלהם כל עוד הם יכולים לכרות באמצעותו אית'ר, לפני שהם יעברו להשתמש בו כדי לכרות מטבע דיגיטלי אחר או פשוט ימכרו אותו. זאת, כמובן, מתוך הנחה שהשדרוג יתרחש בהצלחה ובשלמות השנה ולא יכשל או ימשיך להידחות.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/
דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן