עוד דחייה: השדרוג של רשת אתריום יתרחש "מספר חודשים אחרי יוני"

על פי דבריו של אחד המפתחים המובילים ברשת אתריום, מעבר הרשת למנגנון הוכחת ההחזקה צפוי להסתיים רק לקראת סוף השנה
קניית את'ר

המעבר המיוחל לפרוטוקול הוכחת ההחזקה (Proof of Stake) של רשת אתריום צפוי לחוות עיכוב נוסף, כאשר המפתחים שעובדים על השדרוג מעריכים את זמן הסיום כמספר חודשים לאחר חודש יוני השנה.

"זה לא יהיה יוני, אבל ככל הנראה בחודשים האחרונים שאחרי. עדיין אין תאריך קבוע, אבל אנחנו בהחלט בפרק האחרון של הוכחת העבודה ברשת אתריום ", אמר המפתח המוביל טים בייקו.

בשל הצלחת הבדיקות האחרונות, הייתה ציפייה כללית שהמיזוג (אתריום 2.0) יסתיים כבר באמצע השנה, אולם העיכוב האחרון אינו מפתיע בהתחשב בכך שמעבר לפרוטוקול הוכחת ההחזקה נדחתה ללא הרף מאז שהוצעה לראשונה.

עם זאת, ישנם הסימנים מבטיחים שהרשת הראשית (Ethereum Mainnet) למעשה תתמזג בקרוב עם השרשרת המשודרגת (Beacon Chain) שבנויה על בסיס פרוטוקול הוכחת ההחזקה כולה.

השלב האחרון – הפעם באמת?

בייקו סיפק אתמול (ד') את ציר הזמן המעודכן באמצעות ציוץ בטוויטר, והצהיר טנטטיבית כי מפתחי הליבה נמצאים בשלב האחרון.

לאחר שציין שלא ציפה שהערותיו יעוררו סערה בקרב תומכי ושונאי אתריום כפי שקרה, בייקו צייץ שוב "שזה יכול להיות קשה לנתח את ההתקדמות במיזוג כשאתה לא עמוק בתהליך." כדי לספק מידע נוסף, בייקו שיתף מקור מידע המכיל סקירה מעמיקה יותר.

לדברי המפתחים, תאריך סופי וספציפי לא ייקבע עד ש"יהיו בטוחים שהטמעות התוכנה נבדקו ביסודיות והן נטולות באגים".

פצצה הקושי בדרך?

גורם חשוב נוסף בתהליך הוא פצצת הקושי (Difficulty bomb). פצצת הקושי היא עלייה אוטומטית מכוונת בקושי הכרייה שנועדה להפוך את כריית הוכחת העבודה (Proof of Work) של כורי אתריום לפחות אטרקטיבית. לדברי בייקו היא תתחיל להיות מורגשת בסביבות חודש מאי ותגרום להשפעה בלתי נסבלת עבור הכורים עד אוגוסט." גם כאן, הדגיש בייקו כי ישנם אתגרים הצפויים לגרום לעיכוב בפצצת הקושי שיגררו עיכובים נוספים בשדרוג.

לאחר היישום המוצלח של המיזוג והמעבר למנגנון קונצנזוס הוכחת ההחזקה, נקודת הציון האחרונה במפת הדרכים היא שדרוג שרשראות השארדינג (Sharding Chains) המתוכננות לעלות לאוויר בתחילת 2023. עד אז, הרשת תצטרך להיעזר בפתרונות שכבה שנייה כמו Polygon ו-Optimism כדי להתמודד עם סקלאביליות (התמודדות עם גידול בביקוש) ונפחי טרנזקציות גבוהים.

אית'ר (ETH) חווה עלייה משמעותית במהלך החודש האחרון של למעלה מ-20% ונכון לכתיבת מילים אלו נסחר במחיר של על 3,107$.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir
דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן