דיווחים רשמיים: הרשות לניירות ערך בארה”ב חוקרת עשרות ICO

הרשות לניירות ערך האמריקאית (SEC) פתחה בחקירות על עשרות פרויקטים של ICO (הנפקות טוקן ראשוניות) הפועלים במרחב המטבעות הדיגיטליים, כך אישר אתמול גורם רשמי ברשות.

סטפני אבקיאן, מנהלת במחלקת האכיפה ברשות, אישרה את השמועות שמסתובבות מזה זמן מה על חקירות מספר מפעילים ו/או חברות של הנפקות טוקן ראשוניות, על הפרת חוקים פדרליים של ניירות ערך.

“אנחנו מאד אקטיביים, ואני מצפה לראות יותר ויותר חקירות נפתחות” אמרה אבקיאן בכנס של ארגון יועצי השקעות בוושינגטון עפ”י דיווח של Bloomberg Law. “אנחנו עושים המון במרחב המטבעות הדיגיטליים, ואנחנו מפקחים המון על השוק.”

אבקיאן הצהירה שנה שעברה שהנפקות טוקן ראשוניות הופכים במהרה לעדיפות עליונה עבור המחלקה לאכיפה ברשות לניירות הערך, והסוכנות הבהירה את כוונותיה לפקח על מנגנון גיוס הכספים החדש.

העברת הילוך בפיקוח

מוקדם יותר החודש עלו דיווחים כי ה-SEC שלחו לפחות 80 זימונים ליועצים ומפעילים של פרויקטים המתכננים/עשו ICO, במטרה לחקור האם הפרו חוקים פדרליים באותן הנפקות.

חברת אוברסטוק (Overstock) אשר חברת הבת שלה, tZero, מנסה לגייס 250 מיליון דולר באמצעות ICO, התוודתה שמכירת הטוקנים נמצאת תחת חקירה. מנכ”ל החברה, פטריק ברין, אמר שהחברה מסייעת בהתנדבות לחקירה ולא זומנה לחקירה באמצעות זימון. החברה אף התלוננה שהחקירה לא רק מסכנת את גיוס הכספים, אלא אף את עיסוקיה העיקריים כחברת מסחר אינטרנטית.

ישנם דיווחים נוספים שה-SEC אף מתחילה לגשש בקרנות גידור של נכסים דיגיטליים בחיפוש אחר ניגודי אינטרסים, ובמטרה להבין כיצד מנהלי הקרנות משערכים את הנכסים שבפורטפוליו שלהם.

לבסוף, הסוכנות הזהירה זירות מסחר למטבעות דיגיטליים שזהו בלתי חוקי מצדם להוסיף למסחר טוקנים מסוג Security tokens (או בעברית: “אסימונים הוניים” אשר מונפקים ע”י גורם מרכזי ומייצגים זכות לנכס או זכות פיננסית כגון קבלת אחוזים מרווחים עתידיים) מבלי להירשם כזירת מסחר מאושרת ע”י הרשות עצמה. זוהי הצהרה משמעותית אשר מעידה את הכיוון אליו ה-SEC הולכת בכל התייחסותה למטבעות דיגיטליים וטוקנים.

תורגם מ-CCN.

שתפו:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
בן סמוחה

בן סמוחה

שותף-מייסד של CryptoJungle, יזם צעיר, בעל ידע מקצועי נרחב בעולם הבלוקצ'יין שנצבר לאחר תקופה ארוכה של למידה, מחקר ומסחר. מייסד קהילת הבלוקצ'יין בדרום הארץ ומעביר הרצאות על עולם המטבעות הקריפטוגרפיים.
בן סמוחה

בן סמוחה

שותף-מייסד של CryptoJungle, יזם צעיר, בעל ידע מקצועי נרחב בעולם הבלוקצ'יין שנצבר לאחר תקופה ארוכה של למידה, מחקר ומסחר. מייסד קהילת הבלוקצ'יין בדרום הארץ ומעביר הרצאות על עולם המטבעות הקריפטוגרפיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדש: קורס האונליין שלנו הושק ואתם מקבלים 30% הנחה!