בפעם השלישית: התקפות מניעת שירות מפילות את אפליקציית STEPN

STEPN, אפליקציית Move to Earn הפועלת על רשת סולאנה, חוותה בסוף השבוע מתקפות מניעת שירות שעדיין לא התאוששה מהן.
GMT טוקן

STEPN היא אפליקציית Move to Earn או לזוז כדי להרוויח שמשתמשיה מתוגמלים בטוקנים בתמורה לשמירה על אורח חיים בריא בעזרת הליכה וריצה. האפליקציה, אשר פועלת על רשת הבלוקצ'יין של סולאנה, חוותה בסוף השבוע האחרון מתקפת מניעת שירות (DDoS או Distributed Dnial of Service) על שרתיה, בפעם השלישית בשלושת החודשים האחרונים. ברקע, הודעת החברה על חסימת משתמשים מסין, נסיונות של משתמשים לבצע הונאות וצלילה במחיר טוקני האפליקציה שהיו בשיאם בסוף אפריל.

הונאות GPS

בהיותה אפליקציה אשר עוקבת אחר ביצועי ההליכה והריצה של משתמשיה על מנת לתגמל אותם בהתאם, STEPN משתמשת בנתוני GPS (מערכת ניווט לוויינית). לאחר שנמצא כי חלק ממשתמשי האפליקציה נעזרו בבוטים ובשינוי נתוני ה-GPS כדי לנפח את מידת השימוש שלהם באפליקציה (ובתמורה להרוויח יותר טוקנים), הודיעה החברה בשבת (ש') על כך שהיא משלבת תשתית חדשה נגד הונאות בפלטפורמה שלה.

בהמשך לאותו ציוץ הודיעה החברה על מתקפת מניעת שירות (DDoS) שכללה 25 מיליון פניות לשרתים שלה. מתקפת מניעת שירות מתרחשת כאשר האקרים תוקפים שרתי מחשב על ידי יצירת עומס חריג על השרתים באמצעות שליחת כמות עצומה של פניות אליהם.

השבתת המערכת

אתמול (א'), הודיעה החברה כי האפליקציה ממשיכה לחוות מתקפות DDoS וכי אישוש השרתים וחידוש האבטחה שלהם עלולים להימשך עד 12 שעות. החברה המליצה למשתמשיה לנוח קצת בזמן שהמפתחים עובדים על תיקון הבעיות וזאת לאור האפשרות שאימוני הליכה / ריצה שהמשתמשים יבצעו לא יתועדו במערכת בזמן שעובדים על תיקונה.

גל שלישי של מתקפות וחסימה בסין

מתקפות מניעת השירות שהאפליקציה חוותה בסוף השבוע האחרון הן המקרה השלישי של מתקפות מסוג זה בשלושת החודשים האחרונים. גל ראשון התרחש באפריל, שאז הודיעה החברה על מתקפת DDoS שכללה מעל 80 מליון פניות זדוניות לשרתיה וגל נוסף התרחש במאי.

לפני כשבועיים הודיעה החברה כי תחסום משתמשים של האפליקציה בסין. סמנכ"לית השיווק של STEPN, שיטי מנגאני, אמרה אז כי השימוש באפליקציה מחייב שימוש בטוכנולוגיית GPS, אך הרגולציה בסין אינה מאפשרת זאת.

ירידות חדות במחירי GST ו-GMT

STEPN משתמשת בשני טוקנים – GST, שהוא טוקן השימוש באפליקציה, ו-GMT, שהוא טוקן הממשל שלה. בעקבות הודעת החברה על חסימת משתמשים בסין חוו הטוקנים שלה ירידות חדות. GST, שנסחר במחיר של 2.08 דולר לפני ההודעה, איבד מעל 26% מערכו והגיע למחיר של של 1.53 דולר. GMT נסחר במחיר של 1.24 דולר לפני ההודעה, איבד 33% מערכו והגיע למחיר של 0.83 דולר.

נכון לכתיבת שורות אלה GST נסחר במחיר של כ-0.64 דולר ו-GMT נסחר במחיר של כ-1 דולר.

נציין כי בסוף חודש אפריל הגיעו שני הטוקנים לשיא של כל הזמנים, כאשר GST נסחר במחיר של כ-8.51 דולר ו-GMT נסחר במחיר של כ-4.1 דולר.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.
פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן