זה הכסף שלנו: הצעת חוק תאסור על משרד העבודה האמריקאי להגביל שילוב קריפטו בפנסיות

סנאטור אמריקאי הגיש הצעת חוק האוסרת על משרד העבודה למנוע מקרנות פנסיה לשלב השקעות במטבעות דיגיטליים בחלק מתוכניות הפרישה שהן מציעות.
הצעת חוק בעד קריפטו בפנסיות

הסנאטור הרפובליקני טומי טוברוויל מבקש לאסור על משרד העבודה האמריקאי לנסח רגולציה אשר תגביל את סוג ההשקעות שעובדים יכולים לבחור לתוכניות הפנסיה שלהם, לרבות השקעות במטבעות דיגיטליים. טוברוויל הגיש בנושא זה את הצעת החוק לחופש פיננסי וזאת בתגובה על אזהרה שפרסם משרד העבודה בעניין שילוב השקעות במטבעות דיגיטליים בתוכניות פנסיה של אזרחים אמריקאים.

הרקע להצעה

השאלה אילו השקעות אזרחים אמריקאים יכולים לשלב בתוכניות הפנסיה שלהם הפכה לנושא החם בוושינגטון והובילה לכך שבמרץ האחרון משרד העבודה האמריקאי פרסם מסמך ובו קווים מנחים בנושא אשר מזהירים מעסיקים וחברות השקעה מפני שילוב של השקעות במטבעות דיגיטליים בתוכניות פרישה של עובדים. בין השאר נמסר במסמך כי למשרד העבודה חששות משמעותיים בנוגע לשילוב השקעות במטבעות דיגיטליים בתוכניות פרישה, מאחר והשקעות אלו עלולות להציב סיכונים משמעותיים לחסכונות שצברו העובדים.

הצעת החוק לחופש פיננסי

בתגובה לאזהרה של משרד העבודה האמריקאי הציג הסנאטור טומי טוברוויל הצעת חוק נגדית משלו לחופש פיננסי ביום חמישי האחרון. בהצעה תיאר טוברוויל חקיקה שנועדה לאסור על משרד העבודה האמריקאי מלנסח רגולציה אשר תגביל את סוג ההשקעות שעובדים יכולים לבחור בהן לתוכניות הפרישה שלהם. לדבריו "ממשל ביידן לקח על עצמו להכתיב אילו נכסים נחשבים לראויים מבחינת השקעה לפרישה ובכך הוציא את ההחלטה מידי המשקיעים הפרטיים (כלומר העובדים) על ידי ניסוח רגולציה ששמה על הכוונת את תחום המטבעות הדיגיטליים."

טוברוויל הוסיף כי "זוהי דוגמה מובהקת לשאפתנות היתר של הממשל. לממשל אין זכות לעמוד בדרכם של משקיעים המעוניינים לקבל בעצמם את ההחלטות בנוגע להשקעת הכסף שלהם. כשאתה הוא זה שעובד ומקבל את תלוש השכר, הזכות להחליט כיצד להשקיע את הכסף שהרווחת צריכה להיות שלך."

התנגדות נוספת לממשל

מנהלת הנכסים הענקית פידליטי (Fidelity), המשווקת תוכניות פנסיה, התעלמה אף היא מאזהרות משרד העבודה האמריקאי בעניין שילוב השקעות במטבעות דיגיטליים בתוכניות הפנסיה של עובדים. זמן קצר לאחר פרסום האזהרה על ידי המשרד, החברה הודיעה על תוכניתה להציע השקעות בביטקוין בחלק מתוכניות הפנסיה שלה.

פרישה מוקדמת?

בעוד שצעדי הממשל האמריקאי וההתנגדות אליהם מעלים שאלות מוכרות בנוגע למידת ההתערבות של מדינה בענייני אזרחיה, יש מי שלא מחכים להתנהלות הגופים הרשמיים ומקבלים החלטות עצמאיות הנוגעות לכסף שלהם.

בלוגר שקורא לעצמו Mr. ERB, ראשי תיבות של Early Retirement by Bitcoin, כלומר פרישה מוקדמת באמצעות ביטקוין, החל להשקיע במטבע באוקטובר 2017, כשמחיר המטבע היה כ-4,600 דולר. Mr. ERB, שאת דיווחיו השוטפים ניתן לקרוא בבלוג שלו, הציב לעצמו יעד של צבירת ביטקוין בשווי מיליון יורו לצורך פרישה מוקדמת וכדי להגשים את תוכניתו הוא קונה כל חודש ביטקוין ב-500 יורו.

נכון להיום הוא הגיע כבר להחזקות בשווי 200,000 יורו, כלומר חמישית מהיעד שלו. לדבריו, ההחזר שלו על ההשקעה עומד כיום על מעל 450% והוא לא יכול היה להשיג כזו תשואה באמצעות כל אסטרטגיית השקעה אחרת. נראה כי למרות ש-Mr. ERB ביצע את קניית הביטקוין הראשונה שלו בתקופת שיא של מחיר המטבע, עקביות ההשקעה על פני שנים היא שמאפשרת תשואה חיובית ארוכת טווח למרות התנודתיות במחיר.

לסיכום

ניתן להניח כי יחסי "כבדהו וחשדהו" כלפי תחום המטבעות הדיגיטליים לא ייפתרו רק בזכות הצעת חוק כזו או אחרת, וכי מאבקי הכוח בין גורמים רגולטוריים לבין משקיעים פרטיים ומוסדיים ילוו אותנו עוד זמן רב. ייתכן כי השינוי בהתייחסות אל התחום וקבלתו כלגיטימי וכדאי יגיע דווקא מכיוונם של משקיעים פרטיים אשר ימשיכו לפעול מתוך שאיפה להחזיר לעצמם את הריבונות על הכסף שעבורו הם עובדים.

נדגיש כי האקוסיסטם של עולם המטבעות הדיגיטליים חווה התפתחות מתמדת ואימוץ שהולך וגדל. כיום יותר מ-180 מיליון אנשים המשתמשים במטבעות דיגיטליים.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.
פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן