TradingView – פלטפורמה לניתוח טכני של גרפים [סקירה ומדריך]

טריידינג וויו tradingview

TradingView היא פלטפורמה דיגיטלית לניתוחי גרפים טכניים אשר מיצבה עצמה כאחת מהפופולריות והמוצלחות ביותר.

היא הוקמה ע"י סטאן בוקוב בשנת 2011 ומציעה נתונים בזמן אמת של מניות, סחורות, אגרות חוב, חוזים עתידיים, פורקס וכמובן – מטבעות קריפטוגרפיים. בתוך 7 שנים גדלה הפלטפורמה לממדים עצומים של כ-15 מיליון משתמשים, מתוכם מעל מיליון מנויים. סיבה לא קטנה לכך היא הרשת החברתית הפנימית שהקימו – כזו שמאפשרת לסוחרים ואנליסטים לחלוק את מסקנותיהם עם השאר.

ניתן להתחבר לפלטפורמה מהמחשב, מק, טאבלטים ואפילו טלפונים חכמים, ללא צורך בהתקנת תוכנה – אלא ישירות לאתר. לאלו אשר סוחרים במניות ניתן לבצע אינטגרציה מלאה של האתר עם הברוקר שלכם וכך לנהל את מדידת הרווחיות שלכם על גביה.

אפשרויות התמחור

ישנן 4 אפשרויות לשימוש בפלטפורמת TradingView. האפשרות הראשונה היא כמובן החינמית אשר מוגבלת בכמות האינדיקטורים, הטבלאות, מספר המכשירים שניתן להשתמש בהם במקביל, שילוב אינדיקטורים יחדיו ועוד. אפשרות זו תהיה טובה למתחילים בלבד, אם כי מהר מאד יתברר שבכדי לנתח טוב יותר את הגרפים, יש צורך באחד מסוגי המנויים.

כמו כן, אנו ממליצים להתחיל להשתמש בפלטפורמה כמנויים חינמיים ורק לאחר מספר ימים להצטרף לתקופת ה-30 ימי ניסיון. ההבדלים ידברו בשם עצמם.

  • מנוי Proלמנוי Pro יש 2 אפשרויות תשלום: הראשונה היא 9.95$ לחודש עם התחייבות לשנתיים, או תשלום חודשי ללא התחייבות בסך 14.95$. כמובן שמדובר בהנחה משמעותית אם מתחייבים לשנתיים. סוג מנוי זה מציע 5 אינדיקטורים לטבלה, אפשרות לשמירת ניתוחים שביצעתם בכדי שתוכלו לחזור ישירות אליהם, שירות לקוחות, זרימת מידע מהירה יותר, בלי פרסומות ועוד.
  • מנוי Pro+ – גם כאן יש אפשרות להתחייב לשנתיים ב-19.95$ לחודש, או לשלם תשלום חודשי של 29.95$ ללא התחייבות. ההבדלים בין ה-Pro+ ל-Pro טמונים ביותר Chart Layouts, כלומר אפשרות לנתח מספר גרפים במקביל על אותו מסך (למשל לצורכי השוואה בין גרף 4H ל-1H). כמו כן ניתן לשים יותר התראות על מחירים, יותר אינדיקטורים, שילוב אינדיקטורים יחדיו, ושירות לקוחות מהיר יותר.
  • מנוי Premiumמנוי הפרימיום מאפשר גם הוא 2 אפשרויות תשלום: 39.95$ לחודש עם התחייבות לשנתיים ו-59.95$ לחודש ללא התחייבות. זוהי כמובן האפשרות לסוחרים המתקדמים ביותר שיכולים לנתח 8 גרפים בו זמנית על אותו מסך, לשלב 25 אינדיקטורים יחדיו ופשוט לקבל את המעטפת המלאה.

שימו לב, בהגיעכם להחלטה על סוג המנוי, זכרו שעליכם לחשב את ההוצאות הללו בחישוב החזר ההשקעה שלכם (ROI).

הרשת החברתית של TradingView

כאמור, מה שככל הנראה הוביל את TradingView לפסגה היה הרשת החברתית שבמרכזה. אפשרויות צ'אט, פורומים ו"חלון רעיונות" בו אנשים משתפים את ניתוחיהם ומסקנותיהם יצרו מאגר משתמשים עצום שלומד מסוחרים ואנליסטים אחרים. בשלב זה חשוב להדגיש שבעוד שתמיד טוב לעיין וללמוד מאחרים – בצעו את שיעורי הבית והמחקר שלכם לפני שאתם לוקחים החלטת מסחר.

דוגמה לשיתוף ניתוחים על גרף ביטקוין/דולר (BTCUSD)

 

אגב, בפלטפורמה יש מנגנון אוטומטי שמרכז הן אינדיקטורים והן ניתוחים של סוחרים ויוצר מהם מד שמראה האם מומלץ לקנות, למכור או שמא השוק נייטרלי. חשוב לקחת בעירבון מוגבל מאד אל המד, במיוחד כאשר מסיקים ממנו מסקנות לעולם המטבעות הדיגיטליים.

כלים / פיצ'רים

ב-TradingView יש כל כך הרבה פיצ'רים שאינני יודע אפילו מהיכן להתחיל.

טבלאות מתעדכנות בזמן אמת

החלק המרכזי בפלטפורמה הוא בהחלט הטבלאות שלה אשר מחוברות ב-API למנגנוני זירות המסחר השונות ומתעדכנות בזמן אמת בתזוזות המחירים וספר הפקודות. ישנן אפשרויות לנתח באמצעות גרפי נרות יפניים, עמודות ואפילו הייקין אשי ורנקו למתקדמים שביניכם (ולמנויים בתשלום).

ניתן לשחק עם מסגרות הזמן של הטבלאות, החל מנרות יפניים של דקה אחת בלבד ועד נרות חודשיים ושנתיים. ניתן להשוות גרפים שונים, למשל את גרף ביטקוין אל מול הדולר (BTCUSD) ואת גרף את'ר מול הדולר (ETHUSD) בכדי לזהות קורלציות ביניהם.

כמו כן, ניתן לשחק עם גדלי הטבלה – גודל מצומצם אל מול מסך מלא, וכמובן (ואולי הכי חשוב) – כלי הציור המתקדמים ביותר כגון פיבונאצ'י, גלי אליוט ו-Gann.

אינדיקטורים (מדדים) טכניים

בפלטפורמה יש היצע עצום של מדדים בהם ניתן להשתמש. החל ממדדים מסורתיים כגון ממוצעים נעים, MACD, RSI ו-Stochastic ועד מדדים מתקדמים כגון Ichimoku Clouds ו-Chaikin Oscilator. 

מערכת התראות

פיצ'ר מצוין שמשמש את הסוחרים היטב הוא מערכת ההתראות על מחירים. בקלות רבה ניתן לסמן התראה למחיר מסוים שהנכס מגיע אליו בכדי לבצע הערכה מחודשת, להתעדכן שהפקודה תפסה וכדומה.

אך אם חשבתם שההתראה מסתכמת רק במחירו של הנכס – כמובן שטעיתם. ניתן להזין התראות על אינדיקטורים כגון RSI ואפילו קווי ציור, כך שברגע שתקבלו את ההתראה – תוכלו לפתוח פוזיציית מסחר שהכנתם מראש במגירה.

רשימת מעקב – Watchlist

אפשרות נוחה מאד לשימוש היא רשימת המעקב של האתר, המאפשרת להזין לתוך רשימה את המטבעות הדיגיטליים (או המניות) הפייבוריטיות שלכם ולקפץ בין הטבלאות במהרה, או סתם להתעדכן במחיריהם.

שמירת מערכי ניתוח והניתוחים עצמם

הניתוחים שביצענו נשמרים על גבי הענן של הפלטפורמה, כך שגם אם ניתחתם את גרף הביטקוין על מחשבכם האישי, אם תתחברו בטלפון תוכלו להמשיך את הניתוח מאיפה שהפסקתם.

כמו כן, אנליסטים שונים נוטים לנתח גרפים על בסיס אינדיקטורים שונים שלא בהכרח משתלבים אחד עם השני. למשל, חלק ישתמשו ב-Bollinger Bands ביחד עם RSI ו-MACD, ואילו חלק יעדיפו לשלב את ה-Ichimoku Clouds עם מדדים שונים. בפלטפורמת TradingView ניתן לשמור את שילוב סוגי האינדיקטורים האהובים עליכם, כך שבלחיצת כפתור תוכלו לטייל ביניהם בצורה נגישה.

הפלטפורמה גם כוללת סורק מניות (How to use TradingView Stock Screener), סורק פורקס, סורק קריפטו וסורק תעודות סל. הסורקים מאפשרים לסוחרים ומשקיעים לסנן לפי הקריטריונים המועדפים עליהם למחקר פונדמנטלי או טכני.

יתרונות אל מול החסרונות

בעוד שעד כה הצגנו לכם את היתרונות של הפלטפורמה ואת נוחות השימוש בה, ישנם מספר חסרונות שראוי לציין:

שילוב שתי פלטפורמות יחדיו

מאחר ולא ניתן לסחור בתוך הפלטפורמה, עלינו לנתח את הגרפים באתר TradingView אך לבצע את פעולות המסחר בפלטפורמה אחרת (כגון Binance או Bittrex).

חוסר תמיכה במספר זירות מסחר בעולם המטבעות הדיגיטליים

בעוד שאני יכול להבין את הסיבות שמאחורי הקלעים, עדיין יש מספר זירות מסחר בעלות נפח מסחר נמוך יותר בשוק המטבעות הדיגיטליים כגון Cryptopia אשר לא נתמכות ע"י TradingView.

סוגיית התשלום

TradingView מציעים פיצ'רים מדהימים, אך ישנם פיצ'רים בסיסיים מאד שעלינו לשלם עבורם כגון שילוב ניתוח מספר גרפים באותו מסך. זהו סוג הדברים שמכריע לכאן או לכאן: או שנמצא את עצמנו משלמים במהרה, או שננטוש את הפלטפורמה.

לעומת זאת, כן עלינו להדגיש שביחס לפלטפורמות אחרות כגון MetaTrader, פלטפורמת TradingView זולה יותר.

חוסר בכלים לניתוח פונדמנטלי לעולם המטבעות הדיגיטליים

ישנו פיצ'ר פנימי בפלטפורמה המאפשר לבחון את הפונדמנטליות של נכסים, כגון אחוזי תשואה למניה, דוחות כספיים ועוד. עם זאת, לא בוצעה התאמה מצד הפלטפורמה לניתוחים פונדמנטליים של שוק המטבעות הדיגיטליים כגון אירועים קרובים, דפים לבחינת נתוניהם היבשים של מטבעות וכדומה.

סיכום הסקירה

TradingView היא אחת מהפלטפורמות הטובות ביותר לניתוח גרפי טכני, אם לא הטובה ביותר. היא מציעה את מירב הכלים הדרושים לסוחר ואנליסטים, הן המתחיל והן המתקדם ונותנת ערך רב עם הפיצ'רים שהיא מציעה.

הרשת החברתית שלה פותחת את חוטי המחשבה וחושפת עבורך דפוסים ומגמות שלא נחשפת אליהם, וכמובן שריכוז הנתונים מרוב הבורסות למקום אחד מקל משמעותית בהבנת השווקים.

מדריך שימוש בפלטפורמת TradingView

TradingView היא פלטפורמה מסובכת למתחילים, וכזו שדורשת התאמות והבנות מצד המתקדמים.

שימו לב, המדריך הוא אך ורק על שימוש בפלטפורמה, ולא על כיצד מנתחים טכנית גרפים.

בנוסף, מצאנו עבורכם את המדריך הבא של TRADEPRO Academy, אשר מסקר בשפה האנגלית בצורה מצוינת את האתר וכל הפיצ'רים שבו. מדובר ברצף של שישה סרטונים המסתמכים לכ-60 דקות של TradingView מא' עד ת'.

אנו מקווים שנהניתם מסקירה והמדריכים, בהצלחה!

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן