טורקיה קונסת את בינאנס ומתכננת להוציא חוק קריפטו חדש

זירת המסחר בינאנס נקנסת על ידי הרשויות בטורקיה ב-8 מיליון לירות טורקיות, בזמן שהממשלה מקדמת חוק חדש בנוגע למטבעות דיגיטליים
טורקיה ארדואן

השלוחה הטורקית של זירת המסחר בינאנס (Binance) נקנסה ב-8 מיליון לירות טורקיות (בשווי של כ-750 אלף דולר אמריקני) בעקבות אי עמידה בחוקי מניעת הלבנת הון של ממשלת טורקיה. מועצת חקירת הפשעים הפיננסים של טורקיה, MASAK, קנסה את זירת המסחר לאחר שהיא נכשלה בתהליך הביקורת מאחר ולא עמדה כראוי בתקנות איסור הלבנת הון.

חוק איסור הלבנת הון (AML) בטורקיה דורש מחברות כמו בינאנס לזהות ולאמת את המידע האישי של הלקוחות בפלטפורמה. הזיהוי כולל נתונים כגון: שם מלא, תאריך לידה, מספר זהות, מספר מסמך הזהות וסוגו. בנוסף, החוק דורש מעסקים לדווח לממשלה תוך 10 ימים על כל פעולה חשודה.

בינאנס היא בורסת המטבעות הדיגיטליים הראשונה שנקנסה על ידי ממשלת טורקיה. זהו קנס מנהלי בסכום הגבוה ביותר שניתן לקנוס עבור אשמה זו, והוא ניתן בזמן שהלירה הטורקית קורסת וחוק קריפטו חדש עומד להיות מפורסם כחלק מהמהלכים של ממשלת טורקיה לייצב את ערך המטבע המקומי.

חוק הקריפטו הטורקי מוכן

נשיא טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, הודיע שטיוטת חוק הקריפטו החדש מוכנה ובקרוב היא תפורסם בין חברי הפרלמנט במטרה להטמיע את החוק ברחבי המדינה. בשלב זה עוד לא ידוע מה הולך להיות טיבו של החוק, אך ידוע שארדואן אינו אוהד גדול של מטבעות הדיגיטליים.

ארדואן ממשיך לנסות למצוא דרכים לעצור את הקריסה המהירה של המטבע הטורקי. ביום שלישי, לאחר שארדואן הודיע על צעדים אשר אמורים להגן על כספי הפקדונות של הציבור הטורקי, ערך הלירה הטורקית עלה בכ-20%. על פי ארדואן, החוק החדש אמור ליצור שינוי משמעותי אשר יקדם את הכלכלה הטורקית. 

לירה טורקית
לירה טורקית מול הדולר – מקור: tradingview

בעקבות הקריסה המהירה בכח הקנייה של הלירה הטורקית, רבים מאזרחי טורקיה פונים אל ביטקוין ומטבעות דיגיטליים במטרה להגן על חסכונותיהם. האימוץ הגובר מצד הטורקים מאתגר את המשטר של ארדואן אשר אסר בחודש אפריל את השימוש במטבעות דיגיטליים בתור אמצעי תשלום.

אף על פי האיסור על השימוש במטבעות דיגיטליים כאמצעי תשלום, זה נשאר חוקי להחזיק בהם ויו"ר הבנק המרכזי של טורקיה אמר בזמנו שלטורקיה אין כוונה להוציא את המטבעות הדיגיטליים מהחוק.

הגנה מפני אינפלציה בזמן אמת

ב-23 לנובמבר, הלירה הטורקית קרסה ב-15% ביחס לדולר (אשר גם מאבד מערכו) ביום אחד. אף על פי שבתחום המטבעות הדיגיטליים נפילות כאלו הם דבר שבשגרה, כשמדובר בכסף ממשלתי זהו אסון עבור האוכלוסייה המקומית. לאחרונה, המחיר של הביטקוין בלירה טורקית הגיע לשיא של כל הזמנים בעקבות הביקוש הגדול מהטורקים, והגיע לשיא של כ-850,000 לירות טורקיות לביטקוין אחד.

על אף התנודתיות הרבה של מחיר הביטקוין, אנחנו יכולים לראות שלאורך זמן ביטקוין נמצא במגמת עלייה ביחס לכל המטבעות הממשלתיים, כמו גם ביחס לזהב. לעומת כסף ממשלתי הניתן להדפסה על ידי בנקים מרכזיים, וכתוצאה מכך לדלל את ערכו עד בלי קץ, המבנה המוניטרי של ביטקוין הוא קבוע וידוע מראש. 

על פי הפרוטוקול של ביטקוין, בכל עשר דקות בממוצע נכרה בלוק חדש ומטבעות חדשים נכנסים לסירקולציה. בכל כ-4 שנים מספר המטבעות החדשים המצורפים בכל בלוק קטן בחצי, מה שהופך את "הדפסת" הביטקוין לאיטית יותר ויותר ככל שהזמן עובר. בשלב זה נכרו כבר למעלה מ-90% מכל מטבעות הביטקוין אשר אי פעם יהיו קיימים.

ביטקוין מול הלירה הטורקית – מקור: tradingview

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/
דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן