הסוף לאי הוודאות? הפרלמנט באוקראינה העביר חוק תומך בקריפטו

הפרלמנט האוקראיני העביר חוק המסדיר את ביטקוין במדינה ומספק בהירות רשמית לגבי הנכס שלא הייתה ברורה קודם לכן.
אוקראינה וביטקוין

אתמול (ד'), הפרלמנט האוקראיני העביר חוק המסדיר את השימוש בביטקוין במדינה. הצעת החוק, שנוסחה בשנה שעברה, התקבלה כאשר 276 מחוקקים תמכו בה בעוד רק שישה נגדו. החוק יאפשר לבורסות קריפטו לפעול בשטח המדינה.

כעת, רק נותר לחכות לאישור החוק ע"י הממשלה, אך המשוכה העיקרית מאחוריו.

נראה כי המטרה העיקרית מאחורי החוק היא לספק הבהרה לגבי מטבעות דיגיטליים והגנה לאלו שמחזיקים בהם. זאת מכיוון שבעבר לא היה ברור אם מטבעות דיגיטליים חוקיים או לא. למרות שבהגדרתו הקודמת ביטקוין לא היה 'לא חוקי', רשויות אכיפת החוק האוקראיניות התייחסו לביטקוין ולמטבעות דיגיטליים אחרים כאל הונאה, וכתוצאה מכך נגרמו פשיטות של עסקים בתחום.

כעת, לאחר שהחוק ייכנס לתוקף, בתי המשפט המקומיים יוכלו להגן כראוי על אנשים ועסקים בתחום, מאחר ועכשיו יש בהירות המאפשרת רשמית לפעול בתוך המדינה. החקיקה גם קובעת מספר קווים מנחים לאופן שבו אוקראינה עשויה לנסות ולווסת את עתיד התחום בשטחה.

הצעת חוק זו נותנת לאזרחים "אישור" להחזיק ולסחור בביטקוין ובמטבעות דיגיטליים אחרים בבורסות, ומוסיפה בהירות גם לגבי ארנקים ומהם מפתחות פרטיים.

הפרלמנט צפוי להעביר ולתקנן את קוד המס בנושא עבור אזרחים המדינה לפני סוף השנה כדי "לפתוח את השוק" רשמית לעסקים ולמשקיעים, כך מסר דובר משרד השינוי הדיגיטלי ששוחח עם אתר החדשות המקומי קייב פוסט.

אינטרס כלכלי 

התוצר הנומינלי של אוקראינה אינו פרופורציונאלי לאוכלוסייתה, ומדורג במקום ה-23 מתוך 46 מדינות, לפי דו"ח מקרן המטבע הבינלאומית לשנת 2019. משרד האוצר של אוקראינה מעוניין לשפר את מקומה על ידי משיכת עסקים בתחום הקריפטו.

"בפרט, אימוץ חקיקה מיוחדת עומד לעורר משיכה של בורסות חוץ לשוק האוקראיני", אמר סגן השר אולקסנדר בורניאקוב בהודעה לעיתונות. "זה יהפוך לתמריץ רב עוצמה להמשך הפיתוח של תחום הקריפטו באוקראינה".

חשוב לציין שלמרות שהביטקוין כיום חוקי באוקראינה, זה לא אומר שהוא 'הילך חוקי' כמו באל סלבדור. 

אלו חדשות מצוינות ובהחלט צעד בכיוון האימוץ של ביטקוין במדינה. אך חשוב לזכור שכדי שביטקוין ומטבעות דיגיטליים ישגשגו באוקראינה, חשוב לא לכבול אותם עם יותר מדי חוקים או תקנות, דבר שיגרום למחנק החדשנות שבהם.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir
דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן