עד 20 שנות מאסר: תביעה ראשונה נגד עובד לשעבר של OpenSea

נת'נייל צ'סטיין, עובד לשעבר של זירת המסחר OpenSea, מואשם כי השתמש במידע פנימי של החברה כדי לגרוף רווחים מרכישה מוקדמת של NFTs.
OpenSea NFTs

בהודעה של משרד המשפטים האמריקני שפורסמה אתמול (ד') נמסר כי נת'נייל צ'סטיין, עובד לשעבר של OpenSea, זירת המסחר ב-NFTs (טוקנים יחודיים או Non Fungible Tokens), מואשם בסחר במידע פנימי. זהו המקרה הראשון אי פעם של תביעה מסוג זה הקשורה לנכסים דיגיטליים.

נציגי התובע המחוזי וה-FBI (הבולשת הפדרלית של ארצות הברית) בניו-יורק הודיעו כי צ'סטיין, לשעבר מנהל מוצר ב-OpenSea, מואשם בהונאה, הלבנת הון ומסחר ב-NFTs על בסיס מידע פנימי שהגיע אליו מתוקף תפקידו. 

צ'סטיין נעצר אתמול (ד') ויובא בפני שופט. העונש המקסימלי על העבירות המיוחסות לו יכול להגיע ל-20 שנות מאסר.

הפרטים מאחורי סעיפי האישום

מתוקף תפקידו כמנהל מוצר, צ'סטיין היה אחראי על בחירת ה-NFTs אשר יוצגו למכירה באתר של OpenSea. על פי החשד, בין החודשים יוני לספטמבר 2021 צ'סטיין רכש מראש עשרות NFTs לפני שהוצגו לציבור באתר החברה והוצעו למכירה. בהמשך, לאחר שהפריטים נרכשו על ידי קונים שונים ומחירם עלה, צ'סטיין מכר את ה-NFTs שהיו ברשותו, ככל הנראה במחיר שנע בין פי שתיים לפי חמש ממחירם המקורי.

איך התגלה המקרה?

החשד כלפי צ'סטיין התעורר לאחר שמשתמשים עירניים הבחינו בפעילות חשודה בבלוק אקספלורר Etherscan – מערכת המציגה נתונים על הטרנסקציות ברשת הבלוקצ'יין של אתריום.

בעקבות החשדות שעלו נגדו צ'סטיין התפטר מהחברה בספטמבר 2021. מנכ"ל OpenSea, דווין פינזר, קיבל את ההתפטרות בפוסט שכתב ובין השאר טען כי החברה ניסחה נהלים חדשים אשר יגנו מפני מקרים עתידיים דומים.

מקרה מכונן?

ההליך המשפטי בעניינו של צ'סטיין רק החל ואין לדעת מה יחליט בית המשפט, אך כבר עכשיו ניתן להניח כי מדובר יהיה במקרה מכונן בעולם המטבעות הדיגיטליים. זאת לאור העובדה כי זוהי התביעה הראשונה בגין סחר במידע פנימי אשר מוגשת בעולם הקריפטו ולאור מעורבותם של ארגונים רבי כוח והשפעה כמו משרד המשפטים האמריקני וה-FBI. בנוסף, יש לזכור כי המקרה הנוכחי עולה לכותרות בתקופה בה נשמעות קריאות חוזרות ונשנות להגברת הרגולציה על שוק הקריפטו, בין השאר על רקע פרשת טרה לונה.

 

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.
פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן