מבזקי שוק – הרשות האמריקאית לניירות ערך מטילה פצצה, וחשד לפריצה בבורסת Binance

חלקו השני של יום רביעי מביא עמו גל של בשורות לא טובות לשוק המטבעות הדיגיטליים.

הרשות האמריקאית לניירות ערך (SEC) יוצאת במלחמה נגד פלטפורמות מסחר במטבעות דיגיטליים, לאור סחר בניירות ערך לא חוקיים. למעשה, לפי עמדת הרשות כלל המטבעות הדיגיטליים צפויים להיות מוכרים כניירות ערך אשר תחול עליהם רגולציה בעתיד.

פלטפורמות המסחר בשוק הקריפטו הפגישה בין משקיעי וסוחרי קריפטו ואפשרו להם לרכוש ולמכור מטבעות דיגיטליים דרכה, אף באמצעות מערכות אוטומטיות (בוטים). מספר לא קטן מהפלטפורמות הללו לא רשומות כזירת מסחר לניירות ערך עפ”י חוק (וכמובן שלא קיבלו אישור לפעול ללא רישום כזה) ולפיכך פועלות בניגוד לחוק לניירות ערך המגן על משקיעים וסוחרים ומונע רמאויות ומניפולציות בשווקים. חשוב להדגיש שנכון להיום אין זו קביעה רשמית שהמטבעות הדיגיטליים הינם נייר ערך, אך זוהי הצהרה אשר מעידה על הכיוון אליו זה הולך.

עיקר המסמך הוא אזהרה למשקיעים ולסוחרים בשוק שאין פיקוח כרגע, ועצה למשקיעי וסוחרי הקריפטו להשתמש בזירות מסחר הרשומות ברשות לניירות ערך בלבד או להשתמש בברוקרים.

את המסמך המלא ניתן לקרוא בלינק הבא.

חשד לפריצה בזירת המסחר בינאנס (Binance)

קרדיט: ForexBrokerz

אם חשבנו שהחדשות הרעות נגמרו – טעינו ובגדול. משתמשים בכל רחבי האינטרנט מדווחים על פריצה לחשבונם בזירת המסחר בינאנס.

לפי השמועות והדיווחים, חשבונות המשתמשים שנפרצו נעזרו בהגנת אימות דו שלבי ועל אף זאת נפרץ חשבונם. ככל הנראה פרצת האבטחה הייתה ב-API שאליו היו מחוברים (לצורכי מסחר אוטומטי).

עם זאת, מדובר בפריצה בהחלט מוזרה, שכן בניגוד לפריצות לזירות מסחר שקרו בעבר, הפעם הפורצים השתמשו במטבעות של המשתמשים בכדי לבצע “פאמפ” (הרצת מניות) למטבע (Viacoin (VIA. במהלך הפריצה נמכרו כל המטבעות האלטרנטיביים של המשתמשים בתמורה לביטקוין, וישר נקנה המטבע VIA באמצעות הביטקוין הנ”ל.

נכון לכרגע, זירת המסחר בינאנס עצרה משיכות של כל סוגי המטבעות ומנסה לברר את גודל האפקט. אנחנו כמובן נעדכן אתכם בפרטים מלאים בהמשך.

שימו לב! אם אתם משתמשים בבוטים למסחר בבורסת בינאנס אנא בידקו את חשבונכם והורידו את היסטוריית המסחר שלכם למחשב כראייה עתידית.

שתפו:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
בן סמוחה

בן סמוחה

שותף-מייסד של CryptoJungle, יזם צעיר, בעל ידע מקצועי נרחב בעולם הבלוקצ'יין שנצבר לאחר תקופה ארוכה של למידה, מחקר ומסחר. מייסד קהילת הבלוקצ'יין בדרום הארץ ומעביר הרצאות על עולם המטבעות הקריפטוגרפיים.
בן סמוחה

בן סמוחה

שותף-מייסד של CryptoJungle, יזם צעיר, בעל ידע מקצועי נרחב בעולם הבלוקצ'יין שנצבר לאחר תקופה ארוכה של למידה, מחקר ומסחר. מייסד קהילת הבלוקצ'יין בדרום הארץ ומעביר הרצאות על עולם המטבעות הקריפטוגרפיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדש: קורס האונליין שלנו הושק ואתם מקבלים 30% הנחה!