בואו ללמוד על ניתוח טכני בוובינר חינמי שיתקיים ב-20 ביוני ב-20:30 – מספר המקומות מוגבל!

מנהלת הנכסים VanEck הגישה בקשה לקרן סל של אתריום

אתריום קרן סל

מנהלת הנכסים מהגדולות בעולם, VanEck, היא הראשונה להגיש הצעה לקרן סל על את’ר (ETH) לרשות לני”ע האמריקנית (ה-SEC). זאת בזמן שהיא מחכה לאישור הצעתה הקודמת להשקת קרן סל על ביטקוין, אשר מחכה לצד 9 בקשות נוספות מצד חברות אחרות אשר עומדות על הפרק.

מנהלת הנכסים מעוניינת לאפשר למשקיעים וסוחרים, פרטיים ומוסדיים, לקבל חשיפה למטבע את’ר מבלי שהם יצטרכו לרכוש אותו ישירות. על פי הניירת שהוגשה ל-SEC ביום שישי האחרון, החברה מתכוונת להשתמש בשירותי זירת המסחר Cboe BZX.

זירת המסחר Cboe BZX משתפת פעולה עם החברה גם בהצעת קרן הסל על ביטקוין, אשר הוגשה לבחינת ה-SEC. הרשות דחתה את ההחלטות בנוגע אליה לאמצע חודש הבא (יוני). 

בעבר ה-SEC ניצלה את הזמן המקסימלי שהיא יכלה מבחינה חוקית כדי לבחון את ההצעה, כ-240 ימים, ולבסוף לא אישרה את הקרן. עד היום לא אושרה קרן סל המבוססת על מטבע דיגיטלי בארה”ב.

אם הקרן תאושר, היא תהיה הראשונה מסוגה בארה”ב, אבל לא הראשונה בצפון אמריקה. בקנדה כבר אושרו מספר קרנות סל של אית’ר, והתחרות בין הרשויות השונות הולכת וגדלה. 

חברת WisdomTree מתכננת גם היא להשיק קרן סל מבוססת ביטקוין בארה”ב, והיא כבר פיתחה מוצרים סחירים המבוססים על את’ר בגרמניה ושוויץ.

שיאים חדשים ל-ETH

את’ר הוא המטבע הדיגיטלי השני בגודלו מבחינת שווי השוק לאחר ביטקוין. נכון לכתיבת שורות אלו, המטבע נסחר בשווי של כ-$3,800, לאחר שפרץ מבלי להביט לאחור את שער ה-$3,000 וממשיך לרשום שיאים חדשים.

שווי השוק הכולל של את’ר הכפיל את עצמו פי 4 מתחילת השנה, ועומד על כ-440 מיליארד דולר, כמעט חצי משווי השוק של ביטקוין, נכון לכתיבת שורות אלו.  

העליות במחיר משקפות את המודעות הגוברת והביקוש של המטבע מצד הציבור הרחב, משקיעים מוסדיים וחברות השקעה מוול סטריט. הציפייה שתעשיית הכלכלה המבוזרת (DeFi) תמשיך לגדול ולהתפתח, במיוחד בהינתן המעבר המתוקשר לרשת “אתריום 2.0.” החדשה, אשר צוברת עניין רב.

שתפו:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
דאיה מורטי

דאיה מורטי

יזם, מורה ויוצר תוכן בעולם הקריפטו והבלוקצ'יין.
דאיה מורטי

דאיה מורטי

יזם, מורה ויוצר תוכן בעולם הקריפטו והבלוקצ'יין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

בואו ללמוד על ניתוח טכני בוובינר חינמי שיתקיים ב-20 ביוני בשעה - 20:30

מספר המקומות מוגבל!