וולמארט תתחרה בפייסבוק? הגישה פטנט למטבע דיגיטלי משלה

ענקית הקמעונאות האמריקנית וולמארט ככל הנראה נמצאת בתהליך פיתוח של מטבע דיגיטלי, לאחר שהגישה בקשת רישום פטנט למשרד הפטנטים והטריידמרקס (USTPO) האמריקני.

על פי הדיווח של TheBlock, וולמארט תתחרה בליברה, המטבע של פייסבוק, עם מטבע דיגיטלי מבוסס טכנולוגיית הבלוקצ'יין ומגובה ברזרבות של כסף פיאט.

לפי הבקשה לרישום הפטנט, אשר פורסמה ביום חמישי האחרון (אתמול) והוגשה בסוף ינואר השנה, המטבע "עשוי להיות צמוד לדולר" וככל הנראה יהיה נגיש לשימושם של "ספקים ושותפים נבחרים". בנוסף, המטבע יוכל להציע אלטרנטיבה לשירותי הבנקאות היקרים עבור משקי בית עם הכנסות נמוכות, על ידי כך שינהלו את עושרם במוסד המספק, בין לאו הכי, את רוב צרכיהם הפיננסיים והצרכניים ביומיום.וולמארט פטנט

המטבע המתוכנן של פייסבוק, אשר נתקל בקשיים משמעותיים בעקבות התנגדות הרגולטורים, הוא בעל שאיפות דומות. מטרתו היא לשרת את אלו שאינם בעלי חשבון בנק ולשמש להעברות כסף גלובליות בעמלות נמוכות ובמהירות גבוהה. זאת כמובן, בהנחה שיצליח לעבור את המשוכות הניצבות בפניו ולצאת לאור בשנת 2020, כמתוכנן.

בקשת רישום הפטנט אף מציינת כי המטבע של וולמארט צפוי לספק שירותי אחסון כספים בחינם, או בעל עמלות זניחות, ואלו שישתמשו בו יוכלו אף להרוויח ריבית.

המשפט המפתיע ביותר אולי מבקשת הרישום הפטנט הוא "מטבע דיגיטלי עשוי להיות צמוד למטבע לאומי כגון הדולר, על מנת שכספים יוכלו להתווסף ולצאת בקלות. הערך של המטבע הדיגיטלי, בתצורה מסוימת, יוכל להיות גם צמוד למטבעות דיגיטליים אחרים". האם בכוונתה של וולמארט להצמיד את המטבע למטבע מבוזר כגון ביטקוין? ככל הנראה פרשנות שאפתנית, אבל אחרי הצהרות כגון של יו"ר הבנק הפדרלי בארה"ב על כך שביטקוין הוא אמצעי לשמירה על ערך כמו זהב, זה בהחלט אפשרי.

עבור מי שאינו יודע, וולמארט פעילה במיוחד בעולם הבלוקצ'יין. עד כה, הגישה לכל הפחות 54 פטנטים שקשורים בטכנולוגיית הבלוקצ'יין. בנוסף, היא לוקחת חלק בתקופת ניסיון של מעקב אחרי תרופות על הבלוקצ'יין ואחרי שרשרת האספקה שלה.

שתפו:

Share on email
Share on facebook
Share on whatsapp

עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך:

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שתפו את הפוסט עם חברים