סיכום שבוע: השוק נצבע בירוק, הבנק המרכזי האירופי בדרך למטבע דיגיטלי?

עדכון שוק

השבוע הזה עמד בסימן עליות מחירים גדולות אשר מסמנות את פתיחת השנה הטובה ביותר של ביטקוין מזה שנת 2012, כאשר המטבע נסק 11% מתחילת השבוע והשלים 25% מתחילת השנה. כעת, הוא נסחר בשווי של כ-$8,970 לביטקוין אחד. 8,745$. גם BSV, הפיצול השנוי במחלוקת של ביטקוין, ראה עלייה קיצונית בערכו כשזינק כ-200% לשווי של $423 עד שנחתך שוב חזרה ל-$320, המחיר בו נסחר כעת.

גם אתר (ETH), לא נשאר חייב והמריא כ-21% לשער של $172, והמטבע דאש (DASH) השלים עלייה של 200% מתחילת השנה – 100% ממנה בשבוע האחרון – ונסחר כעת בשער של $126.

אך מלבד השוק שנצבע בירוק, ישנם אירועים נוספים שקרו ולשמם התכנסנו.

למרות הקשיים: שחקנה של ברוקלין נטס יהפוך את חוזהו לחוזה השקעה

שחקן ה-NBA ספנסר דינווידי (ברוקלין נטס) מתכוון לגייס הון עבור טוקנים דיגיטליים שייצגו את חוזהו ב-NBA. את מיזם הקריפטו החדש שלו. נכון להיום הוא עדיין נמצא בדיונים עם המחלקה המשפטית של ה-NBA, אך לדבריו בכוונתו להמשיך במהלך גם אם משמעות הדבר היא שיודח מהליגה.

בכוונתו להפוך את חוזהו בקבוצת הכדורסל לחוזה חכם המיוצג כטוקנים דיגיטליים ואשר יאפשר לו לגייס הון בטווח הקצר כנגד תשלומי קרן בטווח הארוך (לפי השכר שלו). הטוקן יהיה טוקן מסוג נייר ערך ויושק על פלטפורמת Securitize המבוססת על רשת אתריום.

במסגרת ההנפקה ימכרו למשקיעים 90 טוקנים בתור מטבעות בשם SD8, כשהריבית הבסיסית הצפויה היא 4.95$ לשנה. כך, הוא מצפה לגייס עד 13.5 מיליון דולר מתוך חוזהו המלא העומד על סך 34 מיליון דולר (ל-3 שנים).

האם טלגרם המשיכה למכור טוקנים גם אחרי ההנפקה הראשונית?

הרשות לניירות ערך האמריקנית (ה-SEC) חושדת כי חברת טלגרם המשיכה למכור טוקנים של פרויקט TON גם לאחר ההנפקה הראשונית (ICO).

החשד עלה לאחר חשיפה של בקשות תשלום שנשלחו לטלגרם מטעם שתי חברות אשר מכרו טוקנים למשקיעים עבור עמלה. לטענת השתיים, קרן ההשקעות די וינצ'י וחברת Gem Limited, לאחר ששלב ה-ICO נגמר הן מכרו טוקנים בשווי כולל מוערך של 9.6 מיליון דולר, בידיעתה של טלגרם. לפי ה-SEC, החברה עברה על חוק הרגולציה האמריקאית לפיקוח על ניירות ערך (Regulation D. First).

משמעות הדבר היא שטלגרם מכרה טוקנים בשווי גדול יותר מכפי שדיווחה (כ-1.7 מיליארד דולר) או מכרה בשווי נמוך יותר עד לתאריך הסיום של ה-ICO – ואת היתר גייסה דרך צדדים שלישיים שמכרו אותם תמורת עמלות. שתי החברות סירבו להגיד, בעוד שטלגרם טוענת להגנתה כי העמלות היו עבור מי שמכר את הטוקנים למשקיעים זרים מחוץ לארה"ב ומדובר במהלך חוקי. בכל אופן, נראה כי הדברים יתבררו בבית המשפט המחוזי של דרום ניו-יורק.

קבוצת CME החלה להפעיל את אופציות המסחר בביטקוין

קבוצת CME, אשר מפעילה את אחת הבורסות הגדולות בשיקגו פתחה ביום שני את האפשרות לסחור באופציות על חוזים עתידיים בשוק הביטקוין. כל חוזה מייצג חמישה מטבעות ביטקוין (בדולרים). מסחר באופציות על מחיר הביטקוין אינו דבר חדש, אך CME היא בין הראשונות להציע את כלי השקעה זה באופן מפוקח. בכך, מתחרה CME ראש בראש עם קבוצת ICE המפעילה את פלטפורמת Bakkt, פלטפורמה המציעה מסחר בחוזים עתידיים ואופציות על ביטקוין מזה ספטמבר ודצמבר בהתאמה, והחל מיום המסחר הראשון – נפח המסחר ב-CME כבר חצה את של Bakkt.

כ-10 מיליון ביטקוין לא זזו במשך יותר משנה

תופעת ה-"HODLing" התחזקה בשנה האחרונה, זאת על פי חברת הניתוח "Digital Assets Data" הסוקרת את שוק הקריפטו. בסך הכול מדובר על כ-10.7 מיליון מטבעות ביטקוין, מספר שיא מאז תחילת 2017. מכיוון שבסירקולציה מסתובבים 18.14 מיליון מטבעות, מדובר על 60% מהם.

ייתכן כי ההסבר לכך נעוץ במשקיעים שמחכים לעליית ערך הביטקוין עקב אירוע "החצייה" הקרב ובא, אשר מסמל ירידה של 50% בשווי הגמול המתקבל מן הכרייה (אירוע זה קורה פעם בארבע שנים). זאת אף על פי שהביטקוין הכפיל את ערכו בשנה שעברה. הסבר נוסף גורס שהעלייה במספר ה-HODlers נובעת מרבים שספגו ירידות בערך המטבע ומחכים לתיקון כלפי מעלה.

נשיאת הבנק האירופאי המרכזי מעודדת פיתוח של מטבע בנקאי דיגיטלי

נשיאת הבנק האירופאי המרכזי, כריסטין לגארד, התראיינה למגזין "Challenges" הצרפתי. בריאיון, שהתפרסם בסוף השבוע שעבר, נשאלה לגארד על אודות פיתוח של מטבע דיגיטלי בנקאי מרכזי (CDBC). לגארד השיבה כי הבנק המרכזי ימשיך להעריך את העלויות והיתרונות של השקת מטבע דיגיטלי עבור הבנק במטרה להבטיח כי הציבור יוכל להמשיך ולהשתמש בכסף של הבנק גם אם בסופו של דבר השימוש בכסף מזומן ייחלש. מלבד זאת, הבנק בוחן השקה של מטבע דיגיטלי אחיד לכל גוש היורו יחד עם גופים פיננסים נוספים.

בינתיים, מסתמן ששוק המטבעות הדיגיטליים נמצא במגמה חיובית. האם המגמה תימשך לדעתכם? שתפו אותנו בפייסבוק.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

צוות האתר

צוות האתר

קריפטו ג'ונגל הוא בלוג ואתר חדשות שמסקר את עולם הבלוקצ'יין, ביטקוין, את'ריום ושאר המטבעות הדיגיטליים. באתר מדריכים, חדשות וסקירות שיעזרו לך להישאר מעודכן.
צוות האתר

צוות האתר

קריפטו ג'ונגל הוא בלוג ואתר חדשות שמסקר את עולם הבלוקצ'יין, ביטקוין, את'ריום ושאר המטבעות הדיגיטליים. באתר מדריכים, חדשות וסקירות שיעזרו לך להישאר מעודכן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן