מייסד WeWork חוזר עם גיוס 70 מיליון ד' לסטארטאפ-קריפטו

אדם ניומן, המייסד והמנכ"ל השנוי במחלוקת של WeWork, מצטרף אל עולם המטבעות הדיגיטליים עם סטארטאפ חדש בתחום איכות הסביבה.
אדם נוימן קריפטו

אדם ניומן, מייסד WeWork, מחפש להמציא עצמו מחדש לאחר הסקנדלים של חברתו הקודמת, אשר הגיעה בשיאה לשווי של 47 מיליארד דולר. כעת, הוא משיק סטארטאפ חדש בשם Flowcarbon, אשר מוכר אשראי פחמני (Carbon Credits) כטוקן על גבי רשת בלוקצ'יין.

החברה החדשה הודיעה אתמול (ג') שגייסה 70 מיליון דולר בגיוס שהובילה מחלקת הקריפטו של קרן ההון סיכון אנדריסן הורוביץ (Andreessen Horowitz). מתוך 70 מיליון הדולר שגויסו, 32 מיליון הגיעו מקרנות הון סיכון ו-38 מיליון הגיעו ממכירת הטוקן החדש של החברה, שנקרא GNT (ר"ת Goddess Nature Token). 

מהם Carbon Credits?

אשראי פחמני הינו אישור המאפשר לחברה המחזיקה בו לפלוט כמות מסוימת של פחמן דו חמצני או של גזי חממה אחרים. יחידה אחת של אשראי מאפשרת פליטה של טון אחד של פחמן דו חמצני או הכמות השקולה לכך של גזי חממה אחרים.

האשראי הפחמני מייצג השקעה ישירה של חברה במעבר לכלכלה המבוססת על צמצום פליטות פחמן. חברות מזהמות מקבלות אשראי פחמני שמאפשר להן להמשיך לפלוט פחמן עד רמה מסוימת, אשר הולכת ומצטמצמת עם הזמן. כאשר החברה מצמצמת את פליטת הפחמן היא יכולה למכור לחברות אחרות את האשראי הפחמני העודף שנותר בידה.

כך נוצר תמריץ כפול לצמצום הזיהום הסביבתי. ראשית, חברות צריכות להוציא כסף על רכישת אשראי פחמני נוסף אם הן מגדילות את פליטת הפחמן ושנית, חברות יכולות להכניס כסף על ידי צמצום הפליטה ומכירת עודף האשראי הפחמני שלהן לחברות אחרות.

למה בלוקצ'יין?

הפיכת האשראי הפחמני לטוקן מאפשרת לסחור בו בבורסות הקריפטו ובכך להגביר את הנגישות, היעילות והשקיפות הכרוכות במסחר בו לעומת המצב בשווקי האשראי הפחמני הרגילים. ב-Flowcarbon טוענים כי המסחר בשווקים הקיימים נעשה במקרים רבים מאחורי דלתות סגורות ומתאפיין בתנודתיות לא עקבית של מחיר האשראי הפחמני ועמלות גבוהות מדי בגין רכישתו.

איך זה עובד?

GNT, הטוקן של Flowcarbon, יושב על רשת הבלוקצ'יין Celo (בעלת הטוקן CELO), אשר פועלת באמצעות פרוטוקול הוכחת ההחזקה (PoS או Proof of Stake).

האשראי הפחמני שהטוקן מייצג מאושר מראש על ידי הגופים הרלוונטיים בתעשייה, כגון חברת רישום הפחמן האמריקנית, ואז נמכר בחבילות לספקיות האשראי, אשר מוכרות אותו בהמשך לחברות שתהליך הייצור שלהן מוביל לפליטת פחמן. הספקיות משלמות ל-Flowcarbon עמלת טוקן בגובה 2% מערך האשראי שהן מוכרות, וזאת לעומת עמלות שיכולות להגיע גם לגובה של 30% בשווקי האשראי הפחמני הרגילים.

האשראי לא חייב להימכר בחבילות. ניתן להפריד את יחידות האשראי ולהעביר אותן למחזיק הטוקן, אשר יכול למכור אותו בהמשך מחוץ לרשת כרצונו.

ההייפ סביב ניומן

Flowcarbon פועלת במרחב צפוף שבו סטארטאפים רבים הצטרפו לתנועת ה-ReFi (או Regenerative Finance) אשר שואפת למנף את טכנולוגיית הבלוקצ'יין לפתרון בעיות סביבתיות. חברות כמו Moss, Regen, Toucan ו-KlimaDAO עובדות כולן על פתרונות למתן אשראי פחמני מבוסס קריפטו. יחד עם זאת, ייתכן שהמוניטין של ניומן מייצר עבור החברה שלו יתרון יחסי.

אדם ניומן, יליד ישראל אשר גדל בארה"ב, הקים ב-2010 את חברת חללי העבודה המשותפים WeWork שהחלה לפעול בניו יורק ובהמשך הקימה סניפים ברחבי העולם. ב-2018 החלו להישמע תלונות של עובדי החברה על תנאי העבודה ונמצאו אי סדרים כספיים מצדו של ניומן, אשר פינה את כסאו כמנכ"ל החברה ובהמשך התפטר גם ממועצת המנהלים שלה.

ב-2019 החברה עמדה לצאת להנפקה ובאוגוסט אותה שנה היא הוערכה ב-47 מיליארד דולר. אלא שהפסדים רבים שנגרמו לה בשנות הקורונה כמו גם תביעות משפטיות של משקיעים בטענה שהחברה, בניהולו של ניומן, הסתירה הפסדים, הובילו אותה כמעט עד לפשיטת רגל.

בעתיד הקרוב נותר יהיה לראות האם החזון של ניומן והיכולת שלו לסחוף אחריו משקיעים, יחד עם העניין העולמי הגובר באיכות הסביבה והמעבר של תחום נוסף בכלכלה "הרגילה" אל הכלכלה המבוזרת, אכן יובילו לשינוי חיובי משמעותי בתחום פליטות הפחמן או שמא יהיה מדובר במקרה נוסף של הבטחה עסקית שבסופו של דבר תרד לטמיון.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.
פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.

תגובה אחת

  1. יש מערכות כאלו די אמינות לא רואה סיבה שהם ישתמשו בקריפטו במיוחד לאחר העוקץ של צרפת של מליארד יורו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן