[דעה] מה המידע מהבלוקצ'יין על זירות מסחר מספר על מצב השוק?

דור שחר, אנליסט ניתוח הבלוקצ'יין, מנתח את פעילות ארנקי הבורסות ואת שוויהם של סטייבלקוינס כדי לנסות לפענח את כיוון השוק.
ניתוח אונצ'יין

טור פרשנות לניתוח הפעילות מהבלוקצ'יין מאת דור שחר, אנליסט ביטקוין.

מעקב אחר פעילות הארנקים השונים על גבי רשת הבלוקצ'יין מספק לנו מידע רב. בסקירה זאת אסקור את פעילות ארנקי זירות מסחר, תזוזת מטבעות ו-״מטבעות יציבים״ (סטייבלקוינס) – ומה הם מספרים לנו על הצפוי לבוא.

להזכירכם, בסקירה הקודמת התמקדתי במה מחזיקים לטווח ארוך (HODLers) מספרים לנו על מצב השוק וכיוון המחיר. דיברתי על האפשרות לשפל מקומי ועל האפשרות להמשך עליות.

במהלך השבועיים האחרונים שער הביטקוין הצליח להגיע לשיא דו-שבועי של $44,600 למטבע. מושפע ככל הנראה מפרמטרים מאקרו-כלכליים, הוא צנח לאזור ה-$35,000 למטבע ללא תיקון רציני בדרך למטה.

סקירת ביטקוין
מקור: Glassnode

היצע המטבעות הנכנס ויוצא מהבורסות

תזכורת קצרה לפני שאתחיל: אספקת המטבעות הקיימת בזירות מסחר יכולה לספק לנו אינדיקציה על מצב השוק והתחושה של המשתתפים בו. אותם משתתפים נוטים להפקיד מטבעות בזירות מסחר כאשר יש להם נטייה למכור אותם, ולהפך, הם ימשכו מטבעות מזירות מסחר לארנק דיגיטלי קר מתוך נטייה להחזיק אותם לתקופת זמן ארוכה.

עכשיו, אתחיל עם האספקה הנמצאת בכל זירות המסחר.

היצע ביטקוין בבורסות
מקור: Glassnode

ניתן לראות כי באופן כללי האספקה המוחזקת בזירות מסחר נמצאת בירידה מאז מרץ 2020. אך מאז אוקטובר 2021 האספקה בזירות המסחר זזה הצידה ללא שום כיוון ספציפי. בעיניי זאת אינדיקציה לחוסר החלטיות בשוק וסימן לזהירות, מכיוון משתתפי השוק לא סגור על כיוון מסוים.

אמשיך עם שינוי האספקה בזירות המסחר בחודש האחרון. ניתן לראות כי מטבעות בעיקר עוזבים, וזוהי זאת אינדיקציה שורית בעיקר. אך רצוי שמגמת משיכת המטבעות תמשיך, כדי להוריד את כמות המטבעות הנזילים (הנמצאים בזירות מסחר), מה שצפוי להשפיע על דינמיקת היצע וביקוש וכך גם על המחיר כלפי מעלה.

עמלות הפקדה משיכה
מקור: Glassnode

זווית נוספת להסתכל על מצב השוק דרך זירות המסחר היא לבדוק את דומיננטיות העמלות משיכה / הפקדה.

עמלות בורסות
מקור: Glassnode

במדד שלפניכם ניתן לראות כי עמלות הפקדה דומיננטיות, זאת מכיוון שאנשים מפקידים מטבעות באתרי מסחר. כנראה שחלקם עושים זאת מתוך כוונה למכור את המטבעות במוקדם או מאוחר. אך ניתן לשים לב לתבנית נוספת: דומיננטיות עמלות הפקדה פוחתת כאשר דומיננטיות עמלות משיכה עולה. זאת תבנית שיש לשים אליה לב, שתהווה אינדיקציה חיובית אם תמשיך.

מטבעות יציבים לזיהוי מצב השוק

אסיים את הסקירה עם מדד שנקרא ״יחס אספקה של מטבעות יציבים״ (Stablecoin Supply Ratio). זהו אינדיקטור המודד את היחס בין שווי השוק של מטבעות יציבים כגון USDT לבין זה של ביטקוין. כאשר המדד בערכים נמוכים משמע שיש כוח קנייה גדול; הרבה מטבעות יציבים יושבים בצד.

ניתן לראות כי בכל פעם שערכי המדד סימנו שפל נמוך מקודמו והיו קרובים לרצועת בולינגר התחתונה הגיע מגמת עלייה רחבה. כרגע, ערכי המדד שוברים מתחת לשפל הקודם ואכן קרובים מאוד לרצועת בולינגר התחתונה. 

רצועת בולינג'ר, עבור מי שאינו מכיר, מבוססת על ממוצעים נעים ומספקת לנו כלים לזיהוי תנודתיות, רמות תמיכה ורמות התנגדות אפשריות למחירים או למדדים.

כך שכשהמדד מתקרב לרצועה התחתונה, מתקבלת אינדיקציה שורית ואפשרות לשפל מקומי. 

סטייבלקוין בבורסה
מקור: Glassnode

עמלות בורסות

מסקנות סיום

הסתכלות על תחושת השוק דרך זירות מסחר מספק לנו אינדיקציה נייטרלית, ומציעה כי השוק נמצא בחוסר החלטיות וכפי שציינתי זה סימן לזהירות.

נכון לעכשיו, אני דובי במעט, שכן נראה כי יש עוד ירידות לפנינו. כפי שציינתי בסקירה הקודמת ירידה לכיוון ה-$24,000 עדיין נמצאת על השולחן, יחד עם זאת יש מדדי בלוקצ׳יין רבים הקרובים מאוד לתת סימן לשפל מקומי.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור שחר

דור שחר

חוקר ביטקוין וניתוח על בסיס הבלוקצ'יין, משקיע ומנהל החזקות ביטקוין. למעקב בטוויטר: https://twitter.com/dorinvesting
דור שחר

דור שחר

חוקר ביטקוין וניתוח על בסיס הבלוקצ'יין, משקיע ומנהל החזקות ביטקוין. למעקב בטוויטר: https://twitter.com/dorinvesting

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן