התאומים וינקלווס תובעים את צ’רלי שרם בסך 32 מיליון דולר

קרע בין דמויות בכירות בקהילת המטבעות הדיגיטליים? קמרון וטיילר וינקלווס תובעים את צ’רלי שרם, משקיע ויזם בתעשיית הביטקוין, על אלפי מטבעות ביטקוין שלטענתם חייב להם מעסקאות עבר.

לפי דיווח שפורסם אתמול (יום חמישי) במגזין הניו-יורק טיימס, שרם – אשר ריצה שנת מאסר בכלא לאחר שהלבין הון וקיים עסק חלפנות כספים ללא רישיון, סייע לאחים וינקלווס להשקיע בביטקוין בשנת 2012.

כיועץ הקריפטו הראשון עבור התאומים, שרם הסכים לרכוש ביטקוין בשווי 750,000$ בשמם ולאחר שעשה זאת קיבל 250,000$ נוספים לאותה מטרה. על פי התביעה, שהוגשה בחודש סטפמבר, התאומים גילו בשלב מאוחר יותר ששרם לא העביר להם את סכום הביטקוין המלא שהגיע להם.

כעת, הם טוענים שהחוסר על פי חישוביהם מוערך ב-5,000 ביטקוין, אשר שווים כמעט 32 מיליון דולר בשער הביטקוין הנוכחי. בעת זמן העסקה ב-2012 היו שווים 12.5 דולר בלבד.

על פי התאומים וינקלווס, הם יצרו קשר עם שרם בעבר בנושא החוסרים, אך ללא הצלחה לקבל את המענה ואת המטבעות. התביעה אף טוענת שמאז שהשתחרר מבית הכלא לפני כשנתיים, ביצע שרם רכישות ראוותניות של מכוניות מזארטי, סירות מנוע, ונדל”ן בשווי 2 מיליון דולר בפלורידה. זאת למרות שטען שאין ברשותו כסף כלל (בעת השהייה בכלא). הרכישות, כך התביעה גורסת, ככל הנראה בוצעו באמצעות רווחי המטבעות הדיגיטליים שברשותו.

“או ששרם היה בר-מזל לחלוטין ומוצלח מאד מאז שהשתחרר מהכלא, או – וזו האופציה הסבירה יותר – שהוא ‘רכש’ שש שטחי-נדל”ן, שתי מזארטי, שתי סירות מנוע ורכישות נוספות באמצעות ערכם הדולרי של 5,000 מטבעות הביטקוין שגנב…” כך לפי התביעה.

עורך דינו של שרם, בריאן קליין, הגיב לכתבה בניו יורק טיימס:

“התביעה, באופן מוטעה, טוענת שלפני כשש שנים צ’רלי לכאורה גנב אלפי מטבעות ביטקוין. שום דבר לא יכול להיות רחוק יותר מהאמת. צ’רלי מתכוון להגן על עצמו באופן נחרץ, ולנקות את שמו במהירות.”

שרם התחיל את שתי שנות המאסר שלו במרץ 2015, אך לבסוף ריצה שנה אחת בלבד.

המנכ”ל של הבורסה BitInstant (שאינה פעילה יותר) נמצא אשם בהפרת חוקי הלבנת הון כאשר ביצע עסקים עם אדם אשר מכר מטבעות ביטקוין בשווי מיליון דולר לאנשים שהתכוונו לקנות באמצעותם סמים באתר המפורסם סילקרוד (SilkRoad). שרם חתם על עסקת טיעון, והיה אמור לשלם קנס של 950,000$ לממשלת ארה”ב כתנאי להסכם.

עם זאת, ישנן אף שמועות שהחלק השני של ההסכם (כלומר הקנס) עוד יחזרו לרדוף את שרם, שכן לפי ה-NYT שרם כלל לא העביר את הכסף לממשלה.

תורגם מ-CoinDesk.

 

שתפו:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
בן סמוחה

בן סמוחה

שותף-מייסד של CryptoJungle, יזם צעיר, בעל ידע מקצועי נרחב בעולם הבלוקצ'יין שנצבר לאחר תקופה ארוכה של למידה, מחקר ומסחר. מייסד קהילת הבלוקצ'יין בדרום הארץ ומעביר הרצאות על עולם המטבעות הקריפטוגרפיים.
בן סמוחה

בן סמוחה

שותף-מייסד של CryptoJungle, יזם צעיר, בעל ידע מקצועי נרחב בעולם הבלוקצ'יין שנצבר לאחר תקופה ארוכה של למידה, מחקר ומסחר. מייסד קהילת הבלוקצ'יין בדרום הארץ ומעביר הרצאות על עולם המטבעות הקריפטוגרפיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדש: קורס האונליין שלנו הושק ואתם מקבלים 30% הנחה!