התאומים וינקלווס תובעים את צ'רלי שרם בסך 32 מיליון דולר

וינקלווס

קרע בין דמויות בכירות בקהילת המטבעות הדיגיטליים? קמרון וטיילר וינקלווס תובעים את צ'רלי שרם, משקיע ויזם בתעשיית הביטקוין, על אלפי מטבעות ביטקוין שלטענתם חייב להם מעסקאות עבר.

לפי דיווח שפורסם אתמול (יום חמישי) במגזין הניו-יורק טיימס, שרם – אשר ריצה שנת מאסר בכלא לאחר שהלבין הון וקיים עסק חלפנות כספים ללא רישיון, סייע לאחים וינקלווס להשקיע בביטקוין בשנת 2012.

כיועץ הקריפטו הראשון עבור התאומים, שרם הסכים לרכוש ביטקוין בשווי 750,000$ בשמם ולאחר שעשה זאת קיבל 250,000$ נוספים לאותה מטרה. על פי התביעה, שהוגשה בחודש סטפמבר, התאומים גילו בשלב מאוחר יותר ששרם לא העביר להם את סכום הביטקוין המלא שהגיע להם.

כעת, הם טוענים שהחוסר על פי חישוביהם מוערך ב-5,000 ביטקוין, אשר שווים כמעט 32 מיליון דולר בשער הביטקוין הנוכחי. בעת זמן העסקה ב-2012 היו שווים 12.5 דולר בלבד.

על פי התאומים וינקלווס, הם יצרו קשר עם שרם בעבר בנושא החוסרים, אך ללא הצלחה לקבל את המענה ואת המטבעות. התביעה אף טוענת שמאז שהשתחרר מבית הכלא לפני כשנתיים, ביצע שרם רכישות ראוותניות של מכוניות מזארטי, סירות מנוע, ונדל"ן בשווי 2 מיליון דולר בפלורידה. זאת למרות שטען שאין ברשותו כסף כלל (בעת השהייה בכלא). הרכישות, כך התביעה גורסת, ככל הנראה בוצעו באמצעות רווחי המטבעות הדיגיטליים שברשותו.

"או ששרם היה בר-מזל לחלוטין ומוצלח מאד מאז שהשתחרר מהכלא, או – וזו האופציה הסבירה יותר – שהוא 'רכש' שש שטחי-נדל"ן, שתי מזארטי, שתי סירות מנוע ורכישות נוספות באמצעות ערכם הדולרי של 5,000 מטבעות הביטקוין שגנב…" כך לפי התביעה.

עורך דינו של שרם, בריאן קליין, הגיב לכתבה בניו יורק טיימס:

"התביעה, באופן מוטעה, טוענת שלפני כשש שנים צ'רלי לכאורה גנב אלפי מטבעות ביטקוין. שום דבר לא יכול להיות רחוק יותר מהאמת. צ'רלי מתכוון להגן על עצמו באופן נחרץ, ולנקות את שמו במהירות."

שרם התחיל את שתי שנות המאסר שלו במרץ 2015, אך לבסוף ריצה שנה אחת בלבד.

המנכ"ל של הבורסה BitInstant (שאינה פעילה יותר) נמצא אשם בהפרת חוקי הלבנת הון כאשר ביצע עסקים עם אדם אשר מכר מטבעות ביטקוין בשווי מיליון דולר לאנשים שהתכוונו לקנות באמצעותם סמים באתר המפורסם סילקרוד (SilkRoad). שרם חתם על עסקת טיעון, והיה אמור לשלם קנס של 950,000$ לממשלת ארה"ב כתנאי להסכם.

עם זאת, ישנן אף שמועות שהחלק השני של ההסכם (כלומר הקנס) עוד יחזרו לרדוף את שרם, שכן לפי ה-NYT שרם כלל לא העביר את הכסף לממשלה.

תורגם מ-CoinDesk.

 

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן