הבנק העולמי וקרן המטבע הבינלאומית משיקים “מטבע למידה”

שניים מהארגונים הבינלאומיים הגדולים, הבנק העולמי וקרן המטבע הבינלאומית (IMF) ישיקו רשת בלוקצ’יין פרטית ומטבע דיגיטלי שייקרא ‘Learning Coin’, כך לפי דיווח של המגזין Financial Times.

על פי הדיווח, המטבע כבר הושק, כאשר מטרתו היא ללמוד בצורה מעמיקה וטובה יותר את טיב המטבעות הדיגיטליים והטכנולוגיה המתפתחת. המטבע לא יהיה נגיש מחוץ לבנק העולמי וה-IMF, ואין לו שום ערך כספי – ולכן אינו באמת מטבע דיגיטלי, על אחת כמה וכמה לא ביטקוין.

עם זאת, פיתוח המטבע אפשר לצוותי הארגונים להכיר את העקרונות שיושבים בבסיס טכנולוגיית רישומים מבוזרים (Distributed Ledger Technologies) כגון חוזים חכמים, שקיפות יתרה והאתגרים הצפויים במניעת הלבנת הון.

בהצהרה ששחררה ה-IMF נאמר: “התפתחות הנכסים הקריפטוגרפיים וטכנולוגיית הרישומים המבוזרים קורה בקצב מהיר, כמו גם כמות המידע שיש סביבם. התפתחות זו מכריחה בנקים מרכזיים, רגולטורים ומוסדות פיננסיים להכיר בפערי הידע הגדולים שבין המחוקקים, קובעי המדיניות, כלכלנים והטכנולוגיה עצמה. מטרת הפרויקט היא לגשר על הפערים הללו וליצור בסיס ידע חזק בקרב הבנק העולמי וקרן המטבע הבינלאומית”.

למה לא ללמוד על ביטקוין?

לא ברור כיצד יצירת מטבע חדש חסר ערך המבוסס על בלוקצ’יין שכלל אינו מבוזר תסייע לגופים הללו ללמוד את התחום, שכן אין שום קשר בין השניים.

במקום זאת, ראוי שהגופים שמנסים ו/או מתיימרים להכיר ולהבין לעומק תהליכים גלובליים על מנת להסיק מסקנות על הכלכלה העולמית, יכירו כיצד בפועל עובדים המטבעות, מהם מבני התמריצים, וכיצד ביטקוין גבר על כל המכשולים בעשור האחרון – ויעשו זאת לא ברשת-צעצוע.

מה שבטוח הוא שאותם גופים, ביחס עם בנק מרכזיים, מבינים שמטבעות דיגיטליים הם בהחלט משהו שכבר לא יכול לחמוק מתחת לרדאר. בשבוע האחרון אף צוטטה ראש ה-IMF, כריסטין לאגרד, כאשר אמרה: “טכנולוגיות פיננסיות כגון מטבעות דיגיטליים לחלוטין מרעידות את המערכות הבנקאיות וחייבות להיות מפוקחות על מנת לשמור על יציבות”.

שתפו:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
בן סמוחה

בן סמוחה

שותף-מייסד של CryptoJungle, יזם צעיר, בעל ידע מקצועי נרחב בעולם הבלוקצ'יין שנצבר לאחר תקופה ארוכה של למידה, מחקר ומסחר. מייסד קהילת הבלוקצ'יין בדרום הארץ ומעביר הרצאות על עולם המטבעות הקריפטוגרפיים.
בן סמוחה

בן סמוחה

שותף-מייסד של CryptoJungle, יזם צעיר, בעל ידע מקצועי נרחב בעולם הבלוקצ'יין שנצבר לאחר תקופה ארוכה של למידה, מחקר ומסחר. מייסד קהילת הבלוקצ'יין בדרום הארץ ומעביר הרצאות על עולם המטבעות הקריפטוגרפיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדש: קורס האונליין שלנו הושק ואתם מקבלים 30% הנחה!