ביטקוין שוב בשיא חדש; שוק הקריפטו חוצה את הטריליון דולר

שוק המטבעות הדיגיטליים בכלל וביטקוין בפרט ממשיכים לשגע את העולם, גם כשנדמה שהעולם עצמו השתגע.

הבוקר חצה לראשונה ביטקוין את שער ה-$37,000 ואף קבע שיא חדש בשער של $37,795 לפני שחזר מעט אחורה ונכון לכתיבת מלים אלו נסחר ב-$36,650.

אך הבשורה האמיתית היא ששוק המטבעות הדיגיטליים חצה לראשונה את הטריליון דולר שווי שוק, 1,000,000,000,000$, מה שבהחלט שם אותו על המפה העולמית עבור גופים פיננסיים שנמנעו מלהתייחס אליו עד שיהיה גדול מספיק.

שוק המטבעות הדיגיטליים
מקור: Coinmarketcap

עליות בצל הכאוס באמריקה

אמש נפגשו בתי הנבחרים בארה”ב בקונגרס כדי לדון ולאשר את הצבעת האלקטורלים ולחתום רשמית את ג’ו ביידן כנשיא ארה”ב המיועד.

על אף בקשות מצד חברי קונגרס שלא לקבל את ההצבעות, וכתוצאה לעורר דיון שבו יוצגו עדויות וראיות לזיופים חמורים שבוצעו בבחירות, סגן נשיא ארה”ב מייק פנס החליט שאין זו סמכותו לערער על האלקטורלים.

זאת על אף שהחוקה אכן מעניקה לו את הסמכות לבחון את הראיות ואף להחזיר את “ההחלטה” למחוקקים המקומיים, למרות בקשות חוזרות ונשנות מצד מחוקקים מקומיים במדינות ה”מתנדנדות” שלמעשה מכריעות את הבחירות, ולמרות שהיו לכך תקדימים בעבר.

כתוצאה, מאות מפגינים מבין מאות האלפים שהגיעו לוושינגטון אתמול פרצו לקונגרס, וחברי הקונגרס והסנאט פונו. כוחות FBI והמשמר הלאומי הגיעו לבירה, עוצר הוטל על העיר, מפגינה נהרגה מירי משטרתי בתוך הקפיטול וכאוס נוצר.

הייתם רוצים לחשוב שלראשונה מזה 200 שנה שמפגינים פורצים לבית הנבחרים משום שהם לא מרוצים מהתנהלות נבחרי הציבור שלהם, השווקים יגיבו בהתאם.

במקום זאת, מדד הנאסדק ירד ב-1.5%, ה-S&P עלה ב-0.5% והדאו ג’ונס עלה ב-1.5%.

ביטקוין מנגד, ומטבעות דיגיטליים נוספים, המריאו לשיא חדש ולמחירים שלא ביקרו בהם שנים, בהתאמה.

מצד אחד זה מעיד בעיניי על הניתוק המוחלט בין שוק ההון לבין מה שדה פקטו קורה במציאות, הן הכלכלית והן הפוליטית-חברתית, ומצד שני זוהי הבעת אמון גדולה בביטקוין: לשבור שיאים בעת שהכאוס שורר על המעצמה החזקה בעולם.

שתפו:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
בן סמוחה

בן סמוחה

שותף-מייסד של CryptoJungle, יזם צעיר, בעל ידע מקצועי נרחב בעולם הבלוקצ'יין שנצבר לאחר תקופה ארוכה של למידה, מחקר ומסחר. מייסד קהילת הבלוקצ'יין בדרום הארץ ומעביר הרצאות על עולם המטבעות הקריפטוגרפיים.
בן סמוחה

בן סמוחה

שותף-מייסד של CryptoJungle, יזם צעיר, בעל ידע מקצועי נרחב בעולם הבלוקצ'יין שנצבר לאחר תקופה ארוכה של למידה, מחקר ומסחר. מייסד קהילת הבלוקצ'יין בדרום הארץ ומעביר הרצאות על עולם המטבעות הקריפטוגרפיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדש: קורס האונליין שלנו הושק ואתם מקבלים 30% הנחה!