ניצחון לביטס אוף גולד בבית המשפט העליון: בנק לאומי יאפשר לחלפן לנהל חשבון בנק

לאחר מאבק משפטי ממושך, ביטס אוף גולד מנצחת בבית המשפט העליון את בנק לאומי במסגרת הסכם פשרה אשר קובע שחשבונה של החברה לא ייסגר והיא תוכל להמשיך בפעילותה בתחום המטבעות הדיגיטליים.

עבור החלפן הפועל בתחום מזה 6 שנים מדובר בניצחון גדול, שכן השופטים קבעו כי "לאחר שנשמעו הטענות בערעור ובעקבות סיג ושיח נוסף שהתקיים בהמלצת בית המשפט, הגיעו הצדדים לידי הסכמה כדלקמן: לצורכי פשרה במסגרת תיק ספציפי זה, בלי שהדבר יהווה תקדים משפטי או הסכמה כלשהי מצד הבנק לניהול חשבונות מסחר למטבעות וירטואליים במקרים נוספים, מוסכם כי המערערת (ביטס אוף גולד) תוכל להמשיך לנהל את חשבונה בבנק לאומי לצורכי פעילות מסחר למטבעות וירטואליים, וזאת מבלי לפגוע בזכותו של הבנק לבחון באופן פרטני כל פעולה שמתבצעת בחשבון ולבצע בעצמו צעדים הדרושים לפי שיקול-דעתו לצורך מזעור הסיכונים שלשיטתו נשקפים מפעילותה המסחרית של החברה. בנוסף, המערערת מתחייבת לשתף פעולה עם הבנק".

אמנם מאכזב שאין מדובר בפסק דין תקדימי אשר היה יכול לשמש עסקים נוספים ואף אנשים פרטיים, אך לא ניתן להתכחש להישג המדהים של ביטס אוף גולד. יובל רואש, מנכ"ל החברה הוסיף לגלובס: "זה רגע מרגש עבורנו כחברה ועבור הקהילה כולה. עבדנו קשה כדי להקים חברה שעומדת בדרישות הרגולטוריות בתעשייה חדשה, והעבודה הזו השתלמה. הצלחנו להוכיח לבית המשפט כי אנחנו ראויים לאמון המערכת הבנקאית, וכי הניסיון לסגור את חשבון הבנק שלנו היה מוטעה".

 

שתפו:

Share on email
Share on facebook
Share on whatsapp

עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך:

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שתפו את הפוסט עם חברים