מיצוע רכישות (DCA): המדריך המלא לאסטרטגית ההשקעה הפופולרית

שוק המטבעות הדיגיטליים מאוד תנודתי בטווח הקצר, אך בטווח הארוך התעשייה צומחת ומתפתחת וכך גם שווי השוק.

כמובן שלא כל המטבעות הדיגיטליים כיום יהיו קיימים בעוד מספר שנים, ולכן כדאי לחקור ולבחור להשקיע בפרויקטים שאנו בטוחים שישרדו את מבחן הזמן.

אך אם נצליח לחקור ולזהות השקעות שנעריך כטובות בפרספקטיבה ארוכת טווח, נוכל להשתמש באסטרטגיית ההשקעה מיצוע רכישות, באנגלית Dollar Cost Averaging (או בקיצור DCA) – ולהכנס אל ההשקעה בהדרגתיות ולאורך זמן. 

בדרך זו נוכל להינות ממגמת העלייה של ההשקעה לאורך זמן, מבלי לנסות לתזמן את הטווח הקצר או אף להיות מוטרדים ממנו, ונוכל לנטרל את אלמנט הרגש שמשפיע על מועד הקנייה בכך שנבצע רכישה אוטומטית.

אסטרטגית מיצוע רכישות (DCA)

אסטרטגיית ההשקעה מיצוע רכישות DCA למעשה אומרת דבר די פשוט: במקום להשקיע סכום גדול בבת-אחת, נחלק את ההשקעה לסכומים קטנים במרווחים קבועים של זמן. 

כלומר, בכל מסגרת זמן קבועה (נניח בתחילת כל חודש עם קבלת המשכורת) נשקיע בנכס מסוים (כגון ביטקוין) סכום מוגדר מראש (נומינלית, כגון $25, או כאחוז מהשכר שמוקצה להשקעה).

לפי הדוגמה – אנחנו יכולים להחליט, למשל, שבכל עשירי לחודש נקנה ביטקוין בסכום של 25 דולר. אם היינו פועלים כך, לצורך המחשה, בשלוש השנים האחרונות (מדצמבר 2018) – היינו משקיעים בסך הכל כ-3,900 דולר, ושווי הביטקוין שהיה לנו כעת (נכון לכתיבת שורות אלו) היה עומד על סך כ-25,000 דולר – עלייה של כ-540 אחוז.

בין לבין, השוק היה מאד תנודתי, כפי ניתן לראות בגרף. שער הביטקוין נסק ל-$14,000 וחזר שוב לתחתית ה-$3,000, אך כמשקיעים שנוקטים באסטרטגית מיצוע רכישות זהו 'רעש' בטווח הקצר.

לאורך זמן, אסטרטגיית DCA היא אחת מהדרכים הכי פשוטות ובטוחות להשקיע בביטקוין ובנכסים דיגיטליים איכותיים אחרים. אם אתם לא בטוחים לגבי יכולות תזמון השוק שלכם, ואם אתם אינכם מעוניינים להיות מוטרדים מכך ביומיום – זו יכולה להיות אופציה טובה עבורכם.

למי מיצוע רכישות מתאים?

השקעה בגישת DCA מיועדת לאנשים שאינם מעוניינים להשקיע זמן במחקר וניסיון לתזמן את השוק. גישת השקעה זו מורידה את רמת הסיכון (של קנייה במחירי שיא) ופורסת אותו לאורך זמן. 

מי שבוחר ב-DCA מגן על עצמו מפני הטעות הנפוצה ביותר של קנייה במחיר מאוד גבוה ביחס לתקופה (שרק בדיעבד יודעים לזהות בוודאות). אם קונים בתדירות וסכום קבוע לאורך זמן –  במקום לקוות לתזמן נכון או "לקנות בזול" – אנחנו קונים את סוג של ממוצע של המחירים בתקופת ההשקעה שלנו.

ההשקעה בגישה זו אינה מתאימה, מן הסתם, למי שרוצים להשקיע לטווח קצר. אם אתם משקיעים לתקופה קצרה בלבד הסיכון שלכם גובר גם אם תבחרו בגישת DCA. הגישה דורשת משמעת עצמית ומתאימה לכל מי שרוצה להוריד את רמת הסיכון של ההשקעה שלהם וחושב לטווח ארוך.

בנוסף, רבים בקהילת הביטקוין מתייחסים אל DCA בתור הדרך שלהם לתמוך ברשת הביטקוין וגם כחיסכון לטווח ארוך – לפנסיה שלהם. כלומר, הם רואים את ההשקעה בביטקוין לטווח ארוך מאוד – של עשרות שנים ואפילו עבור הדורות הבאים – ופחות מטרידים את עצמם בתנודתיות שבטווח הקצר. זה מתאים במיוחד לאוכלוסיה צעירה, בני דור המיליניאלז, ה-Y וה-Z, אשר רק מתחילים את חייהם הכלכליים הבוגרים.

האתר DCABTC מציע מחשבון חישוב מיצוע רכישות שיסייע לכם להבין עד כמה האסטרטגיה הזו הייתה רווחית על פני מסגרות הזמן שתבחרו.

אוקי, נראה לי שזה מתאים לי – מה עושים עכשיו?

כמו בכל השקעה לטווח ארוך, קודם כל כדאי לחקור ולדעת שאכן זו השקעה שאתם מרגישים בטוחים בה גם מבלי לדעת מה השווי שלה מדי יום. במקרה של מטבעות דיגיטליים, רצוי להיצמד למטבעות גדולים שהוכיחו את עצמם לאורך זמן, כמו למשל ביטקוין ואתריום.

חשוב לזכור שרוב הפרויקטים הקיימים כיום כנראה לא יחזיקו מעמד זמן רב. לצורך המחשה, נסו לראות כמה מטבעות אתם מזהים מתוך 13 המטבעות הדיגיטליים עם שווי השוק הכי גדול ב-26 בינואר, 2014.

כמובן שאין הבטחות בהשקעות ומומלץ ביותר לעשות את השיקולים והמחקר האישי שלכם, לפחות ברמה בסיסית, כדי להרגיש ביטחון במה שאתם משקיעים. מעבר לכך שזה מגדיל את הסבירות שההשקעה שלכם תהיה מוצלחת, זה בעיקר מקל על הנפש ועל סערת הרגשות הפוטנציאלית שמכה כאשר התנודתיות חוזרת לשוק בטווח הקצר ואתם נתקלים בנושא בתקשורת.

הדרך הקלה – הוראת קבע

ביטס אוף גולד

אם אתם רוצים לעשות לעצמכם את החיים קלים, תוכלו להיעזר בשירות הוראת הקבע של ביטס אוף גולד. דרך ביטס אוף גולד אפשר לרכוש בשיטת DCA מטבעות הנחשבים יחסית בטוחים כהשקעה לטווח ארוך: ביטקוין ואתריום.

באמצעות השירות של ביטס אוף גולד מספיק להירשם וליצור את הוראת הקבע פעם אחת, וכל עוד אתם לא מבטלים אותה – תקבלו ביטקוין ו/או אתריום ישירות לארנק הקריפטו שלכם בתדירות ובערך שקלי קבועים מראש.

העמלה, כפי שניתן לראות בתמונה המצורפת, היא 6% כולל מע"מ, אך היא נותנת את הראש השקט שלא להתעסק ביומיום.

אז למצע או לא?

אסטרטגיית DCA היא גישה פשוטה להשקעה לטווח ארוך אשר מייתרת את הצורך לתזמן את השוק ומתאימה למשקיעים פסיביים. אלו הבוחרים בגישת ההשקעה DCA יכולים להתעסק רק בפעולת הרכישה הקבועה (או אוטומטית באמצעות הוראת קבע), מבלי להטריד את עצמם בחדשות החיוביות או השליליות הבאות והולכות.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/
דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן