אתריום על המפה: גרייסקייל הגישה בקשה להמיר את קרן הנאמנות לקרן סל

גם מנהלת הנכסים ולקירי החלה לשלב חוזים עתידיים ל-ETH בקרנות הסל שלה, ו-VanEck משיקה קרן חדשה
ethereum

בזמן ששוק הקריפטו ממתין בעצבנות להחלטת רשות ניירות ערך האמריקאית (SEC) בנוגע לקרנות סל צמודות ביטקוין, גרייסקייל מנצלת את נצחונה על ה-SEC ונשענת על הסנטימנט החיובי כדי להגיש בקשה נוסף: להמיר את קרן הנאמנות ETHE, המנהלת כ-5 מיליארד דולר שווי אתריום, לקרן סל בעלת התחשבנות פיזית.

בנוסף, התעוררות נרשמת בשוק קרנות הסל המושקעות בחוזים עתידיים של אתריום, כאשר כמה מגופי ההשקעה הגדולים בתחום מובילים מהלכים משמעותיים להגדלת חשיפתם למוצרים פיננסיים אלה.

כך למשל בחברת ולקירי, המנהלת כמעט 80 מיליארד דולר. ולקירי קיבלה לאחרונה אישור מה-SEC להמיר את קרן הסל לחוזים עתידיים בביטקוין שלה למוצר פיננסי שישלב השקעה גם בחוזים עתידיים של אתריום. 

אפיק ההשקעה החדש צפוי להיפתח מחר (ג'), ושמו המעודכן יהיה "Bitcoin and Ether Strategy ETF", כאשר הטיקר יישאר BTF. 

גרייסקייל בתנופה מאז פסיקת בית המשפט

חברת ההשקעות גרייסקייל הגישה כאמור בקשה ל-SEC להמיר את קרן הנאמנות ETHE לקרן סל בעלת התחשבנות פיזית באתריום (Spot ETF). "הגשת הבקשה להמרת ETHE ל-ETF היא השלב הטבעי הבא באבולוציה של המוצר", כתב ב-X (לשעבר טוויטר) מנכ"ל גרייסקייל מיכאל זוננשיין, "זהו רגע חשוב במאמץ להביא את אתריום עוד יותר להיות מוכר על ידי הרגולציה של ארה"ב".

עד כה סירב יו"ר הרשות לני"ע גארי גנסלר פעמיים, תחת עדות בשבועה בקונגרס או בסנאט האמריקני, להתייחס לשאלה הישירה: האם אתריום נייר ערך או לא. זאת בניגוד לעמדת הועדה לפיקוח על מסחר בחוזים עתידיים וסחורות (ה-CFTC) שקובעת כי אתריום הינו סחורה ועל כן כפוף לתחום שיפוטה, ולא לתחום הפיקוח של הרשות לני"ע.

קרן הנאמנות לאתריום של גרייסקייל הושקה במרץ 2019, ונכון לימים אלה מוערכת ב-5 מיליארד דולר. על פי ההערכות הקרן אחראית ל-2.5% מהיקף המסחר באתריום.

בסוף אוגוסט רשמה גרייסקייל הישג משמעותי בהליך משפטי מול ה-SEC, כאשר שופט בית המשפט לערעורים במחוז קולומביה קבע כי אין הצדקה לסירובה של ה-SEC לאשר לגרייסקייל להציע ללקוחותיה קרן סל המושקעת ישירות בביטקוין.

לאור זאת, אנליסטים בשוק – כולל האנליסט הבכיר של בלומברג לקרנות סל – מעריכים בלמעלה מ-80% את סיכויי אישור קרן הסל בשנה הקרובה (אך לא בהכרח ב-2023).

הכשרה ייחודית בתחום הבלוקצ'יין

המסלול שיכשיר אתכם להיות מומחים בתחום החם ביותר

הם כבר בפנים:

ללמוד מהמובילים בתעשייה ולשדרג את העתיד שלכם!

המסלול שיכשיר אתכם להיות מומחים בתחום החם ביותר

הם כבר בפנים:

ללמוד מהמובילים בתעשייה ולשדרג את העתיד שלכם!

קרן סל חדשה גם ל-VanEck

חברה נוספת שמעמיקה את מעורבותה בקרנות סל צמודות חוזים עתידיים לאתריום היא VanEck, ענקית ההשקעות המנהלת כמעט 100 מיליארד דולר. החברה השיקה היום (ב') קרן סל חדשה – EFTUT, העוקבת אחר מחירי חוזים עתידיים לאתריום בבורסת CME בשיקגו. 

הקרן קיבלה אישור לסחור בחוזים עתידיים המפוקחים ע"י ה-CFTC, ולא תחזיק בנכס ETH עצמו.

קרן הסל החדשה מצטרפת ל-XBTF, קרן סל אסטרטגית אחרת של VanEck, המושקעת בחוזים עתידיים של ביטקוין.

על שולחנו של גארי גנסלר יו"ר ה-SEC ממתינה לאישור רשימה ארוכה של בקשות לקרנות סל, הן עוקבות ביטקוין והן עוקבות אתריום. רק בתחילת השבוע הזה הוגשו עוד שתי בקשות לקרן ספוט של אתריום – אחת על ידי Invesco והשנייה של גלקסי דיגיטל, כך על פי פרסום של קוינטלגרף שטרם קיבל אישור רשמי.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן