דוח חדש: ישנם למעלה מ-500 מיליון משתמשי קריפטו בעולם

מספר משתמשי הקריפטו והבלוקצ'יין גדל ב-34% במהלך שנת 2023, כך עפ"י דוח חדש שמתפרסם ע"י קריפטו קום
משתמשי קריפטו

מחלקת המחקר של בורסת קריפטו קום (Crypto com) מפרסמת דוח חדש הטוען כי ישנם למעלה מחצי מיליארד משתמשי ומחזיקי קריפטו ברחבי העולם, נכון לסוף שנת 2023.

על פי הדוח, הנשען על בסיס נתונים מהבלוקצ'יין והצלבתם עם נתונים פומביים של 23 בורסות קריפטו וארנקים דיגיטליים, נרשם גידול של 34% במהלך שנת 2023, מ-432 מיליון משתמשים – ל-580 מיליון.

מספר משתמשי אתריום גדל מ-89 מיליון ל-124 מיליון, בעוד שמספר המשתמשים בביטקוין גדל מ-222 מיליון ל-296 מיליון.

קריפטו קום משתמשי קריפטו
הערכת כמות משתמשי הקריפטו בעולם. מקור: קריפטו קום

"אימוץ הקריפטו בשנת 2023 רשם אבני דרך חדשות, למרות קשיי המאקרו ובהם המדיניות המוניטרית המצמצמת הננקטת ע"י בנקים מרכזיים במערב בניסיון להיאבק באינפלציה, הקונפליקטים באירופה ובמזה"ת, והשפעות ארוכות הטווח של המגפה," נמסר בדוח אשר טוען שהצטרפותם של מרבית משתמשי הקריפטו החדשים ב-2023 קרתה ברבעון האחרון של השנה.

כמו כן, להערכת כותבי הדוח 40% ממחזיקי הביטקוין מחזיקים גם באתריום, בעוד ש-42% ממשתמשי הקריפטו לא מחזיקים ביטקוין או אתריום כלל.

מתודולוגיה לא מושלמת

רשתות בלוקצ'יין אינן אנונימיות אלא הן פסודו-אנונימיות. כלומר, ניתן לבצע מעקבים אחר ארנקים ופעילותם בצורה שקופה, אך ישנו קושי בזיהוי הישות העומדת מאחורי הארנק.

לאור זאת, יתכן כי משתמש אחד מחזיק בכמות ארנקים מרובה, וההפך – משתמש אחד, כגון בורסה, עשוי ואף צפוי להחזיק קריפטו עבור משתמשים רבים.

לכן, יש להתייחס לכך בהנחות המוצא של הדוח, אשר נשען על פעילות ארנקים פומבית של בורסות קריפטו ומשתמשיהן, פרקטיקות מסוימות של ניהול ארנקים, ועוד.

מנגד, הדוח אינו כולל התייחסות לפעילות מסחר מעבר לדלפק (Over the counter) המתבצעת לרוב בסכומים גדולים, ולפעילות Peer-to-peer שאיננה קורה בבורסה.

מכאן שניתן לשער שכמות המשתמשים ככל הנראה נמוכה יותר מזו שפורסמה בדוח – וישנו קושי להעריך את הסטייה.

דוח שהתפרסם ע"י בורסת ביטפינקס בדצמבר 23' צופה כי מספר משתמשי הקריפטו תגיע ל-950 מיליון עד סוף שנת 2024.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.

למעלה מ-500 מיליון משתמשי קריפטו בעולם

ואתם עדיין נשארים מאחור?

שנת 2024 רק התחילה - אל תפספסו את ההזדמנויות שהיא מייצרת

השאירו פרטים לקבלת הטבה מוגבלת בזמן

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן