סדרת הטלוויזיה “עמק הסיליקון” בסצנות מצוינות על הביטקוין ו-ICO

כן, הן עד כדי כך מצוינות שהייתי מוכרח לכתוב על זה!

**אזהרת ספוילר למי שטרם ראה את הפרק…**

‘עמק הסיליקון’, למי שלא מכיר, היא סדרת טלוויזיה אשר עוסקת בחבורה של מתכנתים צעירים באזור ההייטק המפורסם בקליפורניה שמנסים כל עונה מחדש להקים את הסטארט-אפ שישנה את העולם. מדובר בסדרה קומית צינית ומצוינת שצוחקת על כל דבר שאתם רק יכולים לחשוב עליו: למשל, הסרטון שלפניכם מציג את סצנת הסיום של העונה הראשונה של הסדרה (אי שם ב-2014) ובה המתכנתים מחשבים נוסחאות כיצד ניתן לאונן לכמה שיותר אנשים בכמה שפחות זמן כדי לרצות אותם ולזכות בתחרות.

אגב, החישובים שעלו בסצנה הם חישובים של מדענים שבאמת ישבו וחקרו את הנושא לטובת התוכנית, והסצנה הזו נחשבת לבדיחה המינית הארוכה ביותר בתולדות הטלוויזיה.

בימינו, העונה החמישית של עמק הסיליקון משודרת, ובה PiedPiper, החברה של דמויות המפתח, מנסה ליצור אינטרנט חדש מבוזר (מוכר לכם?). הם ניצבים בפני סבב גיוס שני של כספים מקרן ההשקעות שעובדת איתם, כשלפתע גילפויל, מנהל צוות התכנות, מציע למנכ”ל ריצ’ארד – למה שלא נעשה ICO?

ב-5 סצנות מצוינות לאורך הפרק, עושה גילפויל שירות אדיר לקהילת הקריפטו כשזורק את כל האמת בפרצוף.

 

https://www.youtube.com/watch?v=5vrQeNNIElM

חלק מפנינותיו:

“למה אנשים מעריכים את פיסות הנייר עשויות הכותנה ששוכבות להם בארנק? כי כולנו עדר, והסכמנו ביחד להקנות לנכסים/דברים מסוימים – ערך.”

“יש מעט מאד דברים שאגן עליהם בתשוקה אמיתית: מריחואנה רפואית, השטן התנכ”י כמטאפורה למרד נגד עריצות ו”Motherfucking goddamn cryptocurrencies.”

כחלק מהמצגת שגילפויל מעביר לריצ’ארד (המנכ”ל), ריצ’ארד עונה לו “כל יום אני קורא כתבות על בועת הביטקוין שאנו נמצאים בה.”

גילפויל החד קוטע אותו ישר עם השאלה:
“ומי כותב את הכתבות הללו? אני לא רוצה לומר ‘הממסד’, אבל יכול להיות שוורן באפט קרא לביטקוין תרמית פירמידה כי יש לו 92 מיליארד דולרים קונבנציונליים להגן עליהם? בוא נגיד שהוא צודק, וביטקוין מת. מייספייס, פרנדסטר שניהם מתו. אך הם פינו את הדרך לרשתות חברתיות כמו פייסבוק וטוויטר שהשתלטו לחלוטין על העולם. קריפטו שם, והוא לא הולך לשום מקום.”

בסצנה נוספת בפרק, מתעמקים בראס, משקיע לשעבר בחברה שנכנס בקלות לקטגוריית רמאי ה-ICO כשעשה 36 הנפקות בעצמו – ורק אחת צלחה. כמובן שבגאונותם של כותבי הסדרה, הוא מאבד את ארנק החומרה שלו והופך מזבלה כדי למצוא אותו. ריצ’ארד וגילפויל הולכים אליו להתייעצות ולהבין את סטטיסטיקת ההצלחה, וחושפים את הגישה שנוגעת ל-ICO: “מספיק ש-1 מתוך 36 יתפוס והוא יכסה את כל ההפסדים של השאר + רווחים.”

בסצנה האחרונה אנחנו רואים את כל עובדי החברה צופים במסך מתעדכן של ה-ICO, ובו רואים את PiedPiperCoin עומד על 0.07 סנט והעובדים, שציפו לבונוסים שמנים מסבב הגיוס השני, מאוכזבים כולם.

זוהי לא הפעם הראשונה העונה שעמק הסיליקון נכנסת חזק לעולם הקריפטו, גילפויל סיפק את אחת הסצנות המצחיקות ביותר העונה (ואת זה כבר אשאיר לכם לצפות ולצחוק).

עולם המטבעות הדיגיטליים בהחלט מגיע למיינסטרים, השבוע גם סדרת “מיליארדים” כללה סצנה שבה הדמות הראשית מחזיק ארנק לדג’ר ננו אס ורוצה למסור לדמות אחרת מיליון דולר בשווי קריפטו. בנוסף, ביל גייטס, וורן באפט ואנשים מוכרים מאד בעולם ממשיכים להתבטא על הביטקוין (נגדו לרוב) וזה בהחלט משאיר את הקריפטו בכותרות.

שתפו:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
בן סמוחה

בן סמוחה

שותף-מייסד של CryptoJungle, יזם צעיר, בעל ידע מקצועי נרחב בעולם הבלוקצ'יין שנצבר לאחר תקופה ארוכה של למידה, מחקר ומסחר. מייסד קהילת הבלוקצ'יין בדרום הארץ ומעביר הרצאות על עולם המטבעות הקריפטוגרפיים.
בן סמוחה

בן סמוחה

שותף-מייסד של CryptoJungle, יזם צעיר, בעל ידע מקצועי נרחב בעולם הבלוקצ'יין שנצבר לאחר תקופה ארוכה של למידה, מחקר ומסחר. מייסד קהילת הבלוקצ'יין בדרום הארץ ומעביר הרצאות על עולם המטבעות הקריפטוגרפיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדש: קורס האונליין שלנו הושק ואתם מקבלים 30% הנחה!