הפרטים מתגלים: סטארבאקס תאפשר תשלומים בביטקוין דרך פלטפורמת Bakkt

ענקית הקפה הבינלאומית סטארבאקס (Starbucks) תאפשר תשלומים בביטקוין כבר בשנת 2019, כך לפי פרטים חדשים.

מגזין הקריפטו שצובר תאוצה, TheBlock, שיתף ב-4 במרץ סקופ ממקור פנימי המקורב לפלטפורמת Bakkt. לטובת התזכורת, פלטפורמת באקט מתוכננת להיות אפליקציית “All in one”, אשר תאפשר החזקה, תשלומים ומסחר במטבעות דיגיטליים. השותפים להקמת הפלטפורמה הם לא פחות מ-ICE (בעלי בורסת ניו יורק למניות), חברת סטארבאקס וחברת מיקרוסופט, והושקעו בה מעל 180 מיליון דולר.

לפי התכנון, השקת הפלטפורמה מחולקת לשני שלבים: הראשון הוא שלב המסחר וההחזקה, אשר יכלול בין השאר מסחר בחוזים עתידיים, מסחר בחוזים פיזיים והחזקה מאובטחת של המטבע. השלב השני הוא שלב התשלומים שיכלול תשלומים מידיים במטבע הביטקוין, בתהליך שממיר את המטבעות הדיגיטליים לכסף פיאט (דולרים/שקלים וכו’) מאחורי הקלעים.

השלב הראשון מותנה באישור רגולטורי מסוים לו מחכה הפלטפורמה, ובעקבות השבתת הממשל האמריקני למעל חודש בתחילת 2019, נאלצה הפלטפורמה לדחות את ההשקה.

סטארבאקס תאפשר תשלומים בביטקוין

כעת מתגלים פרטי העסקה בין באקט לבין סטארבאקס. על פי הדיווחים, סטארבאקס תאפשר תשלומים בביטקוין בכל סניפיה בארה”ב וככל הנראה גם תשקיע מאמצי שיווק לקידום הבשורה. עבור התחייבות זאת, קיבלה סטארבאקס הון מניות משמעותי בפלטפורמת Bakkt. בעוד שהסכום המדויק לא הוסגר, מקור המקורב לעסקה טוען שמדובר בסכום “לא פרופורציונלי” בהתחשב בעובדה שהם לא השקיעו כסף. כמו כן, הוא הדגיש ש”יש ערך גדול למותג ברמה של סטארבאקס, במיוחד עבור שמות חדשים יחסית כמו Bakkt”.

בנוסף, ציין המקור שסטארבאקס תבחן תחילה את השירות של באקט על מנת לוודא את טיבו, ורק לאחר מכן תאפשר לקהל הרחב לשלם באמצעותו.

אמנם התשלום לא יתבצע ישירות בביטקוין מאיתנו לסטארבאקס אלא יומר ברקע לדולרים, אך עצם האפשרות לשלם באמצעותו בענקית הקפה הוא פתיחת דלת גדולה מאד לשימוש יומיומי במטבע.

כעת נותר רק לחכות לאישור הרגולטורי הסופי, אשר צפוי עפ”י הערכות להינתן כבר בחציו השני של 2019.

שתפו:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
בן סמוחה

בן סמוחה

שותף-מייסד של CryptoJungle, יזם צעיר, בעל ידע מקצועי נרחב בעולם הבלוקצ'יין שנצבר לאחר תקופה ארוכה של למידה, מחקר ומסחר. מייסד קהילת הבלוקצ'יין בדרום הארץ ומעביר הרצאות על עולם המטבעות הקריפטוגרפיים.
בן סמוחה

בן סמוחה

שותף-מייסד של CryptoJungle, יזם צעיר, בעל ידע מקצועי נרחב בעולם הבלוקצ'יין שנצבר לאחר תקופה ארוכה של למידה, מחקר ומסחר. מייסד קהילת הבלוקצ'יין בדרום הארץ ומעביר הרצאות על עולם המטבעות הקריפטוגרפיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדש: קורס האונליין שלנו הושק ואתם מקבלים 30% הנחה!