טלגרם מבטלת את השקת רשת הבלוקצ’יין והמטבע שלה

טלגרם

אפליקציית המסרים טלגרם (Telegram) עובדת מזה כשנתיים וחצי על רשת בלוקצ’יין ומטבע ייעודיים, אשר היו אמורים להשתלב גם באפליקציה. לטובת הפרויקט גייסה בשנת 2018 1.7 מיליארד דולר ממשקיעים מכל רחבי העולם. כעת, מייסד טלגרם פבל דורוב מודיע על משיכת התערבותם מהפרויקט ומציג ביקורת נוקבת נגד בית המשפט האמריקני ועל יכולתה של ארה”ב לשלוט באזרחים זרים באמצעות סנקציות.

“[רשת הבלוקצ’יין] TON תוכננה על מנת לחלוק את עקרונות הביזור שסללו ביטקוין ואתריום, אבל להיות מהירה יותר וסקלאבילית יותר.” פתח דורוב את מכתבו. “אנחנו מאד גאים בתוצאה – הטכנולוגיה שיצרנו אפשרה העברה מבוזרת, פתוחה וחופשית של ערכים ורעיונות. אם הייתה מתממשקת עם טלגרם, היה ל-TON הפוטנציאל לחולל מהפכה בדרך בה אנשים שומרים ומעבירים כסף ומידע.”

“למרבה הצער, בית משפט אמריקני מנע מ-TON לקרות. איך? דמיינו שמספר אנשים שמו את כספם יחד ובנו מכרה זהב – ולאחר מכן להתחלק בזהב שיוצא ממנו. אז, מגיע שופט ואומר: “האנשים האלו השקיעו במכרה זהב משום שהם חיפשו רווחים. הם לא רצו את הזהב עבור עצמם, הם רצו למכור אותו לאחרים. בגלל זה, אסור להם לקבל את הזהב.” הוא ממשיך את התיאור הביקורתי במכתבו.

האנלוגיה כמובן היא שרשת הבלוקצ’יין TON היא המכרה, והמטבע Gram היה אמור להיות הזהב. אך בית המשפט האמריקני לא אפשר את חלוקת המטבע Gram לא רק בארה”ב – אלא גם בכל העולם. לטענת השופט, אזרח אמריקני יוכל למצוא דרך לגשת לרשת אחרי שתושק, וכדי למנוע זאת, יש למנוע את הפצת המטבע Gram בכל העולם ללא קשר לרגולציה המקומית.

“ההחלטה הזאת אומרת שמדינות אחרות אינן בעלות הריבונות להחליט מה טוב ומה רע עבור אזרחיהם. אם ארה”ב הייתה מחליטה לפתע לאסור קפה ודורשת שבתי קפה באיטליה ייסגרו משום שאזרח אמריקני עלול לבקר שם – אנו בספק שמישהו היה מסכים. למרות זאת, החלטנו לקבל את ההחלטה הקשה שלא להמשיך עם פיתוח הרשת.”

בהמשך המכתב דורוב ממשיך עם ביקורת נוקבת על השליטה האמריקנית מחוץ לגבולות ארה”ב באמצעות הדולר והסנקציות הכלכליות שהיא יכולה לאיים באמצעותן, ואף סנקציות שכוללות דרישה מגוגל ואפל להסיר את אפליקציות מהחנויות.

המכתב מגיע שבועיים לאחר שאמר שטלגרם תשיק את הרשת באפריל 2021 לאחר שתתגבר על הבעיות הרגולטוריות.

על פי דיווחים מהשבוע שעבר, טלגרם הציעה למשקיעים אמריקניים לקבל 72% מהסכום שהשקיעו באופן מיידי. ניתן לשער שהצעה דומה תעמוד בפני המשקיעים הלא-אמריקניים גם כן.

כמו כן, חשוב להדגיש שהקוד הפתוח ורשת ניסויית של TON כבר הושקו, כך שניתן להניח שבעוד שטלגרם משכה את התערבותה וביטלה את ההשקה הרשמית, כן יכולים להשתמש בטכנולוגיה שלה.

שתפו:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
בן סמוחה

בן סמוחה

בן הוא בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה לצד ארגונים נוספים ובמשך שנים רבות. בן נמנה בין מקימי עמותת בלוקצ'יין בי-7, אשר מנגישה את עולם המטבעות הדיגיטליים למטרופולין הדרומי. בנוסף, הינו בעל הטור "בלוג-צ'יין" בכלכליסט, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן הוא בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה לצד ארגונים נוספים ובמשך שנים רבות. בן נמנה בין מקימי עמותת בלוקצ'יין בי-7, אשר מנגישה את עולם המטבעות הדיגיטליים למטרופולין הדרומי. בנוסף, הינו בעל הטור "בלוג-צ'יין" בכלכליסט, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

רוצים ללמוד לסחור ולהשקיע בעולם הקריפטו המתפתח?

בדיוק בשביל זה יצרנו עבורכם את קורס הביטקוין המקיף ביותר בישראל!