איחוד כוחות בבלוקצ'יין: שלוש פלטפורמות מבוזרות הקימו ברית AI

Fetch.ai, SingularityNET ו-Ocean Protocol הודיעו על שת"פ ליצירת "בינה-על מלאכותית" תחת טוקן חדש בשם ASI. מטבעות הפרויקטים נסקו בשיעור דו-ספרתי בעקבות ההודעה
AI בינה מלאכותית רובוט

שלושה פרויקטים הפועלים לשלב טכנולוגיות בינה מלאכותית עם תשתיות בלוקצ'יין מבוזרות הודיעו על תוכניתן לאחד כוחות ולמזג את הטוקנים שלהם למטבע יחיד בשם ASI, ראשי תיבות של "Artificial Superintelligence". המהלך שימזג את הפרויקטים – Fetch.ai, SingularityNET ו-Ocean Protocol – נועד ליצור אלטרנטיבה מבוזרת לפרויקטים של בינה מלאכותית הנשלטים כיום על ידי ענקיות הטכנולוגיה.

על פי ההודעה, טוקן FET של פלטפורמת ה-Web3 המתמחה בבינה מלאכותית Fetch.ai, יהפוך לטוקן חדש בשם ASI, שיהיה בעל היצע כולל של כ-2.63 מיליארד מטבעות וייסחר במחיר התחלתי של 2.82 דולר. הטוקן AGIX של פרויקט SingularityNET וכן הטוקן OCEAN של Ocean Protocol ימוזגו ל-ASI ביחס של 0.433 ל-1 בקירוב. ל-ASI צפוי להיות שווי שוק מדולל מלא (fully diluted market cap) של כ-7.5 מיליארד דולר.

שלושת הגופים מבקשים ליצור קולקטיב AI שיהווה חלופה מבוזרת לפרויקטים קיימים שנשלטים על ידי ענקיות הטכנולוגיה. למרות המיזוג, SingularityNET, Fetch AI ו-Ocean Protocol צפויות להמשיך לפעול כישויות נפרדות, אך ישתפו פעולה תחת הברית "Artificial Superintelligence Collective" בהובלת מנכ"ל SingularityNET, בן גורצל. מנכ"ל Fetch.ai, הומיון שייח', ישמש כיו"ר הברית, וטרנט מקונהי מ-Ocean Protocol יהיה אף הוא חלק מרכזי בשותפות.

הקורס הפרונטלי והראשון מסוגו בארץ ללימוד מסחר בקריפטו

מספר המקומות מוגבל - לכל הפרטים👇

שלושת הפרויקטים נוסקים בעקבות ההודעה

בעקבות הידיעה, מחירי המטבעות הדיגיטליים של שלוש החברות המעורבות זינקו בשיעורים דו-ספרתיים. מחיר AGIX של SingularityNET קפץ בכ-15% ב-24 השעות האחרונות ונסחר כעת ב-1.38 דולר. גם מחיר FET של Fetch.ai טיפס ביותר מ-15% ל-3.28 דולר. בולטת במיוחד הייתה הקפיצה במחיר OCEAN של Ocean Protocol, שהגיע ל-1.66 דולר, עלייה של 38% ביממה האחרונה, כשמרבית הזינוק נרשם לאחר פרסום הידיעה.

המהלך של שלוש הפלטפורמות המבוזרות המבוססות בלוקצ'יין מגיע בתקופה של תחרות מחריפה בזירת הבינה המלאכותית. ענקיות טכנולוגיה כמו גוגל, מיקרוסופט ואפל מתמודדות עם סטארט-אפים שאפתניים כמו Anthropic ו-OpenAI על פיתוח מערכות AI מתקדמות.

האיחוד של Fetch.ai, SingularityNET ו-Ocean Protocol תחת "Artificial Superintelligence Collective" מהווה ניסיון מעניין ליצירת אקוסיסטם מבוזר ועצמאי של בינה מלאכותית בסביבת הבלוקצ'יין, המבטיח להעצים את הקהילה ולקדם דמוקרטיזציה של טכנולוגיות פורצות דרך בתחום.

ייתכן שהברית החדשה לא תאיים באופן מיידי על האחיזה של ענקיות ה-AI בתחום, אבל היא בהחלט מציבה אתגר משמעותי ומציעה חלופה מושכת למפתחים ומשתמשים המעוניינים בפיתוח בינה מלאכותית באופן מבוזר, שקוף והוגן יותר.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן