ספקית תכניות פנסיה אמריקנית חוברת לקוינבייס ותציע חיסכון בקריפטו

החברה, ForUsAll, מצטרפת לספקיות פנסיה וחברות ביטוח נוספות אשר מאפשרות למשקיעיהן לחסוך לפרישה במטבעות דיגיטליים.
401k bitcoin

ספקית תכניות הפנסיה האמריקנית 'פור אס אול' (ForUsAll), אשר מנהלת נכסי פנסיה בגובה 1.7 מיליארד דולר, תאפשר חשיפה ללמעלה מ-50 מטבעות דיגיטליים שונים במוצר בשם Alt 401k.

חשבון 401k בארה"ב הינו חשבון פנסיה המאפשר לשכירים להפריש אליו אחוז מסוים מהמשכורת שלהם לפני מס הכנסה. הכספים המופקדים בחשבון 401k מושקעים בכלים שונים כמו אגרות חוב, מניות, מזומן ועוד. כעת, נפתחה גם האפשרות להשקיע עד 5% מהתיק שלהם – גם בביטקוין ומטבעות דיגיטליים נוספים. 

401k

דייויד רמירז, ממקימי החברה ומנהל ההשקעות הראשי שלה, מכיר בחששות מתנודתיות המחירים של המטבעות הדיגיטליים, אך טוען כי אזרחי ארה"ב עלולים להישאר מאחור אם לא תינתן להם גישה למטבעות דיגיטליים בתוכנית הפנסיה שלהם.

"האמריקאי הממוצע עלול להיות בחיסרון מבני ביחס לגופים מוסדיים גדולים ואינדיבידואלים בעלי הון, ואנחנו פשוט לא חושבים שהדבר הזה נכון," אמר רמירז.

בתגובה להודעה על שיתוף הפעולה של ForUsAll עם בורסת קוינבייס (Coinbase), כתב מנהל התפעול הראשי של BitcoinIRA כריס קליין: "ForUsAll ו-Coinbase לא היו עושות זאת אילולא היה לכך שוק. יש אנשים שרוצים לעשות את זה עם סוגי הכספים הללו, והם רוצים שתהיה להם גישה לדברים חדשים ומרגשים עם חשבונות ה-401k שלהם."

החברה BitcoinIRA שהוקמה ב-2016, מאפשרת לאזרחי ארה"ב להשתמש בחשבונות הפרישה האישיים שלהם (IRA) כדי לרכוש מטבעות דיגיטליים וזהב באופן ישיר.

המגמה ממשיכה

קרנות פנסיה וחברות ביטוח משקיעות חלקים הנכסים שלהם, שהולכים וגדלים, בביטקוין ומטבעות דיגיטליים נוספים. זאת כתוצאה מהדרישה והמודעות הגוברת מצד הלקוחות, כמו גם מהחשש מפני אינפלציה. 

כמה דוגמאות בולטות: בניו זילנד, קרן הפנסיה KiwiSaver השקיעה 5% מהקרן הלאומית שלה בביטקוין; חברת Kingdom Trust המנהלת נכסים בשווי של למעלה מ-13 מיליארד דולר, השיקה תוכנית פרישה המאפשרת חשיפה לביטקוין; חברת הביטוח הותיקה MassMutual רכשה ביטקוין בשווי 100 מיליון דולר כבר בשנת 2020.

מייקל סיילור תוהה למה רק 5%

לאחר ההודעה של ForUsAll, מייקל סיילור העלה ציוץ לחשבון הטוויטר שלו בו כתב: "אם אתה משקיע 5% מהפורטפוליו שלך בביטקוין, אז ביצעת את ההחלטה להשקיע 95% מהפורטפוליו שלך בנכסים שיאבדו את ערכם המוניטרי ע"י ביטקוין."

saylor 5 precent

סיילור כידוע לא רק מדבר אלא עושה כל מה שביכולתו כדי לרכוש עוד ביטקוין עבור החברה שלו, מיקרוסטרטג'י (MicroStrategy). החברה ממשיכה ברכישות גדולות ותדירות של ביטקוין. לאחר גיוס הכספים האחרון לרכישת ביטקוין, שהחל ב-400 מיליון דולר והסתיים ב-500 מיליון, החברה מתכוונת לרכוש ביטקוין בשווי של כמיליארד דולר נוספים.

מיקרוסטרטג'י הגישה את הניירת הנדרשת לרשות לניירות ערך של ארה"ב (SEC) כדי להציע למכירה ציבורית מניות רגילות מסוג A באמצעות מכירה בשוק הפתוח. הסכם זה יאפשר לחברה למכור מניות מפעם לפעם בקצב המתאים לה. 

בניירת שהוגשה נכתב: "אנחנו מתכוונים להשתמש ברווחים ממכירת המניות… למטרות כלליות של החברה, כולל רכישת ביטקוין." עוד נכתב: "מיקרוסטרטג'י נוקטת בשתי אסטרטגיות ארגוניות עבור ניהול העסק. אסטרטגיה אחת היא לרכוש ולהחזיק בביטקוין, והאסטרטגיה השנייה היא להגדיל את העסק…"

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/
דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן