ביטקוין נוסק ל-$40,000 לאחר שמועות כי אמזון תקבל בו תשלומים

ענקית המסחר האלקטרוני צפויה לאפשר תשלומים בביטקוין ואף מטבעות נוספים עד סוף השנה, וככל הנראה גם להשיק מטבע דיגיטלי משלה.
אמזון ביטקוין

בוקר ירוק בשוק המטבעות הדיגיטליים. ביטקוין, אשר נסחר אמש בסביבות השער $34,500, נסחר כעת בשער של כ-$38,500, עלייה בת כ-12%. במהלך הלילה זינק גם ל-$40,000 אך תיקן בחזרה.

עפ”י הערכות, הקפיצה קשורה לחדשות לא מאומתות שנהיו וויראליות ובהן מקור פנימי באמזון מאשר שעד סוף השנה ענקית המסחר צפויה לאפשר תשלומים בביטקוין. אם לא די בכך, אמזון – אשר פרסמה לאחרונה משרות שקשורות במטבעות דיגיטליים – בוחנת השקת מטבע שלה בשנת 2022.

תוספת עריכה: אמזון הוציאה הבהרה אמש (ה-26 ביולי), לאחר הפרסום, כי אין היא מתכננת להשיק מטבע משלה וכי היא עדיין בוחנת את אפשרות קבלת התשלום במטבעות דיגיטליים. מסתמן כי העיתונאי ב-CityAM נפל במתיחה של משפיען בתחום הקריפטו, ולא פנה לאמזון בבקשה לתגובה. 

בתיאור המשרות שפרסמה פירטה כי היא מחפשת “[עובד/ת ש] יפתח את היכולות שצריכות מפותחות, להניע את החזון הכללי ואסטרטגיית המוצר, וינהיג אסטרטגיות רכישות והשקעות ליכולות חדשות.”

ב-CityAM הבריטי ראיינו עובדת של אמזון כמקור פנימי לא מאומת:

“זה לא סתם תהליך גיוס שנועד להקמת פתרונות תשלומים במטבעות דיגיטליים מתישהו בעתיד – אלא זהו חלק אינטגרלי מהעתיד המנגנון בו אמזון צפויה לעבוד, אשר נידון לעומק ופועלים לעברו בכל הכוח”, היא אמרה.

קודם ביטקוין, ואז היתר

“זה יתחיל מביטקוין – זה החלק המרכזי הראשון בפרויקט הקריפטו של אמזון, וההנחיה מגיעה מהטופ של החברה – מג’ף בזוס עצמו,” הסבירה המרואיינת והוסיפה כי מועצת ההנהלה של החברה חיפשו להאיץ את המהלך גם כן, ולהוסיף מטבעות אחרים מיד אחרי שהפתרון של ביטקוין הושלם.

אתריום, קרדנו, ביטקוין-קאש יהיו הבאים בתור לפני שיכניסו עוד 8 מטבעות פופולריים נוספים,” היא אמרה. “זה לא ייקח הרבה זמן בגלל שהתכניות כבר מוכנות, ועובדים על הפרויקט מ-2019.”

אמזון-קוין בדרך?

“כשכל ‘ברווזי הקריפטו’ יעמדו בשורה, יהיה טוויסט נוסף כדי לדחוף את הדברים יותר לטובת אמזון – מטבע דיגיטלי לפלטפורמה… אחרי שנה בה למדנו את חווית השימוש במטבעות דיגיטליים כאמצעי תשלום, זה נראה סביר ויותר ויותר שאנחנו בדרך לטוקניזציה.”

“זה ייהפך לתשתית מרובת-רבדים בה תוכלו לשלם עבור מוצרים ושירותים ואף להרוויח טוקנים במאין מועדון חברות,” היא מסכמת.

התנודתיות שחווינו הלילה אינה חריגה בשוק המטבעות הדיגיטליים. אך לאחר מעל חודשיים של שהייה בטווח המחירים שבין ה-$30,000 ל-$40,000, לאחר שסין גירשה את כורי הביטקוין מהמדינה ואילון מאסק צייץ על האנרגיה, כעת מסתמן כי הסנטימנט חוזר להיות חיובי עבור המטבע.

שתפו:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
בן סמוחה

בן סמוחה

בן הוא בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה לצד ארגונים נוספים ובמשך שנים רבות. בן נמנה בין מקימי עמותת בלוקצ'יין בי-7, אשר מנגישה את עולם המטבעות הדיגיטליים למטרופולין הדרומי. בנוסף, הינו בעל הטור "בלוג-צ'יין" בכלכליסט, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן הוא בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה לצד ארגונים נוספים ובמשך שנים רבות. בן נמנה בין מקימי עמותת בלוקצ'יין בי-7, אשר מנגישה את עולם המטבעות הדיגיטליים למטרופולין הדרומי. בנוסף, הינו בעל הטור "בלוג-צ'יין" בכלכליסט, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו.

2 תגובות

  1. החששות שלי אומתו… אמזון מכחישה את הידיעה. תחשבו אם זה כלפי מטבעות. מה קורה שפתאום יש שמועה בתקשורת על אדם מפורסם שעשה כך וכך… איך אנשים שמחכים לידיעות מסוג זה אוכלים ובולעים כל פיסת מידע שלפעמים בכלל אין בה טיפה מן האמת. המסקנה היא, לא למהר להאמין לכל דבר בתקשורת. יש אנשים שהפרנסה שלהם להביא כתבה חדשה ומעניינת…

  2. כתבה טובה ומשמחת. רק דבר אחד נראה לי קצת הזוי. כל זה כשמקור פנימי אומר משהו בראיון…??? לא מוזר קצת?? אני רק חושב מה יקרה ביום שאמזון תודיע רשמית שהיא מקבלת מטבעות דיגיטאליים… נראה כאילו צרכני מטבעות הדיגיטאליים צמאים לקצת עידוד וכשזה מגיע הם עטים עליו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

רוצים ללמוד לסחור ולהשקיע בעולם הקריפטו המתפתח?

בדיוק בשביל זה יצרנו עבורכם את קורס הביטקוין המקיף ביותר בישראל!