ביטקוין נוסק ל-$40,000 לאחר שמועות כי אמזון תקבל בו תשלומים

ענקית המסחר האלקטרוני צפויה לאפשר תשלומים בביטקוין ואף מטבעות נוספים עד סוף השנה, וככל הנראה גם להשיק מטבע דיגיטלי משלה.
אמזון ביטקוין

בוקר ירוק בשוק המטבעות הדיגיטליים. ביטקוין, אשר נסחר אמש בסביבות השער $34,500, נסחר כעת בשער של כ-$38,500, עלייה בת כ-12%. במהלך הלילה זינק גם ל-$40,000 אך תיקן בחזרה.

עפ"י הערכות, הקפיצה קשורה לחדשות לא מאומתות שנהיו וויראליות ובהן מקור פנימי באמזון מאשר שעד סוף השנה ענקית המסחר צפויה לאפשר תשלומים בביטקוין. אם לא די בכך, אמזון – אשר פרסמה לאחרונה משרות שקשורות במטבעות דיגיטליים – בוחנת השקת מטבע שלה בשנת 2022.

תוספת עריכה: אמזון הוציאה הבהרה אמש (ה-26 ביולי), לאחר הפרסום, כי אין היא מתכננת להשיק מטבע משלה וכי היא עדיין בוחנת את אפשרות קבלת התשלום במטבעות דיגיטליים. מסתמן כי העיתונאי ב-CityAM נפל במתיחה של משפיען בתחום הקריפטו, ולא פנה לאמזון בבקשה לתגובה. 

בתיאור המשרות שפרסמה פירטה כי היא מחפשת "[עובד/ת ש] יפתח את היכולות שצריכות מפותחות, להניע את החזון הכללי ואסטרטגיית המוצר, וינהיג אסטרטגיות רכישות והשקעות ליכולות חדשות."

ב-CityAM הבריטי ראיינו עובדת של אמזון כמקור פנימי לא מאומת:

"זה לא סתם תהליך גיוס שנועד להקמת פתרונות תשלומים במטבעות דיגיטליים מתישהו בעתיד – אלא זהו חלק אינטגרלי מהעתיד המנגנון בו אמזון צפויה לעבוד, אשר נידון לעומק ופועלים לעברו בכל הכוח", היא אמרה.

קודם ביטקוין, ואז היתר

"זה יתחיל מביטקוין – זה החלק המרכזי הראשון בפרויקט הקריפטו של אמזון, וההנחיה מגיעה מהטופ של החברה – מג'ף בזוס עצמו," הסבירה המרואיינת והוסיפה כי מועצת ההנהלה של החברה חיפשו להאיץ את המהלך גם כן, ולהוסיף מטבעות אחרים מיד אחרי שהפתרון של ביטקוין הושלם.

"אתריום, קרדנו, ביטקוין-קאש יהיו הבאים בתור לפני שיכניסו עוד 8 מטבעות פופולריים נוספים," היא אמרה. "זה לא ייקח הרבה זמן בגלל שהתכניות כבר מוכנות, ועובדים על הפרויקט מ-2019."

אמזון-קוין בדרך?

"כשכל 'ברווזי הקריפטו' יעמדו בשורה, יהיה טוויסט נוסף כדי לדחוף את הדברים יותר לטובת אמזון – מטבע דיגיטלי לפלטפורמה… אחרי שנה בה למדנו את חווית השימוש במטבעות דיגיטליים כאמצעי תשלום, זה נראה סביר ויותר ויותר שאנחנו בדרך לטוקניזציה."

"זה ייהפך לתשתית מרובת-רבדים בה תוכלו לשלם עבור מוצרים ושירותים ואף להרוויח טוקנים במאין מועדון חברות," היא מסכמת.

התנודתיות שחווינו הלילה אינה חריגה בשוק המטבעות הדיגיטליים. אך לאחר מעל חודשיים של שהייה בטווח המחירים שבין ה-$30,000 ל-$40,000, לאחר שסין גירשה את כורי הביטקוין מהמדינה ואילון מאסק צייץ על האנרגיה, כעת מסתמן כי הסנטימנט חוזר להיות חיובי עבור המטבע.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן