סופשבוע אדום: ביטקוין מאבד את ה-$40,000 בצל אי הוודאות באוקראינה

שוק הקריפטו מאבד גובה וממשיך במגמת הירידה לאחר תיקון קל למעלה. האם שוק הקריפטו מקדים את תנועות השווקים המסורתיים?
שער הביטקוין נופל

שוק המטבעות דיגיטליים נצבע שוק באדום לאחר שבמהלך סוף השבוע ביטקוין איבד כ-15% כנגד הדולר וצנח מ-$45,000 אל עבר ה-$38,000. באופן לא מפתיע, יחד עמו נפלו יתר המטבעות – ורובם באחוזים גבוהים יותר.

נכון לכתיבת מילים אלו, שער הביטקוין נמצא על רמת תמיכה (רמת מחירים בה קונים צפויים לנסות להגן על המחיר), אך הסימנים מהגרף מראים כי קיים ספק שתחזיק. במידה וסגירת הנר היומי והשבועי (היום ב-2:00 לפנות בוקר שעון ישראל) יתרחשו מתחת ל-$38,000, זהו סימן שלילי שיגדיל את הסבירות לביקור במחירים נמוכים יותר באיזור הקו הצהוב ב-$35,700, ואף לשפל הקודם שב-$32,900.

ביטקוין רמה שבועית

רוסיה ואוקראינה על סף מלחמה?

על פי רוב, הירידות מיוחסות לאי הוודאות הגדולה שקיימת בכלל השווקים הפיננסיים, ולא רק בשווקי הקריפטו.

במהלך סוף השבוע התקיימו חילופי אש בין כוחות המורדים הרוסיים בדונייצק ולוגנסק לבין כוחות אוקראיניים, כששני הצדדים מאשימים אחד את השני בהסלמה. ההסלמה הובילה אף לפינוי המוני של עשרות אלפי קשישים, נשים וילדים לעבר העיר רוסטוב שברוסיה.

כתוצאה, הן שווקי המניות והן שווקי הקריפטו הגיבו בירידות וקשה שלא לשים לב לקורלציה והתאימות החזקה שיש בין השניים בתקופה האחרונה.

הסיבות הן, ככל הנראה, מאחר והריבית של הפדרל ריזרב צפויה לעלות, כתוצאה מבעיות בשרשראות האספקה אשר ממשיכות להוות אתגר ליציבות המחירים וכאמור אי הוודאות שנובעת מהקונפליקט באוקראינה.

לעומת השווקים הפיננסים ברחבי העולם, שפעילים בצורה חלקית ולא בכל שעות היממה, שוק הקריפטו לא ישן והמסחר בו מתרחש 24 שעות ביממה, ללא מנוחת סופשבוע. רבים לא ישימו לכך לב, אך שוק הקריפטו בכלל וביטקוין בפרט, הקדימו את השווקים הפיננסים בצורה די מדויקת בשבועות האחרונים, כאשר משקיעים מימשו את הרווחים וההפסדים שלהם בצורה רוחבית והתחילו לעשות זאת בנכסים הנזילים ביותר כחלק מהפחתת סיכונים.

מצד שני, רבים רואים בביטקוין כזהב דיגיטלי. אך בשעת המבחן זאת, ביטקוין מתנהג יותר כמו מנית טכנולוגיה ולא כמו הזהב, שמצליח להגיע בשישי האחרון ל-$1,900 לאונקיה.

אגב, בן סמוחה מייסד CryptoJungle התייחס לנ"ל בסרטון מקיף בערוץ ה-YouTube שלנו:

מטבעות אלטרנטיביים חוטפים

ביטקוין ממשיך להראות לנו שהוא המלך של השוק והמטבע הדומיננטי ביותר. כשביטקוין נחלש, יתר המטבעות מושפעים ממנו. שער האתריום איבד גובה וצנח מרמת ה-$3,200 אל $2,600. בנוסף, מטבעות של פרויקטים פופולריים כגון אלרונד (EGLD), סאנד (SAND), תטא (THETA) ועוד – ירדו אף הם מעל 20% תוך שבוע.

המצב הזה רק ממחיש בצורה טובה את הפגיעות והרגישות של המטבעות האלטרנטיביים, שלצד העליות המרשימות של אלפי ואף עשרות אלפי אחוזים במהלך מספר שנים, הצד השני תנודתי גם הוא בהתאמה.

מטבעות שחטפו

 

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir
דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן